Temperatura + wycieki oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mjeciu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt sie 25, 2009 13:38
Lokalizacja: Łomża

Temperatura + wycieki oleju

Post autor: mjeciu » wt sie 25, 2009 13:53

Witam,
Problem mam nastepujacy. Podczas jazdy, czy to w miescie, czy na trasie, utrzymuje mi sie temperatura w okolicy 100 stopni. Wystarczy 20 minut w samochodzie i juz mam wskazowke na poziomie 100 stopni. Po zgaszeniu silnika wiatrak nadal chodzi.
Doszukuje sie problemu w nieprawidlowo dzialajacym czujniku temperatury, ktory nieprawidlowo wskazuje temperature na wskazowce i powoduje nieuzasadnione uruchamianie wiatraka.
Czy moja diagnoza jest trafna to raczej bym chcial skonfrontowac z waszymi opiniami.
Trapi mnie jednak druga sprawa. Mam rowniez wycieki spod korka oleju i zastanawiam sie czy moze to miec jakis zwiazek ze zbyt wysoka temperatura silnika (wiec czujnik musialby byc dobry, a usterka siedzi gdzie indziej). Po odkreceniu korka przy uruchomionym silniku nie ma przedmuchow, tylko troche chlapie, wiec mysle ze nie ma problemu z cisnieniem na cylindrach. Korek zdaje sie scisle przylegac i dobrze uszczelniac wlew oleju, ale to moze tylko zludzenie.
Pytanie mam takie. Czy moze sie cos dziac z glowica w przypadku takich objawow jak opisalem wyzej ? Czy moze wycieki spod korka nie maja zadnego zwiazku z temperatura pokazywana na desce rozdzielczej ? ;)
No czekam na wasze sugestie.

Pozdrawiam



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » wt sie 25, 2009 14:41

A nie masz mazi pod korkiem oleju?
Jak masz 100st. to po zgaszeniu otwórz maskę i posłuchaj czy ci się w zbiorniczku nie gotuje.
Nie miesza ci się olej z wodą (w obie strony sprawdź).
Nie wiem czy dobrze kojarzę ale czujnik temp na wskaźnik i czujnik temp. załączający wiatraki to nie są te same czujniki tylko oddzielne.
Zobacz jak wygląda uszczelka na korku oleju czy nie jest gdzieś poszarpana.
Pozdrawiam



mjeciu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt sie 25, 2009 13:38
Lokalizacja: Łomża

Post autor: mjeciu » wt sie 25, 2009 14:44

Mazi nie mam.
Plyn z olejem sie nie miesza - uszczelka pod glowica raczej jest ok ;)
Plyn sie nie gotuje ale z tego co wiem, to ma on wyzsza temperature wrzenia niz woda, wiec nie zagotuje sie przy 100 stopniach.
Uszczelki na korku - BRAK :) A powinna byc ? :bajer:



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » wt sie 25, 2009 14:53

mjeciu pisze:Plyn sie nie gotuje ale z tego co wiem, to ma on wyzsza temperature wrzenia niz woda, wiec nie zagotuje sie przy 100 stopniach.
teoretycznie w szczelnym układzie woda tez sie nie zagotuje przy 100st. ze względu na ciśnienie. temp wrzenia jest wyższa.
Uszczelki może pod korkiem oleju może nie być, ale czasami jest nie wiedziałem jak u ciebie.
Dobrze by było podpiąć się pod vaga i sprawdzić jaką temp pokazuje i czy błedów żadnych nie ma.



tsmuk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt lut 24, 2009 01:51
Lokalizacja: Szprotawa

Post autor: tsmuk » wt sie 25, 2009 18:04

A przez bagnet wycieka olej?
Ostatnio zmieniony wt sie 25, 2009 18:04 przez tsmuk, łącznie zmieniany 1 raz.


tsmuk

Awatar użytkownika
wasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: sob lis 24, 2007 12:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: wasiak » wt sie 25, 2009 22:08

a pompy wody nie masz na wykonczeniu czasem


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=190127 MOJE MK2 2E ZAPRASZAM

mjeciu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt sie 25, 2009 13:38
Lokalizacja: Łomża

Post autor: mjeciu » wt sie 25, 2009 22:20

przez bagnet nic nie wycieka...
pompy wody czy nie mam na wykonczeniu to nie jestem w stanie zdiagnozowac, bo jak to zrobic ? nic nie leci, wiec chyba jest ok ;)



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » wt sie 25, 2009 22:23

wentyle dzialaja? ze zbiorniczka nei wywala? prawdopodobnie masz tylko przeklamania na wskazniku. jezdze z czyms takim 5 lat i zyje. korek oleju ma uszczelke.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

mjeciu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt sie 25, 2009 13:38
Lokalizacja: Łomża

Post autor: mjeciu » wt sie 25, 2009 22:26

ze zbiorniczka nie wywala... plynu chlodniczego nie ubywa, wydaje mi sie ze wszystko jest szczelne poza tym korkiem ;)
chyba to wlasnie z nim jest problem, bo moj korek nie ma uszczelki...



Awatar użytkownika
ordy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 14:38
Lokalizacja: RLA
Kontakt:

Post autor: ordy » wt sie 25, 2009 22:29

mjeciu, możliwe że jest to wina termostatu, otwiera się za późno i dlatego utrzymuje wyższą temperaturę silnika. Wymień na Wahlera lub oryginalnego z ASO.
Czujnik temperatury dobrze wskazuje, ponieważ włącza się wentylator, a to oznacza że temperatura jest nieco wyższa (większa od 90st.)
Oczywiście termowłącznik wentylatora nie ma nic wspólnego z czujnikiem temperatury, oba te elementy pracują niezależnie.

Tak więc zacznij od wymiany termostatu (sprawdź na wszelki wypadek przy jakiej temperaturze dolny wąż chłodnicy robi się ciepły, jeśli powyżej 90st to termostat walnięty)



mjeciu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt sie 25, 2009 13:38
Lokalizacja: Łomża

Post autor: mjeciu » wt sie 25, 2009 22:32

Dzieki za wskazowke :)

A co sadzisz o powiazaniu tych wyciekow oleju z wyzsza temperatura ? Bo w sumie tylko to mnie trapi....



Awatar użytkownika
ordy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 14:38
Lokalizacja: RLA
Kontakt:

Post autor: ordy » wt sie 25, 2009 22:39

Korek nie ma uszczelki, a powinien. Dlatego jest wyciek.
Jeśli nie ma ubytku płynu chlodzącego, korek nie ma mazi, auto ma właściwą moc i nie kopci to uszczelka jest ok.
Temp 100st to nie jest jeszcze taka tragedia, silnik powinien utrzymywać szczelność do 130st.
Tak więc oprócz termostatu wymień też korek.



mjeciu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt sie 25, 2009 13:38
Lokalizacja: Łomża

Post autor: mjeciu » śr sie 26, 2009 07:28

brzmi logicznie z tym termostatem i uszczelka... sprobuje tak zrobic, dzieki :)



KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: KAROL 84 » śr sie 26, 2009 08:59

Zapewne masz wentylatory 2 biegowe i byc może nie działa Ci 1 bieg który włącza wentylatory przy 98*(chyba). 2 bieg włącza się dopiero przy 105*(chyba) u mnie kiedyś tak było. Czujnik znajduje się w chłodnicy i ma zapewne 3 kable musisz zaobserwowac czy działają 2 biegi.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 392 gości