Rozrząd hałasuje

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Golf GTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt lip 07, 2009 15:09
Lokalizacja: Łódź

Rozrząd hałasuje

Post autor: Golf GTD » czw sie 13, 2009 20:06

Posiadam GOLF II 1.3 (wtrysk).

Dzisiaj wymieniłem rozrząd (pompa wody i pasek), olej i filtr oleju a także płyn do chłodnicy.

Po wyjechaniu od mechanika było ok, ale tak po 10 km szczególnie jak stawałem na światłach czy przed domem (wtedy najlepiej słychać bo jest cicho) słychać takie coś jakby rolka nie była nasmarowana i tak się kręci i wydaje taki dzwięk jakby właśnie nie była na oliwiona czy coś. Chociaż zauważyłem, że jak samochód stoji z włączonym silnikiem tak z ponad 5 minut to dzwięk ustaje, ale znów jak się przejadę parę kilometrów to słychać "tą nie nasmarowaną rolkę" na postoju bo wtedy najciszej chodzi silnik.

Jak myślicie co to może być ?

Jutro rano jadę do mechanika na reklamacje to chyba nie normalne żeby nowy rozrząd hałasował?

P.S.
Pasek rozrządu + pompa wody + filtr oleju + wymiana oleju + wymiana płynu chłodzącego + wymiana zimera + robocizna = 400 zł w Łodzi.

Nie wiem czy drogo czy tanio ale cholera dziwne odgłosy wydaje.

Teraz nie widzę paska rozrządu bo założył mi taką obudowę, widocznie w komplecie była.
Ostatnio zmieniony czw sie 13, 2009 20:08 przez Golf GTD, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw sie 13, 2009 20:09

raczej spokojnie, często nowe paski + nowe kółka od pompy tak hałasują. Ewentualnie każ sprawdzić czy nie za mocno pasek został pompą napięty (ma się obrcić na najdłuższym odcinku palcami maks 90 stopni)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Golf GTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt lip 07, 2009 15:09
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Golf GTD » czw sie 13, 2009 20:13

Po ilu kilometrach powinny się ułożyć ? Lepiej przelecieć jakąś trasę czy po mieście od światła do światła czy to nie ma znaczenia ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw sie 13, 2009 20:16

myślę że kilkaset, ale to napięcie sprawdź bo czasem paradoksalnie nowy pasek jak zacznie pracować to robi się bardziej napięty, nie mam pojęcia czemu ale tak bywa. No i zdarza się osłonę paska źle zamontować tak że pasek o nią ociera, raczej więcej grzechów w tej okolicy nie pamiętam, chyba że to nie rozrząd tylko pasek alternatora albo jego łożyska, co wyjaśnisz odpalając silnik ze zdjętym paskiem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Golf GTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt lip 07, 2009 15:09
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Golf GTD » czw sie 13, 2009 20:20

Na pewno rozrząd bo przed wymianą wszystko było okej. A wymieniałem tylko rozrząd. Podjadę i zapytam się o to napięcie na pasku i ewentualnie czy o obudowę nie ociera. Dzięki za pomoc, mam nadzieje, że to jednak kwestia dotarcia :)



Awatar użytkownika
artur1902
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 08, 2008 19:28
Lokalizacja: RJS

Post autor: artur1902 » czw sie 13, 2009 20:25

Golf GTD pisze:Na pewno rozrząd bo przed wymianą wszystko było okej
ale sciagając pasek rozrzadu trzeba sciagnac ten od alternatora wiec to moze on


Old volkswagen's never die...

Golf GTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt lip 07, 2009 15:09
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Golf GTD » pt sie 14, 2009 02:39

Jestem zawiedziony albo może wku.....

Na nowym rozrządzie zrobiłem już 400 KM.

Nagranie audio, sorry za jakość, zarejestrowane przed chwilą.
Trzymałem dyktafon nad rozrządem i w pewnym momencie zszedłem do podwozia przy prawym przednim kole i znowu na góre.

Chodzi głównie o to błebłebłe błe błe błe błe błebłe .......

http://www.sendspace.com/file/wobeia

na górze błe błe a na dole normalnie taki szelest.
Jutro o 9:00 uderzam do mechanika bo mi zaraz się chyba to wszystko rozleci.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pt sie 14, 2009 02:56

Golf GTD, Qrcze, faktycznie coś się tam dzieje, albo pasek o coś trze albo "kiszkowata" rolka, jak najszybciej naginaj do mechanika



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt sie 14, 2009 09:00

no to ja juz wiem co to :) na moje oko i ucho to jest za mocno naciagnity pasek !, rolka sie grzeje i tak hałasuje :) tez to przerabiałem w kilku VW:) troszk rolke popuscic i nie bedzie wyła :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sie 14, 2009 09:09

no ja nie wiem, u mnie taki dźwięk był od pompy wody, z tym że 1.8 czyli inny układ. Ja bym jednak zdjął dla testu pasek od altka


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt sie 14, 2009 09:20

no, mozna i zdjac pasek od altka ,
mozna tez zdjac od wody :P :P :P


ja bede nadal podejrzewał rolke :) ciekawe jaka mechanior załozył :)
ja z kolega zanim sie nie dowiedzialismy jak naciagac pasek ( kilka lat temu ) , to diagnoza padła na pompe wody w Rpku, wymienilismy pompe, pozniej , diagnoza padla jednak na rolke, wymieniona , ale znowu za mocno naciagnieta :)
w koncu sie nauczylismy :) a nawiasem mówiac , wyjąca rolka była pomocna przy kupinie autka, bo paaanie , cos tu wyje, na pewno pompa , a to nie sa tanie rzeczy :)
pompa wody tutaj u kolegi zostala wymieniona, po 400 km siadla ? to musialaby byc naprawde jakis szmelc :)
poczekamy , zobaczymy , ja mowie , ze rolka, nawt mog dac sobie cos uciąc :P
zartowalem :P prosze mnie nie cytowac :)

[ Dodano: Pią Sie 14, 2009 9:23 am ]
kurdee , o czym mu tu rozmawiamy , przeciec to jst 1,3 !!! tam nie ma rolki !
pasek napinany jest przez pompe wody ! nooo to rolka odpada :D nic mi nie ucinac !
w takim razie to trzeba sprawdac wszystko,cos na łozyskach wyje, nie upewni sie jak nie zdejmie altka , jak nie ucichnie to nie ma co halasowac tylko pompa :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
artur1902
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 08, 2008 19:28
Lokalizacja: RJS

Post autor: artur1902 » pt sie 14, 2009 12:44

i jak tam twoje zmagania z autkiem?
teraz mi sie przypomniało że jak pompa wody u mnie siedziała to wydawała taki jakby rzegoczący odgłos troche inny niż u Ciebie ale dokładnie o takiej samej częstotliwości


Old volkswagen's never die...

Golf GTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt lip 07, 2009 15:09
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Golf GTD » pt sie 14, 2009 13:21

Mechanik poluzował pasek rozrządu i już nie słychać tego dzwięku. Jak narazie OK!

Za usługę nie wziął pieniędzy w ramach gwarancji :chytry:

Ale samochód musiał stać z 3 godziny bo silnik musiał ostygnąć.

W sumie mogę polecić z czystym sumieniem Mechanika na ulicy Źródłowej w Łodzi. (pierwszy zakład po lewej stronie jadać od strony wydziału komunikacji)

Gość jest mało mówny (ale to nie znaczy, że was olewa tylko taki ma charakter) i ma dwóch pomocników, ale raczej stara się zrobić dobrze.

Dla zainteresowanych mogę podać telefon komórkowy do niego. Ciągle ma robotę i na poważniejsze rzeczy trzeba się umawiać zawczasu.

Mówił, że Pasek firmy "GATES" zawsze zakłada.
Ostatnio zmieniony pt sie 14, 2009 13:24 przez Golf GTD, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 445 gości