Walnięta Głowica lub zawór EGR >>> POMOCY !!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotrkowalewski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn lis 20, 2006 15:47
Lokalizacja: GDYNIA
Kontakt:

Walnięta Głowica lub zawór EGR >>> POMOCY !!

Post autor: piotrkowalewski » czw wrz 03, 2009 21:54

Dot: Passat B5 / 2005 / 1.9 TDI / 130 KM / AVF

Witam,

Mam nietypowy problem z układem chłodzenia a mianowicie - w trakcie dodawania gazu słychać jakby bąbelki powietrzne krążyły z cieczą gdzieś pod deską rozdzielczą mniej wiecej pośrodku deski na wysokości radia ( Nagrzewnica )

Czy układ można jakoś odpowietrzyć ? A może do układu przedostają się spaliny/lewe potietrze - ale z kąd ? :chytry:

Dodam jeszcze że:
- płyn ubywa - opisałem poniżej
- węże są miękkie
- głowica szczelna (sprawdzona na gorąco )
- wymieniona uszczelka pod głowicą


No i pupa :grrr:

Od wymiany uszczelki> + sprawdzenie na szczelnść + gniazda i prowadnice + planowanie , minęło dwa dni i " cały" płyn chłodzący uciekł !! ( z wydechu siwy od czasu do czasu).
Piszę "cały" bo jak odkręcisz korek zbiorniczka to nagle pojawia się płyn w zbiorniczku, ale juz mniej o dobre 1 do 1.5 centymetra.

Moja diagnoza jest taka :

Albo to jednak głowica, albo ten zawór recylkulacji spalin (EGR).
No którędyś ten płyn musi przedostawać się do wydechu !

++++++ POMOCY !!!!!!!!!! ++++++

i jeszcze mi się nasunęło :

>> temperatura stoi jak wryta na 90*C
>> bąbelki a co za tym idzie przedostawanie się spalin lub powietrza następuje jedynie
kiedy to auto sie porusza. Na postaju tego nie ma.

Pozdr.
Piotr
Ostatnio zmieniony sob wrz 05, 2009 01:09 przez piotrkowalewski, łącznie zmieniany 7 razy.



Awatar użytkownika
menio
...
...
Posty: 284
Rejestracja: pn lip 20, 2009 19:10
Lokalizacja: DSR
Kontakt:

Post autor: menio » czw wrz 03, 2009 22:35

moze przez nagrzewnice... sprawdzałeś tam


[b]OBECNY BOROGOLF[/b] http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=594285
[b]EX Varia(n)t--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=305940[/b]

Awatar użytkownika
piotrkowalewski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn lis 20, 2006 15:47
Lokalizacja: GDYNIA
Kontakt:

Post autor: piotrkowalewski » pt wrz 04, 2009 18:13

menio pisze:moze przez nagrzewnice... sprawdzałeś tam
Jeszcze nie sprawdzałem . Sprawdze gdzie to sie może odpowietrzać.
Ostatnio zmieniony sob wrz 05, 2009 01:07 przez piotrkowalewski, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
piotrkowalewski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn lis 20, 2006 15:47
Lokalizacja: GDYNIA
Kontakt:

Post autor: piotrkowalewski » sob wrz 05, 2009 23:57

belcho99 pisze:nie chciałbym straszyć ale jak już sprawdzone wszystko i dalej płyn idzie w wydech to możliwe ze auto kiedyś było konkret zagotowane i są pęknięcia na bloku.
Mam nadzieję , że nie. Olej jest clear ! Poziom nie ubywa . Nie ma żadnego bełtu.... Nawet, to by nie było bąbelkowania. Wydaje mi się, że problem jest w górnej części silnika.

Ten chrzaniony zawóe EGR chłodzony jest wodą - tam może się kaszanić. Coś czuję , że wymienię go na pałe :D
Ostatnio zmieniony sob wrz 05, 2009 23:59 przez piotrkowalewski, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pawel99
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 19:36
Lokalizacja: lbn

Post autor: pawel99 » ndz wrz 06, 2009 09:04

Może jest mikro pęknięcie na płaszczu wodnym i płyn idzie do komory spalania. Trzeba głowice sprawdzić.



Awatar użytkownika
piotrkowalewski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn lis 20, 2006 15:47
Lokalizacja: GDYNIA
Kontakt:

KONIEC PROBLEMU - AWARIA USUNIĘTA

Post autor: piotrkowalewski » wt wrz 08, 2009 00:10

pawel99 pisze:Może jest mikro pęknięcie na płaszczu wodnym i płyn idzie do komory spalania. Trzeba głowice sprawdzić.
Witam,

Auto sprawne ! Za jedyne 15,00 PLN :-)

Okazało się, że jest walnięta chłodniczka recylkulacji spalin. To taka mała cysterna z wejsciem spalin od blkou silnika i wyjsciem już zchłodzonych spalin na zawór EGR.
Dodatkowo do chłodniczki przychodzą dwa węże z płynem chłodzącym od nagrzewnicy.

Odłączyłem węże wodne i połączyłem je razem ze sobą kolankiem, tak aby płyn spokojnie
zawrócił sobie z powrotem.

Odpaliłem silnik, chwilę podymił , przejechałem sie w tą i z powrotem i wszystkie bóle ustały !! :grin:

Nie ma juz siwego dymu z ruru
Nie ucieka już płyn chłodzący z obiegu

Trzeba teraz wymienić tylko chłodniczkę - jedyne 1240,00 PLN i można jeździć dalej.
Oczywiście mógłbym zostawić moje boskie kolanko tam gdzie jest, zaślepić przepływ spalin, wymienić zawóe EGR na zwykły, nie chłodzony wodą i gra - nowy obieg gotowy.
Ale chyba zrobie jak było w Oryginale.

Prodrawiam wszystkich , których użekła moja historia. :smoke:


P.S. Pierwsza diagnoza mechaniora była głowica ! No to wymieniłem wszystko co trzeba - tylko po co ? ! Sporo kasy poszło się ....... :grrr:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 206 gości