szalejace obroty

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

cheester85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob mar 08, 2008 21:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

szalejace obroty

Post autor: cheester85 » pt sie 28, 2009 02:18

witam... mam swojego golfa od 2 lat. I nie mialem z nim wiekszych problemow, samochod ma przejechane 240 tys. ostatnio wymienialem kompletny rozrzad, skrzynia biegow, sprzeglo. Od jakiegos czasu obroty szaleja tzn. podczas stania pod swiatlami obroty potrafia dojsc do 3.5 tys i po jakims czasie wracaja do normy, kolejnym problemem jest odpalanie. Czasami baaardzo dlugo musze krecic, i chwile po odpaleniu dziwnie chodzi, ale to znika po dodaniu gazu, i zaczyna normalnie chodzic. Problem polega na tym ze jestem w irlandii, a mechanicy tu sa... jakby to powiedziec nastawieni na wymiane calego silnika obojetnie co sie dzieje... czy ktos mial taki przypadek z obrotami... czy moze to wina przepustnicy, albo sondy lambda... z gory dzieki za podpowiedzi.



Kaczor 1.6 TDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt sie 25, 2009 09:30
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Kaczor 1.6 TDI » pt sie 28, 2009 02:33

jaki masz tam silnik dokladnie??


sprzedam wtryski, pompe, turbo, glowice i pare innych gratów silnika od TDI 110km

cheester85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob mar 08, 2008 21:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cheester85 » pt sie 28, 2009 02:35

AKL

[ Dodano: 28 Sie 2009 02:37 ]
jeden mechanik polecil mi wymienic przepustnice... ale pytanie czy wystarczy wyczyszczenie i kalibracja ?



Kaczor 1.6 TDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt sie 25, 2009 09:30
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Kaczor 1.6 TDI » pt sie 28, 2009 02:40

mialem podobny przypadek w audi po odpieciu klemy za kazdym razem trzeba ustawic przepustnice na komputerze wiec moze jak robili Ci sprzeglo i wyciagali aku to sie rozprogramowalo:)


sprzedam wtryski, pompe, turbo, glowice i pare innych gratów silnika od TDI 110km

cheester85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob mar 08, 2008 21:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cheester85 » pt sie 28, 2009 02:42

hmmm czyli najpierw sprobowac kalibracji a pozniej myslec dalej.. w weekend podjade to zrobic i wtedy dam znac... ale dzieki za podpowiedz...



Awatar użytkownika
szczep
Forum Master
Forum Master
Posty: 1332
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 09:35
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: szczep » pt sie 28, 2009 06:30

miałem podobne objawy:

-dziwne zachowanie przy rozruchu po nocnym staniu
-falujące obroty
-znikoma reakcja na dodanie gazu

po podpięciu pod VAG'a wykazało uszkodzenie zaworu N80 (odpowiedzialny za odprowadzanie oparów paliwa), po wymianie było trochę lepiej, następnie przeczyściłem przepływomierz, samochód już nieźle jechał, jednak to nie było jeszcze to okazało się że są wadliwe świece, po wymianie wszystko jest OK :helm:



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » pt sie 28, 2009 10:39

cheester85 pisze:hmmm czyli najpierw sprobowac kalibracji a pozniej myslec dalej.. w weekend podjade to zrobic i wtedy dam znac... ale dzieki za podpowiedz...
Wiadomo kolego, najpiew zaczyna się od najtańszych rozwiązań, bo wymienić nie problem, gorzej jak sie okaże, że to nie to.
Zobacz jak tam przepustnica wygląda, jak brudna to przeczyść i zaadaptuj.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 524 gości