problem z turbo dziura

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Alchemik_2006
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pn sie 31, 2009 00:59
Lokalizacja: GDA

Post autor: Alchemik_2006 » pn sie 31, 2009 21:43

Nie wiem czy regeneracja to dobry pomysł... moim zdaniem tylko nowa lub używana z małym przebiegiem tzn. ok. 100tys. napiszcie jeśli się mylę...


VWManiak

Awatar użytkownika
GoF
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 10, 2007 11:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: GoF » pn sie 31, 2009 22:12

Zimny Chirurg pisze:To Ci odpowiem ze lipa. Ja czy włącze klime, czy jest 35 stopni to nie mam problemów z moca i jakiegoś przymulenia. Tak ze na VAGa i testy.
Przy temp ok 30 stopni jestem w stanie wyczuć, że autko jest jakieś... "inne" że coś go muli. Nie ma się co dziwić jak przy dobrym przegonieniu autka po autostradzie temp w dolocie dochodzi do ok 100 stopni. Oryginalny IC w golfie to jakaś pomyłka przynajmniej jak dla silnika ASZ. Logi u siebie sprawdzałem i wszystko jest w jak najlepszym porządku, IC był ściągany i w środku jest czysty bez oleju.



patric652
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 25, 2009 16:44
Lokalizacja: poznań

Post autor: patric652 » śr wrz 02, 2009 09:36

Sluchajcie podlaczylem sie do VAG`a i wszystko jest ok jesli chodzi o turbo,zadnych bledow nie wykazalo. Chyba naprawde upal i wlaczona klima na maksa sprawiaja ze auto zachowuje sie inaczej. Rozmawialem z gosciem ktory regeneruje turbosprezarki,wytlumaczylem mu jaki mam problem i powiedzial ze jesli auto nie pali wiecej (niz dotychczas), nie bierze oleju i nie kopci to wszystko powinno byc w porzadku. Powiedzial tez ze im mniej sie grzebie w ts tym lepiej.



pepe88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:52
Lokalizacja: tychy

Post autor: pepe88 » śr wrz 02, 2009 14:46

u mnie niestety nie ma znaczenia czy jade z klimą czy bez auto poprostu muli zanim sie turbo włączy... a ono włącza się chyba za pozno choc nie wiem bo to mój 1 diesel i mam go tydzien :( byłem w serwisie ale oni tylko przypuszczają że to turbo bo wymiana przepływomierza i przewodów wysokiego cisnienia nic nie dała ...
jutro pojade do serwisu VW bo juz mnie to zaczęło denerwować

w moim przypadku turbo włącza sie około 2400rpm-2600rmp :(


moja maszyna :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=262026

Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: PELE » śr wrz 02, 2009 15:41

pepe88, nie jedz do serwisu ASO VW bo Cie skasują
na forum regionalnym śląskim zagadaj z chłopakami i niech doradzą Ci jakiegoś dobrego mechanika-diagnoste, zresztą jest tam pewnie temat z jakich warsztatów warto korzystać :bigok:



pepe88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:52
Lokalizacja: tychy

Post autor: pepe88 » śr wrz 02, 2009 21:10

byłem w aso i nic z tego nie mam ... nie wiem czy nie umią odczytać nic z komputera czy co ...


moja maszyna :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=262026

patric652
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 25, 2009 16:44
Lokalizacja: poznań

Post autor: patric652 » czw wrz 03, 2009 15:58

NA IC mozna zauwazyc krople oleju moze przez to problem z dziura podczas upalów?
moze powinienem wymontowac IC i wyczyscic tylko jak wyczyscic?
a olej bierze sie w IC bo turbo nieszczelne?
moze ktos ma tez problem z olejem w iC?



Awatar użytkownika
roman_tyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pn lis 27, 2006 19:44
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: roman_tyk » pt wrz 04, 2009 23:12

Olej w IC to standardowy problem, świadczyć to może nie tylko o tym że turbo przepuszcza. Mogą to być wydmuchy z odmy. Jest ona wyprowadzana nad pokrywą zaworów takim przewodem. Można to sprawdzić poprzez zaglądnięcie do przewodów. Ew. podczepienie buteli i sprawdzenie czy pluje olejem.

U mnei w AJM turbo zaczyna zabawę od około 1300-1500obr.


Zasady:
1. Lej olej do PD 505.01 najlepiej motula syntetyk
2. Wymien filtr powietrza, sprawdz czy za reflektorem nie jest zapchany wlot.
3. Przeczysc siatke przeplywomierza
4. Mozesz odczepic rure od IC pod autem zobaczyc czy sie leje, czy kapie czy co.
To że turbo od spodu może swiadczyc o zapieczeniu kierowniczek, ale nie jestem pewny.

W gorące dni standardowe ICek nie wyrabia i puchnie.



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » sob wrz 05, 2009 00:38

pepe88 pisze:przypuszczają że to turbo bo wymiana przepływomierza i przewodów wysokiego cisnienia nic nie dała ...
jutro pojade do serwisu VW bo juz mnie to zaczęło denerwować

w moim przypadku turbo włącza sie około 2400rpm-2600rmp :(
Niezła chu.... z tymi przewodami. Serwis raczej ci nie pomoże chyba że metoda wymieniamy graty aż w końcu trafimy się sprawdzi :helm: Na naszym forum jest trochę ludzi z Poznania popytaj na forum i umów się na przejażdżkę z VAGiną :grin: Klima w upalny dzień zabiera trochę dołu ale ASZ i tak wstają dosyć wcześnie. Za przewody płaciłeś czy to w ramach eksperymentu Ci wymienili? Masz starą przepływkę żeby sprawdzić czy bangla czy im zostawiłeś?
Ostatnio zmieniony sob wrz 05, 2009 00:39 przez Kris-THC, łącznie zmieniany 1 raz.


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

jacops
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob mar 10, 2007 21:38
Lokalizacja: tychy

Post autor: jacops » sob wrz 05, 2009 10:17

witam taki sam problem poruszałem w tym temacie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=250501- i nic widocznie problem nie do przejścia byłem u kilku dobrych mechaników i każdy mówi że się czepiam a ja wiem że auto nie chodzi tak jak powinno pomału się do tego przyzwyczajam bo nie mogę odkryć co to może być ,ale nie poddaje się może w końcu się uda jedyną rzeczą której jeszcze nie sprawdziłem to wlot powietrza do filtra zastanawiam się również może map-sensor fiksuje tylko jak się upewnić bo taka zabawa w wymianę części jest kosztowna a efektów brak pozdrawiam :pub:



pepe88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn mar 05, 2007 16:52
Lokalizacja: tychy

Post autor: pepe88 » pn wrz 14, 2009 20:55

witam ponownie
wróciłem dzisiaj z salonu vw gdzie zostawiłem autko bo inne ASO nie znały przyczyny ...
pierwsze co to odrazu mi powiedzieli że turbo jest troche zatarte ale nie wiadomo w jakim stopniu, myśle że sie dowiem bo zostawiłem tam auto. Drugi powód który mi wymienili to cieknący czy nieszczelny zawór ERG. Nie mam pojecia co to jest. Wymieniał ktos to juz i jaki to koszt poza salonem VW?? A co do przewodów podciśnieniowych to były popękane i dostałem stare. A przepływke kupiłem ale okazała się dobra :( i mam nową w bagażniku.


moja maszyna :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=262026

morwa1982
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt lis 18, 2008 10:48
Lokalizacja: OLEŚNICA

Post autor: morwa1982 » czw wrz 17, 2009 13:01

Witam
u mnie dzieje się tak jak zredukuję do II.był podłączony do komputera i wszystko jest ok
mam VI biegową skrzynię , kolega w A4 ma tak samo
jechałem V biegowym passatem i nie ma tego efektu
pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 177 gości