Ciężko wchodzi jedynka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

DonKichot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob paź 13, 2007 20:11
Lokalizacja: Czechowice
Kontakt:

Ciężko wchodzi jedynka

Post autor: DonKichot » sob sie 22, 2009 12:20

Witam
chodzi o samochód Seat Leon 1.6 z 2000 roku, piszę tutaj bo całe życie jeżdżę Vwejami aż do ostatniej niedzieli :) to coś podobnego do golfa 4 może ktoś będzie wiedział.


Kiedy samochód jest zgaszony to biegi wchodzą pięknie i lekko, ale w czasie jazdy lub przy ruszaniu na włączonym silniku jedynka i troszeczkę dwójka wchodzą z oporem, zdarza się że trzeba zacząć od innego biegu żeby wrzucić jedynkę.
mechanik powiedział mi że skoro na zgaszonym silniku biegi chodzą dobrze to nie będzie żadna tulejka czy coś takiego przy drążku, i zalecił wymianę oleju, jak to nie pomoże to albo sprzęgło albo skrzynia.
pomoże ktoś ?
z góry dzięki



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » sob sie 22, 2009 23:37

DonKichot, jeśli sprzęgło "bierze" Ci bardzo nisko, to może być jego wina, po prostu dobrze nie wysprzęgla i pomimo wciśnięcia pedału tarcza nie zatrzymuje się całkowicie. Miałem to samo w passacie, przyczyną był lekko zapowietrzony układ hydrauliczny sprzęgła, tylko nie wiem czy w Twoim aucie też jest hydrauliczny a nie na linkę. Objawiało się to też tym, że był duży "ruch jałowy" pedału (od góry, przy wciskaniu), prawidłowo jest chyba coś koło 2cm.
Co do oleju to nie wiem czy wymiana pomoże, bardzo stary jeszcze nie jest i swoich właściwości raczej nie stracił, ale na pewno trzeba sprawdzić jego poziom.



Awatar użytkownika
artur1902
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 08, 2008 19:28
Lokalizacja: RJS

Post autor: artur1902 » ndz sie 23, 2009 09:04

rzeczywiście powodem może być nie wysprzęglające sprzgło mam to samo mimo że inne auto, szczególnie jak sie nagrzeje
można obstawiać jeszcze synchronizatory ale musiałby ktos katowac ta skrzynie zeby je skonczyc


Old volkswagen's never die...

Awatar użytkownika
karampa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 20:42
Lokalizacja: CSE Sępólno Krajeńskie
Kontakt:

Post autor: karampa » ndz sie 23, 2009 10:18

Pierw spójz czy wycieraczka nie przesuneła sie za głeboko i jest pod pedałem,jezeli nie to potem sprawdz wciskając sprzegło czy dochodzi do końca jest tam taka mała gumka,(korek gumowy) jako ogranicznik,jezeli auto jest po dzwonie to mogą byc lekko pedały podgięte i tu bedzie wina,potem spróbowac odpowietrzyć,jezeli dalej bedzie bez efektów to zmień olej na taki jak wlewa sie do automata jakosc Dextron 2 np ( hipol ATF2) pollecił mi to gościu który zawodowo robi skrzynie biegów. W swoim b4 mam juz około 30 tys zrobione na takim oleju i jest znaczna poprawa i niema efektów ubocznych a tez ciezko biegi wchodziły.Jak masz mozliwosc na próbe włozyć inny wybierak to tez bym spróbował a na koncu dopiero szukac sprzegło.Zrób to w tej kolejnosci co napisałem,najmniej wydasz kasy


:)

DonKichot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob paź 13, 2007 20:11
Lokalizacja: Czechowice
Kontakt:

Post autor: DonKichot » ndz sie 23, 2009 11:06

dzięki wszystkim za pomoc, w przyszłym tygodniu zabiorę się za to, tak jak piszecie, jak tylko znajdę przyczynę to dam znać :)



Awatar użytkownika
wojtek_gtx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob lip 18, 2009 23:02
Lokalizacja: Teraz Marki
Auto: V50 T5 AWD

Post autor: wojtek_gtx » śr sie 26, 2009 10:30

DonKichot pisze:dzięki wszystkim za pomoc, w przyszłym tygodniu zabiorę się za to, tak jak piszecie, jak tylko znajdę przyczynę to dam znać :)
Witam chciałem odświeżyć temacik

Czy coś się wyjaśniło i już jest dobrze bo mam to samo w swoim golfiku MK4 identyczne objawy ale nie wiem za co się zabrać - chciał bym zrobić raz i dobrze


Volvo V50 T5 AWD

Dawniej:
Ford Galaxy 1.9TDI AFN+216+Program - prawie...VW ;-)
Audi B4 Coupe Quattro 4.2 V8 ;-)
VW Golf KM IV GTI 1.8T
Mazda 323 GT-R 300KM+ (Rajdówka)
Subaru forester 2.0 Turbo 250KM+ (Już prawie STI)

DonKichot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob paź 13, 2007 20:11
Lokalizacja: Czechowice
Kontakt:

Post autor: DonKichot » śr wrz 23, 2009 14:46

Witam po przerwie

sprawy mają się tak, sprzęgło może nie jest idealne ale na pewno dobre bo nigdy nic nie zazgrzytało nawet na wstecznym, pedał sprzęgła ładnie wchodzi do końca, samochód nie był bity więc sprzęgło odpadło od razu.

stan oleju jest prawidłowy, a kolega mechanik odradza mi jego wymianę, twierdząc że to nic nie da.

pozostaje synchronizator skrzyni :(
objawy dokładnie są takie:
kiedy samochód jest zgaszony lub zapalony ale stoi ! to jedynka wchodzi gładziutko jak by wcale nie było zębatek :)
ale kiedy samochód się toczy, nie ważny czy 1km/h czy 20km/h to wbicie 1 biegu wymaga nie lada żonglerki lewarkiem lub użycia sporej siły, tym samym odpadają też wszelki tulejki itp przy drążku bo wtedy na postoju też by ciężko było.

mechanik stwierdził że to synchronizator, jak zapytałem czy rozbierze skrzynie i naprawi to zmienił temat :P

jest sens to naprawiać czy szukać skrzyni ?
najwyżej pojeżdze na tym jeszcze rok dwa trzy.. aż całkiem padnie i potem wymienie
Ostatnio zmieniony śr wrz 23, 2009 14:47 przez DonKichot, łącznie zmieniany 1 raz.



ppgg1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lut 26, 2010 10:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: ppgg1 » pt lut 26, 2010 12:57

Witam, udalo ci sie rozwiazac ten problem? ...jesli tak, to co bylo jego powodem? U mnie od paru tygodni sytuacja wyglada identycznie, z ta drobna roznica ze od dluzszego czasu sprzeglo mi troche slizga, pedal bierze bardzo nisko i sie zatanawiam czy moze to miec jakis zwiazek. ...czy moze poza sprzeglem skrzynia tez sie sypie :(.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 480 gości