elektryka nie funguje...why?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

peterr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt sty 06, 2006 09:38
Lokalizacja: zawiercie

elektryka nie funguje...why?

Post autor: peterr » pt lut 03, 2006 23:46

Szukałem podobnych problemów zeby sie nie powtarzać, ale wszyscy pisza jak zmienic podswietlenie z oryginalnego na np diody. Mój problem wygląda następująco: nie działa światełko w dachu(żarówka jest dobra), światełko w bagażniku, tylna wycieraczka i podświetlenie wskażników nawiewu. Co musze sprawdzić, gdzie szukać, dodam ze troche na elektronice sie znam, ale sprzetu hi-fi i hi-end, ale moze bym dał rade. Prosze o jakies wskazówki. Dziękuje i pozdrawiam. :)



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32768
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pt lut 03, 2006 23:48

Bezpieczniki.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

peterr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt sty 06, 2006 09:38
Lokalizacja: zawiercie

Post autor: peterr » pt lut 03, 2006 23:49

Ale które??? Jakąś podpowiedz bym prosił, nie moge nigdzie znalezc ktore sa do czego...:)



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt lut 03, 2006 23:53

peterr pisze:Ale które???
Jako że w mk II nie znam rozmieszczenia bezpieczników to najprościej dla Ciebie będzie jak sprawdzisz wszystkie bezpieczniki czy którys nie jest walnięty


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » pt lut 03, 2006 23:56

dobra rada pokolei mozesz odpuscic te duze 25A i wiecej :D chyba ze ktos mieszal ale na tej oslonie co bezpieczniki zakrywa jest opis po angielsku i niemiecku wiec nie ma problemow



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32768
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pt lut 03, 2006 23:57



Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » pt lut 03, 2006 23:57

dobra rada pokolei mozesz odpuscic te duze 25A i wiecej :D chyba ze ktos mieszal ale na tej oslonie co bezpieczniki zakrywa jest opis po angielsku i niemiecku wiec nie ma problemow.. co do wycieraczki to stawialbym na zlamane przewody na laczeniu klapy z kabina



pajakgdynia
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: pt gru 30, 2005 14:15
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pajakgdynia » sob lut 04, 2006 01:43

Jak masz "rozpięty" pierwszy czujnik otwierania (drzwi kierowcy), to nie zobaczysz światełka. Często się łamie ten kabelek (czerwony). Sprawdź bezpiecznik S3. Ew. lektura opisu na "półeczce" (po giermańsku niestety..)
Jak masz mocno naknocone, to mogli podpiąć gdziekolwiek (co sugeruje oświetlenie "wentylatorów")... Próbowałeś np. na różnych "biegach" nadmuchu? (u mnie "1" została wcześniej wykorzystana jak immobilizer: odcięcinało toto paliwo po "stałej czasowej" z kondziorka, oporasa i przekaźnika ;)



peterr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt sty 06, 2006 09:38
Lokalizacja: zawiercie

Post autor: peterr » pn lut 06, 2006 21:32

Dzięki za rady, faktycznie dwa bezpieczniki były walnięte 15A, ten S3 i jeszcze jakis dalszy. Światełko w dachu działa, w bagażniku jeszcze nie sprawdziłem, bo mi zamek zamarzł, zegarek zaczął działać(bo tez nie funkcjonował o czym zapomniałem napisać). Niewiem jak z wycieraczką, jutro sprawdze. A co do podświetlenia tych regulacji nawiewu to nieswieci, moze nie ma zarówki. Jaki bezpiecznik powinien być jako pierwszy od lewej? Bo u mnie jest cos zielonego raczej bezpiecznika nie przypomina.
Pozdrawiam wszystkich :)

[ Dodano: Sro Lut 08, 2006 14:54 ]
W bagażniku swiatełko działa, winny był bezpiecznik. Wycieraczka nie działa poniewaz poprzedni właściciel miał chyba problem z urwanym kabelkiem klapa-karoseria i porobił jakies dziwne prymitywne połaczenia niewiadomo czego z czym i dodał jakis dodatkowy kabel. Musze to rozpracowac w wolnej chwili. POZDRAWIAM!!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 243 gości