kontrolka (dioda) płynu chłodzącego w passacie b3/b4

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

adasiek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt lip 24, 2007 00:52
Lokalizacja: Podlasie
Kontakt:

kontrolka (dioda) płynu chłodzącego w passacie b3/b4

Post autor: adasiek » czw sie 20, 2009 01:02

Czy może ktoś napisać parametry diody płynu chłodzącego montowanej w liczniku w pasku b3/b4? Taka sama jest też montowana w corrado, toledo I i chyba w paru jeszcze innych, gdzie kontrolki to diody ustawione w rzędzie jedna przy drugiej. Takie same parametry ma dioda kontrolki oleju. Padła mi ta od płynu i świeci się co raz rzadziej (a przecież ważna sprawa :hmm: ) w ASO nie mają tego, trzeba z Niemiec sprowadzać, bo w Poznaniu tez nie ma, koszt o ile w ogóle by była to 28zł :kac: . Numer katalogowy to: 357 919 061, niestety ETKA nie podaje specyfikacji technicznej (ile volt itp). Wydaje mi się że na rynku na pewno jest dostępny zamiennik w przystępnej cenie.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » czw sie 20, 2009 22:10

Dioda jak to dioda, normalna. Tylko nie wydaje mi się,żeby to dioda sie przepaliła.Wyciagnij szafę i zobacz, czy dochodzi na nia napiećie, wtedy,kiedy powinna świecić.



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » czw sie 20, 2009 22:24

Dioda LED czerwona, ale też nie sądzę żeby to była jej wina.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » pt sie 21, 2009 07:49

kolego sprawdź instalację, a co do diody to może się z nią dziać tak jak piszesz, że raz świeci, raz nie.

miałem kiedyś postojówki na ledach, raz świeciła raz nie - wymieniłem diody i ponad rok mam spokój


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

adasiek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt lip 24, 2007 00:52
Lokalizacja: Podlasie
Kontakt:

Post autor: adasiek » pt sie 21, 2009 10:31

Objaw jest taki, że jak się nie zaświeci po przekręceniu kluczyka, to wystarczy delikatne puknięcie w szybkę licznika i jest ok, nie mówię o konkretnym uderzeniu w szafę, można to nazwać muśnięcie paznokciem:) zaczęło to się dziać prawie rok temu, najpierw nie świeciła raz na może 20 razy, teraz już raz się zapala a raz nie. Chcę po prostu ją wymienić tylko nie wiem czy to powinna być dioda 12V czy inna, czy z rezystorem itp.



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pt sie 21, 2009 10:49

sam sobie chyba odpowiedziałeś na pytanie
adasiek pisze:e jak się nie zaświeci po przekręceniu kluczyka, to wystarczy delikatne puknięcie w szybkę licznika i jest ok
poprostu może coś przy lucie jest nie tak poprostu ją przelutuj i powinno być ok, dioda od wstrząsów się świeci :satan:
Ostatnio zmieniony pt sie 21, 2009 10:50 przez Lukasz_mk2, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » pt sie 21, 2009 15:57

nawet jakby dioda była zasilana 12 voltami to bedzie przed nia rezytor wlutowany.

dioda czerwona ma spadek napiecia 2,2 V więc rezytor 560 Ohm


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

adasiek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt lip 24, 2007 00:52
Lokalizacja: Podlasie
Kontakt:

Post autor: adasiek » sob sie 22, 2009 10:11

Lukasz_mk2 pisze:sam sobie chyba odpowiedziałeś na pytanie
adasiek pisze:e jak się nie zaświeci po przekręceniu kluczyka, to wystarczy delikatne puknięcie w szybkę licznika i jest ok
poprostu może coś przy lucie jest nie tak poprostu ją przelutuj i powinno być ok, dioda od wstrząsów się świeci :satan:
jak już rozbeblam szafę to przelutuję od razu drugą diodę, na wszelki wypadek, bo drugi raz nie będzie mi się chciało pewnie rozbierać :grin:
danioo pisze:nawet jakby dioda była zasilana 12 voltami to bedzie przed nia rezytor wlutowany.

dioda czerwona ma spadek napiecia 2,2 V więc rezytor 560 Ohm
resystor siedzi już w liczniku? Znaczy na diodę jest podawane obniżone napięcie czy trzeba samemu lutować rezystor?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 256 gości