Dziwne stuki zawieszenia BORA Prosze o pomoc

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

piters81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sie 03, 2009 09:53
Lokalizacja: Lublin

Post autor: piters81 » pn sie 31, 2009 14:19

el golfo pisze:Kolego sprawdz sobie najpierw luzy na kołach,w zawieszeniu,u mnie problem z pompą nie wystepuje ponieważ mam bore TDI 116PS pompowtryski.Nie zaczynajo tak drogich rzeczy,bo jak to nie bedzie pompa to nie bedziesz zadowolony
U mnie te stukanie pojawia się najcześciej w trasie po przejachaniu min 100km, pozniej jest prawie cały czas do zatrzymania (może do wystygnięcia silnika) ale mam też przypadki gdzie przechodzi samo po kolejnych no. 100km jazdy. Dlatego wątpię że to może byc zawiesznie - bo dlaczego nie dzieje się to cały czas. Testuję dalej autko i jutro odstawiam znowu do mechanika niech szuka przyczyny.



Awatar użytkownika
el golfo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lis 02, 2005 19:15
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: el golfo » pn sie 31, 2009 21:35

piters81 pisze:
el golfo pisze:Kolego sprawdz sobie najpierw luzy na kołach,w zawieszeniu,u mnie problem z pompą nie wystepuje ponieważ mam bore TDI 116PS pompowtryski.Nie zaczynajo tak drogich rzeczy,bo jak to nie bedzie pompa to nie bedziesz zadowolony
U mnie te stukanie pojawia się najcześciej w trasie po przejachaniu min 100km, pozniej jest prawie cały czas do zatrzymania (może do wystygnięcia silnika) ale mam też przypadki gdzie przechodzi samo po kolejnych no. 100km jazdy. Dlatego wątpię że to może byc zawiesznie - bo dlaczego nie dzieje się to cały czas. Testuję dalej autko i jutro odstawiam znowu do mechanika niech szuka przyczyny.
Niech szlak trafi,usunełem luz z koła i co? Właśnie nic,dalej postukuje,ale chyba dam sobie z tym narazie spokój,byłem dzisiaj jeszcze raz u mechanika i skrupulatnie dochodziliśmy przyczyny,sprawdzaliśmy swożeń,gumy stabilizatora,nawet najmniejszych luzów,na łącznikach również,nawet dokrecaliśmy mc parsona,i nic,dzisiaj nawet jechałem na starej drodze z uchylonymi drzwiami i na 100% ten dzwiek jest właśnie z tego koła,i doszlismy tylko do jednego wyjścia,kiedy pukaliśmy zacisk hamulca taki dzwiek sie ujawnił,ale to może być taka zbieżność dzwieków,wiem tylko tyle że nic z zawieszeniem nie może sie stać,a może w niedalekiej przyszłości bede coś wymieniał,i poprostu samo sie usunie,lub może gdzieś wyczytam na forum,u innego volkswageniarza.


Życie jest piękne!

Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Post autor: Tomasz Bis » pn sie 31, 2009 22:18

Ja nadal upierał bym się na klocki jak pisałem wcześniej , może się wydawać że spr...trzymają klocek ale :grrr: pisałeś terz że słyszysz na ulicy często taki dźwięk , ja terz i najczęściej są to klocki . Siądź sobie na tyłku przed kołem i przywal z pięty w przód albo w tył koła porządnie może się odezwą :grin: Udanej podróży !!!


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

wawel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pt sty 30, 2009 10:30
Lokalizacja: opolskie

Post autor: wawel » pn sie 31, 2009 22:30

Luz już zlikwidowałeś,ale rzeczywiście jak sprężynki słabo trzymają klocki to właśnie może tak stukać.



piters81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sie 03, 2009 09:53
Lokalizacja: Lublin

Post autor: piters81 » śr wrz 02, 2009 19:29

el golfo pisze:Właśnie nic,dalej postukuje,ale chyba dam sobie z tym narazie spokój,byłem dzisiaj jeszcze raz u mechanika i skrupulatnie dochodziliśmy przyczyny,sprawdzaliśmy swożeń,gumy stabilizatora,nawet najmniejszych luzów,na łącznikach również,nawet dokrecaliśmy mc parsona,i nic
U mnie skonczyło się na przebubie wewnętrzym w lewym kole, brak smarowania i sie rozleciał....
jutro mechanik ma zrobić temat i mam nadzieje ze juz nic nie bedzie stukać.
Może i u Ciebie jest podobna sytuacja, tyle ze w duzo lepszym masz stanie przegub ?
Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 436 gości