Golfik IV i modyfikacje

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
majkel434
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 11:52
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Golfik IV i modyfikacje

Post autor: majkel434 » śr wrz 02, 2009 13:54

witam,

jestem posiadaczem MK4 hb3 1,6 AKL. a wygląda on tak
Obrazek Obrazek Obrazek

jak widać na załączonych obrazkach, trochę inaczej wygląda niż standardowy golfik, lotka, felga, antenka, brak tylnej wycieraczki. w planach mam założenie takich lampek Hella co wy na to?
Obrazek

Chcę usunąć również napisy z tylniej pokrywy bagażnika, pomalować listwy boczne, blendy na zderzakach i te pod zderzakami na czerwono w kolor nadwozia, no i znaczki VW na czarno ( swoją drogą wie ktoś jak to zrobić, albo ma opis ze zdjęciami już wykonany ? )

Silniczek jest czysty, wypolerowany ( oczywiście seryjne elementy ) czytałem gdzieś na forum, że dobry dolot + układ wydechowy i kolektor + przepustnica dodają trochę mocy. Mój golfik ma założoną instalację LPG BRC, która bardzo dobrze się spisuje. Wiem, że silnik AKL nie jest super wyczynowy, ale myślę, że ten zmiany w silniku pomogę trochę ożywić jego osiągi i dynamikę jazdy nawet na LPG. Wiem że spalanie LPG wzrośnie ale chyba nieznacznie tak myślę.

poradźcie...
Ostatnio zmieniony śr wrz 02, 2009 14:01 przez majkel434, łącznie zmieniany 3 razy.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » śr wrz 02, 2009 14:25

majkel434 pisze:witam,

jestem posiadaczem MK4 hb3 1,6 AKL. a wygląda on tak
Witaj - ładną golfine masz ;) pochwal się nią w odpowiednim dziale ;)
majkel434 pisze:jak widać na załączonych obrazkach, trochę inaczej wygląda niż standardowy golfik, lotka, felga, antenka, brak tylnej wycieraczki. w planach mam założenie takich lampek Hella co wy na to?
Mi się osobiście te lampy nie podobają, no i są bez ksenonu ;) poleciłbym Ci oryginalny używany ksenon + malowanie środka lampy na czarno ;)
majkel434 pisze:Chcę usunąć również napisy z tylniej pokrywy bagażnika, pomalować listwy boczne, blendy na zderzakach i te pod zderzakami na czerwono w kolor nadwozia, no i znaczki VW na czarno ( swoją drogą wie ktoś jak to zrobić, albo ma opis ze zdjęciami już wykonany ? )
Dobre plany (chociaż ja wole listwy na czarno żeby coś się kontrastowało) - listy oddajesz do lakiernika, napisy na klapie na siłe/odcinasz żyłką i czyścisz resZtki po kleju, a znaczki ściągasz (tylny klejony, przedni na zatrzaski), matowisz i malujesz podkładem (3 warstwy spray'a wystarczą żeby pokryć), a potem zwykłym czarnym matowym sprayem (też koło 3 warstw trzeba dać)
majkel434 pisze:Silniczek jest czysty, wypolerowany ( oczywiście seryjne elementy ) czytałem gdzieś na forum, że dobry dolot + układ wydechowy i kolektor + przepustnica dodają trochę mocy.
Dodają ;)
majkel434 pisze:Wiem że spalanie LPG wzrośnie ale chyba nieznacznie tak myślę.
Tego typu tuning raczej nie zwiększa spalania - a jeżeli już, to raczej niezauważalnie. Tylko nie zapomnijn pojechać dostroić instalacje jak dokonasz zmian!



Awatar użytkownika
stefan1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: wt lip 22, 2008 21:28
Lokalizacja: Radom, Warszawa

Post autor: stefan1989 » śr wrz 02, 2009 14:44

Na początek daj listwy w kolor, delikatnie szyby na czarno, Lampy tył hella RED Color Magic, jak masz kasę to na przód ori xenony z czarnym wkładem, Możesz kupić dokładki na 25 lecie gti i dać w kolor. No i wiadomo jak to jest z golfami duża ładna felga i gleba :grin: Wiadomo wszystko zależy od funduszy. Ja na pocątake dał bym te czarne plastiki w kolor(listwy i dokładki) szybki na ciemno tylko tak delikatnie i szukał na allegro lamp tylnich, I na koniec ładnie spolerować autko :hmm: to na początek, a w zimę dozbierasz kasę i zaczniesz modzić dalej. i jeszcze możesz poszukać na allegro czarnych kierunków bocznych.



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » śr wrz 02, 2009 14:58

1 co to zaloz jakis nizszy zawias i lepsze kolo bo nic nie dadza ci zmainy wymienione bez tego...


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
aadasiek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: wt maja 22, 2007 12:18
Lokalizacja: Dęblin/Barbarówka
Kontakt:

Post autor: aadasiek » śr wrz 02, 2009 17:22

cześć kolego
lampy fajne ale zrób go jak sam uwarzasz wiadomo każdy ma inny gust i każdy może ci co innego podpowiadać
ja bym przerobił go na jakąś wersję mało spotykaną tak jak napisał
stefan1989 dokładki na 25 lecie gti i dać w kolor albo w R32
aby było ze smakiem
a i tak jak mój przedmówca napisał większe kółko i zawiasik
pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości