1.6 ABU chodzą 2 baniaki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

1.6 ABU chodzą 2 baniaki

Post autor: Marcin997 » pt sie 14, 2009 12:18

Witam. Od wczoraj dopadl mnie problem z moim 1.6 ABU... postal w deszczu przez caly dzien, gdy chcialem wrocic z pracy odpalilem i wszystko bylo git. Po przejechaniu 5 kilometrów silnik chodzil tylko na 2 baniakach... Probowalem go rozryszac ale nic nie dalo.. chyba nawet zaszkodzilo :helm: Dzisiaj nie chce nawet odpalic tylko lekko sie odzywa tak jak by chcial a nie chce... Silnik byl po wymianie filtrow, paskow, oleju, swiec i kabli od swiec.. dzisiaj kupielm nowa cewke.. myslalem ze moze to to bo byla pęknięta.. Niestety dalej nic.. tylko dwa baniaki.. Przy kręceniu przez jakąś chwile rozrusznikiem wywala mi wode w zbiorniku wyrównawczym.... Zaznacze ze wczesniej od kiedy go kupilem silnik "czerkotal" prawi jak diesel.. (nie byly to szklanki bo wymienialem) Przy spuszczaniu gazu dochodzilo drugie stukanie tak jak by jakies luzy gdzieś... (poruszylem to juz na forum ale nie udalo mi sie zlikwidowac tych stóków) Także auto nie pali obecnie, czekam jeszcze na kopulke i palec rozdzielacza, moze to cos pomoze... Moze ktos mial takie obiawy i wie o co kaman.. bo nie mam juz sil do tego silnika.... pozdrawiam!



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt sie 14, 2009 13:35

przyglądnij się uszczelce głowicy , bo to dziwne że przy kręceniu rozrusznikiem wywala Ci wodę ze zbiorniczka



Awatar użytkownika
KLASSIK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw mar 30, 2006 13:55
Lokalizacja: Józefów

Post autor: KLASSIK » pt sie 14, 2009 13:59

jak mi wywalalo wode przez zbiorniczek to musialem wymienic uszczelke

u Ciebie pewnie tez uszczelka padla

pzdr


www.cultstyle.pl

Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

Post autor: Marcin997 » ndz sie 16, 2009 16:12

Uszczelka głowicy sprawdzona.... Jest niestety cala... :grrr: Jakies inne sugestie?



pawel szymczak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz maja 18, 2008 15:52
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: pawel szymczak » ndz sie 16, 2009 18:55

Marcin997, uszczelka moze wyglądać na cała i ze nie puszcza ci wody do cylindrów, ale moze tak być że wewnątrz gdzieś sie przerwała tam gdzie te kanaliki wodne są odpowiedzailne za chłodzenie głowicy. I przepuszczają płyn do cylindrów i poprostu gaszą. Sprawdz czy w oleju nie masz kawowej piany. :bajer:



Awatar użytkownika
wasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: sob lis 24, 2007 12:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: wasiak » ndz sie 16, 2009 20:55

jak nie uszczelka to moze sama glowica peknieta jest


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=190127 MOJE MK2 2E ZAPRASZAM

Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

Post autor: Marcin997 » ndz sie 16, 2009 22:21

co do plynu to ladniutki jest... nie jest z niczym zmieszany... No ale ok dla pewności jutro zajme się tą uszczelką... Żeby wyeliminować wszystko co sie da...



mobil01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 298
Rejestracja: wt maja 03, 2005 11:59
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: mobil01 » ndz sie 16, 2009 23:13

A stukanie w ABU to norma jest. Nie ma czym się przejmować trzeba jedynie się do tego przyzwyczaić :)


Szacuneczek dla wszystkich auto maniaków - takich jak ja :-)

moje MK3

Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

Post autor: Marcin997 » pn sie 17, 2009 19:51

No i wszystko jasne... Rozkręcony... Jednak uszczelka poszła... Koszt jaki mi podal mechanik to 500zł razem z robocizną.. I na dodatek co by malo usterek bylo to jeszcze mam zarysowany tlok.. i to dosc dobrze... pomiędzy tlokiem a gladzią cylindrową... Nie wiem co tam wpadlo... Ale mniejsza o to... Mam luzy na korbowodzie ( o ile dobrze zrozumialem, w kazdym razie gdzies tam na dole... ) :grin: Takze po calym dniu namyslu doszedlem do wniosku ze nie bede sie pchal w to bagno... Zeby to byl juz 1.8 to juz bym moze sie zastanawial... Ale 75 koni mi nie wystarcza wiec nie bede pchal w niego kasy... Poszukam jakiegos dawcy i wsadze cos lepszego.. Albo 2.0 2E albo 1.9 TDI ... Nic innego nie wchodzi w rachubę... Dzięki wszystkim ze starali sie pomóc... :bajer:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 136 gości