Rozrusznik Golf II 1.3 NZ

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Golf GTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt lip 07, 2009 15:09
Lokalizacja: Łódź

Rozrusznik Golf II 1.3 NZ

Post autor: Golf GTD » ndz sie 23, 2009 19:37

Byłem u mechanika z powodu, nie odpalam z kluczyka tylko robię kombinacje i na końcu zamiast kluczyk wduszać do końca naciskam przycisk i puszczam kiedy zapali.

Na początku wydawało mi się, że za długo trzymam przycisk "kluczyk" wciśnięty i dlatego mi tak zgrzytnie zawsze raz nawet udało mi się odpalić bez zgrzytu bo puściłem szybciej przycisk i silnik się dławną i zaskoczył.

Samochód pali na dotyk, ale zawsze słychać zaraz po odpaleniu bardzo krótko taki zgrzyt.

Mechanik powiedział, że za późno przyjechałem bo brakuje już czegoś tam i wymiana bendiksa nie wyeliminuje zgrzytu i, że on ocenia rozrusznik, że pochodzi jeszcze max 2 lata i trzeba będzie cały wymienić.

TERAZ to czasami mi już zgrzyta od momentu przekręcenia, kręcenia do momentu zapalanie i sekunde po.

Czy te 2 lata to jest wogóle możliwe przejechać na tym jeszcze ? Czy nie wiadomo może zaskoczyć jeszcze 100 razy a za 101 nic ?

P.S.
W katalogu intercars rozrusznik komplet jest BOSCH za 668,51 zł i LAUBER za 289,24 zł, ile wytrzyma nowy rozrusznik LAUBER bez awarii ?



Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Post autor: JayT » ndz sie 23, 2009 19:50

Golf GTD, jedź do innego mechanika i upewnij się, że to rozrusznik :-)

Jak już będziesz pewien, że tak - zamiast nowego, poszukaj regenerowanego np. na Allegro. Ja tak zrobiłem, gdy mój padł i kupiłem BOSCHa - chodzi już około roku i nawet się nie zająknął. Koszt zakupu wyniósł około 150 zł.
Ostatnio zmieniony ndz sie 23, 2009 19:51 przez JayT, łącznie zmieniany 1 raz.


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » ndz sie 23, 2009 19:54

Rozrusznik jest suchy na osce gdzie przesuwa sie bediks i dlatego slyszysz jeszcze po odpaleniu zgrzyt To powinienes zrobic odrazu bo jak przyjdzie zima to bedzie lipa z odpaleniem I czemu nowy ten napraw i po sprawie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 376 gości