Navigation system MFD

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
adams
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: czw maja 24, 2007 09:35
Lokalizacja: Tarnobongo

Post autor: adams » wt sie 18, 2009 15:12

Meniaa21 - sprzedaj ta "navi" i kup taką samą tylko że wersji C lub D!!!

szkaliniak - wyjmij navi i sprawdź czy kable są dobrze podłączone, głownie zwróć uwagę na kabel antenowy, dociśnij go mocno, sprawdź ile navi widzi satelit

Tekiera - MFD to dobre radio, trzeba tylko mieć odpowiednią wersję!

Polski soft jest do navi wersji C D i od niedawna do G :)


B5 3B 1.9TDI 115KM + chip & B4 2.8 VR6 174KM - oba na wypasie ;)

miqs

Post autor: miqs » wt sie 18, 2009 17:37

Meniaa21, to jest ta czarno biała? Jeśli tak, to za dobrą cenę mogę po pierwszym ją odkupić.



Awatar użytkownika
jacco
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 512
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:07
Lokalizacja: village
Kontakt:

Post autor: jacco » śr sie 26, 2009 23:53

jest problem mam dvd BOA adapter DIETZ no i sa zakłocenia przy odbiorze czyli gwizd silnika :grrr: podłaczony prad z skrzynki przekażników w wczesniejszym golfie miałem też boa dvd i adapter z alegro wszystko podpiete do produ z lamki w schowku i było git :bajer: a teraz gdzie szukać przyczyny i jak ja zwalczyc........nawet przy wyłaczonym silniku jet szum :grrr:


www.monsterz-tt.de
Obrazek
LIFES TOO SHORT TO DRIVE A SHITTY CARS!!

Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: makeć » czw sie 27, 2009 06:35

jacco pisze:jest problem mam dvd BOA adapter DIETZ no i sa zakłocenia przy odbiorze czyli gwizd silnika :grrr: podłaczony prad z skrzynki przekażników w wczesniejszym golfie miałem też boa dvd i adapter z alegro wszystko podpiete do produ z lamki w schowku i było git :bajer: a teraz gdzie szukać przyczyny i jak ja zwalczyc........nawet przy wyłaczonym silniku jet szum :grrr:
najlepiej z kostki ISO - A, zasilanie po stacyjce, pin 4.
zakładam, że taką masz kostkę jak poniżej na rysunku:
Obrazek
Pozdrawiam
ps.ja mam podłączone pod ten zacisk: dvd,adapter,cb.


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

dzienciol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt maja 12, 2009 19:59
Lokalizacja: Kup o/Opola

Post autor: dzienciol » czw wrz 24, 2009 19:12

Witam!! Mam problem kupilem Radio Navigation System z allegro i sprzedajacy napisał ze jest to MFD ale na obudowie powinno pisać chyba MFD czy nie???

A drugi problem to mam dobry klucz do niej ale niechce mi wchodzić??? Jak wpisze jakis wymyslony to mi blokuje na godzinne, a jak wpisuje ten poprawny to to go niechce przyjać ale nie blokuje radia!! O co w tym chodzi!!!???

To prawda ze w tych radyjkach nie idzie słuchac muzy z CD?
Pozdro

[ Dodano: 24 Wrz 2009 19:14 ]
Witam!! Mam problem kupilem Radio Navigation System z allegro i sprzedajacy napisał ze jest to MFD ale na obudowie powinno pisać chyba MFD czy nie???

A drugi problem to mam dobry klucz do niej ale niechce mi wchodzić??? Jak wpisze jakis wymyslony to mi blokuje na godzinne, a jak wpisuje ten poprawny to to go niechce przyjać ale nie blokuje radia!! O co w tym chodzi!!!???

To prawda ze w tych radyjkach nie idzie słuchac muzy z CD?
Pozdro


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images41.fotosik.pl/226/faf19fff97f423ffmed.jpg[/img][/url]

miqs

Post autor: miqs » pt wrz 25, 2009 10:42

A drugi problem to mam dobry klucz do niej ale niechce mi wchodzić??? Jak wpisze jakis wymyslony to mi blokuje na godzinne, a jak wpisuje ten poprawny to to go niechce przyjać ale nie blokuje radia!! O co w tym chodzi!!!???
Po wpisaniu odpal auto, radio powinno się włączyć.



Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: makeć » pt wrz 25, 2009 11:03

dzienciol pisze:kupilem Radio Navigation System z allegro i sprzedajacy napisał ze jest to MFD ale na obudowie powinno pisać chyba MFD czy nie???
powinno pisać Radio nawigation system MFD - to przeważnie mówi o wersji, najprawdopodobniej nabyłeś wersję A lub B, one nie otwierają płyt DX, czyli o mapach polski możesz zapomnieć, być może navi jest po przerubce to wtedy OK.
Możesz sprawdzić jaką masz wersję:
musi być w napędzie kompatybilna płyta z jakąkolwiek mapą > navi w trybie menu > wciśnij na raz przyciski 3 i 6 i odczytaj na wyświetlaczu wersje hardware:
NAV HW: 102 znaczy A lub B, 1001 to C, 1002 to D.
wersja A i B nie czyta płyt w DX
dzienciol pisze:To prawda ze w tych radyjkach nie idzie słuchac muzy z CD?
mfd nie odtwarza płyt audio CD.
dzienciol pisze:mam dobry klucz do niej ale niechce mi wchodzić??? Jak wpisze jakis wymyslony to mi blokuje na godzinne, a jak wpisuje ten poprawny to to go niechce przyjać ale nie blokuje radia!! O co w tym chodzi!!!???
wpisujesz kod i na końcu zatwierdzasz przez naciśnięcie prawego pokrętła ??
spróbuj po wpisaniu kodu wyłączyć navi (naciśnięcie lewego pokrętła) i po kilku sekundach włączyć, jeśli navi się nie odpali oznacza to, że jest źle scrakowana (przerobiona) - kontaktuj się ze sprzedawcą.
Jak kupowałeś navi to co było w opisie ??
polskie menu ??
DX ?? polski lektor ??
ile kosztowała ??
Pozdrawiam


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

dzienciol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt maja 12, 2009 19:59
Lokalizacja: Kup o/Opola

Post autor: dzienciol » ndz wrz 27, 2009 17:15

Witam!! Tu jest link z tej aukcji http://www.allegro.pl/item712241979_vw_ ... d_kod.html
po wpisaniu kodu i zatwierdzeniu ok wył. i jak wła. to chce znowu kodu. tak jakby nie reagował...Niewiem co mam robić.
dzieki za info


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images41.fotosik.pl/226/faf19fff97f423ffmed.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: makeć » ndz wrz 27, 2009 18:32

dzienciol pisze:Witam!! Tu jest link z tej aukcji http://www.allegro.pl/item712241979_vw_ ... d_kod.html
po wpisaniu kodu i zatwierdzeniu ok wył. i jak wła. to chce znowu kodu. tak jakby nie reagował...Niewiem co mam robić.
dzieki za info
no to kupiłeś wersję A lub B non DX :(
nie ma szans na polską mapę.
bezużyteczne radio, tyle, że ładnie wygląda ;)
Na Twoim miejscu dzwonił bym do gościa i starał się by przyjął ją spowrotem, nawet jeśli stracisz koszty przesyłki - odzyskanie kodu to koszt w granicach 50 pln.
Pozdrawiam


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

Awatar użytkownika
boooniu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 14:19
Lokalizacja: Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: boooniu » pn wrz 28, 2009 19:41

kolego a co ci wyskakuje jak wpisujesz? nie wyskakuje czasem "safe pin not connected"?
jesli tak to musisz podlaczyc plus na pin save z tylu radia. ja mialem tak w wersji mfd wersja d. po podlaczeniu zadzialalo.


posiadam sinik 2.3 v5 150 koni na cześći.

Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: makeć » wt wrz 29, 2009 15:32

boooniu pisze:kolego a co ci wyskakuje jak wpisujesz? nie wyskakuje czasem "safe pin not connected"?
jesli tak to musisz podlaczyc plus na pin save z tylu radia. ja mialem tak w wersji mfd wersja d. po podlaczeniu zadzialalo.
fakt, jeśli idzie o kod to to zadziała ale wersja navi się nie zmieni :(
Pozdrawiam


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

dzienciol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt maja 12, 2009 19:59
Lokalizacja: Kup o/Opola

Post autor: dzienciol » śr wrz 30, 2009 20:32

Czyli rozumiem ze to jest radio MFD tylko ze wersja A lub B tak?
Własnie cos takiego mi wyskakuje tylko ze po niemiecku!!! Sprobuje zrobic to z tym plusem na pin to moze byc to!!!
A pozniej bede sie starał o lepsze navi takie co juz polske bede umiał navigowac!!!
A własnie jaki rodzaj MFD juz ma polske!? I czy te lepsze juz beda umiały odtwarzac muzyke ?
Pozdrawiam i dzieki za pomoc


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images41.fotosik.pl/226/faf19fff97f423ffmed.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
boooniu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 14:19
Lokalizacja: Tomaszów Maz
Kontakt:

Post autor: boooniu » czw paź 01, 2009 09:19

nie chce cie wprowadzic w błąd ale wersja d nie odtwarza muzyki na bank a mozna tam wgrac polskiego menu. jak chcesz sluchac to zmieniarka ci zostaje tylko. nie wiem jak z wersja c i g.


posiadam sinik 2.3 v5 150 koni na cześći.

Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: makeć » czw paź 01, 2009 17:38

dzienciol, żadna MFD nie czyta płyt audio CD, dopiero MFD2 czyta CD < jej nie założysz do siebie ;)
Polskie menu trzeba wgrać lub mozna kupić już gotową, nie było oryginałów ;)
można wgrać do MFD w wersji C,D i G, jednak najlepszą wersją dla Ciebie jest D, ewentualnie C, nie kupuj G bo ona idzie po CAN-ie i nie będzie działać prawidłowo w twoim aucie.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw paź 01, 2009 17:38 przez makeć, łącznie zmieniany 1 raz.


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości