zapłon 1,6 AFT

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

cobra14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw sie 13, 2009 16:33
Lokalizacja: solec kuj

zapłon 1,6 AFT

Post autor: cobra14 » czw sie 13, 2009 17:14

Silnik nie ma pełnej mocy,pali 9-10l na trasie przy 100km na godz.przyspiesza słabo.Mam go 2 lata i zawsze tak miał pstanowiłem sprawdzic zaplon i stwierdzilem ze jest za pózny , podlaczylem lampe i obracam aparatem w lewo-prawo a na znakach ustawczych nie ma zadnej reakcji i chód silnika sie nie zmienia dopiero po oboceniu aparatu okolo10-15" zgasnie.Silnik na wtrysku wielopunktowym stosowany glownie w SEATACH TOLEDO i nie tylko . Czy zaplon jest wogole ustawialny,czy ktoś ma dobrą wiedze w tym temacie.?
Ostatnio zmieniony czw sie 13, 2009 17:16 przez cobra14, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw sie 13, 2009 17:48

warto przejrzeć
http://www.google.pl/custom?domains=for ... %3A1&hl=pl



Awatar użytkownika
FIRERS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: czw lis 22, 2007 10:47
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Post autor: FIRERS » czw sie 13, 2009 19:59

ale zaplon ci sie nie przestawil sam jak masz auto caly cas, ja bym sprawdzil sonde lambda



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: michalqqr » pt sie 14, 2009 01:07

cobra14, tutaj tylko komputer wchodzi w grę



Awatar użytkownika
takito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr paź 25, 2006 23:27
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Post autor: takito » czw paź 22, 2009 18:52

Witam panowie mam wielki problem z moim Golfem 3 silnik AFT objawy są takie auto odpala rano bez problemu po przejechaniu czasami kilku kilometrów gaśnie jakby nigdy nic,najgorszy jest problem w tym ze nie mogę odrazu auta odpalić bo gdy kręce rozrusznikiem to auto niechce odpalić miga mi tylko kontrolka z oleju po odczekaniu ok 3-4 min auto odpala,takie objawy mam bardzo czesto pomóżcie mi prosze bo nie wiem co może być może jakis czujnik nadmieniam iż auto ma założoną instalacje gazową ale w tym krytycznym momencie nie odpala na benzynie jak i na gazie



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » czw paź 22, 2009 19:09

takito pisze:Witam panowie mam wielki problem z moim Golfem 3 silnik AFT objawy są takie auto odpala rano bez problemu po przejechaniu czasami kilku kilometrów gaśnie jakby nigdy nic,najgorszy jest problem w tym ze nie mogę odrazu auta odpalić bo gdy kręce rozrusznikiem to auto niechce odpalić miga mi tylko kontrolka z oleju po odczekaniu ok 3-4 min auto odpala,takie objawy mam bardzo czesto pomóżcie mi prosze bo nie wiem co może być może jakis czujnik nadmieniam iż auto ma założoną instalacje gazową ale w tym krytycznym momencie nie odpala na benzynie jak i na gazie
Ale kontrolka od cisnienia oleju miga Ci calutki czas czy tylko chwile po odpaleniu auta? Tak czy siak na Twoim miejscu kupilbym najpierw czujnik cisnienia oleju wstawił go i zobaczył co on powie [koszt 20 złotych].. jesli dalej bedzie migać to nie wrozy to nic dobrego, a schody w gore ;/ długo jezdzisz w tym stanie autem ?
Ostatnio zmieniony czw paź 22, 2009 19:09 przez Vii, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 263 gości