Wygięta tarcza od ABS

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ufol22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 31, 2008 18:15
Lokalizacja: Gdańsk

Wygięta tarcza od ABS

Post autor: ufol22 » czw sie 27, 2009 22:41

Witam,

Mam Golfa III kombi Joker, o ile się nie mylę jest to model VARIANT 1H5. Ponad miesiąc temu najechałem na krawężnik i oprócz opony do wymiany wygięła mi się tarcza od abs ( ta z której sczytuje czujnik ABS przy piaście). Zdjąłem czujnik żeby mi się ABS nie włączał, ale mam teraz problem bo wygląda na to że ta tarcza ( zgrzana do piasty???) się obluzowała i zahacza mi o osłonę tarczy hamulcowej)

Jeżdżę już tak parę tygodni ale z układu jezdnego zaczęły się wydobywać dziwne głuche cykliczne dźwięki, które znikają przy hamowaniu ( oprócz wcześniejszego klekotania tarczy o osłonę)

Byłem u mechanika i krzyknął mi 600 zł za wymianę piasty i łożyska.

Pytanie brzmi:
1. Czy dobrze rozumuje że muszę wymienić całą piastę czyli kupić taką z tarczą ABS ???
2. Podobno przy zdejmowaniu piasty rozwala się łożysko i też trzeba nowe kupić ???
3. Czy można jeździć codziennie do pracy i z powrotem 150 km z taką usterką ???
4. Możliwe żeby pompa od ABS się zepsuła od jeżdżenia z zapaloną kontrolką ABS ???

Co proponujecie, kupić jakieś używane i samemu wymienić, czy da się coś innego z tym zrobić?
Ostatnio zmieniony czw sie 27, 2009 22:44 przez ufol22, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » czw sie 27, 2009 23:55

1. Czy dobrze rozumuje że muszę wymienić całą piastę czyli kupić taką z tarczą ABS ???
Tarcza koło 60 zł piasta płaciłem 30 zł- wymieniałęm sam
2. Podobno przy zdejmowaniu piasty rozwala się łożysko i też trzeba nowe kupić ???
Tak nie olaca się zakłądać starego 35 zł łożysko
3. Czy można jeździć codziennie do pracy i z powrotem 150 km z taką usterką ???
Bał bym się


Jeżdżę już tak parę tygodni ale z układu jezdnego zaczęły się wydobywać dziwne głuche cykliczne dźwięki, które znikają przy hamowaniu ( oprócz wcześniejszego klekotania tarczy o osłonę)

1.łożysko mówi dość
2.przegub mówi kończe się
3.obstawiam na 80% że skrzywiłeś połoś


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » pt sie 28, 2009 00:47

Tarcze abs można wyprostować młotkiem w domowych warunkach (tylko sprawdzić czy czujnik nie oberwał >> łożysko na bank do zmiany ale samo > bez piasty > kulki przerobiły się na elipse > zbadać czy tarcza hamulcowa nie ma bicia i to tego opona> mogły druty polecieć albo wyząbkuje w najbliższym czasie > o feldze nawet nie mówie, bo to rzecz jasna!

[ Dodano: 28 Sie 2009 00:49 ]
grandi pisze:3.obstawiam na 80% że skrzywiłeś połoś
>>> a wahacz???



ufol22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 31, 2008 18:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ufol22 » pt sie 28, 2009 09:16

Opona była do wywalenia i kupiłem już nową,
Przy naciąganiu na felgę koleś mówił że felga nie jest skrzywiona.
Czujnik ABS był zmiażdżony i póki co go wymontowałem.

Jak sprawdzić czy mam skrzywioną półoś ???

Mechanik mi powiedział że trzeba kupić taką piastę z tarczą ABS i nie można tego oddzielnie kupować ...???

O jaki przegub chodzi i jak to sprawdzić??

Mógłbym prosic o instrukcję po kolei co odkręcac żeby dostac się do piasty i łożyska.

Zdejmuje koło -> odkręcam tarczę hamulcowoą ( jedna mała śrubka )-> i tu się gubię bo wszystko jest trzymane przez szczęki hamulcowe i nie wiem za bardzo co teraz mam odkręcic .

Nie jestem też pewien czy mam wszystkie potrzebne narzędzia do tego bo piasta jest jakąś śrubą w środku dużą przymocowana - to muszę odkręcic ??
Ostatnio zmieniony pt sie 28, 2009 09:23 przez ufol22, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 140 gości