problem z klaksonem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr lut 01, 2006 00:09

kopciuch pisze: tu jest właśnie problem z wytłumaczeniem ludziom że można sterować urządzenia masą a nie plusem.To się chyba bierze ze szkoły podstawowej jeszcze jak pani na fizyce mówiła :" podłączamy plus i świeci
zgadza się ale jak włączysz zapłon to będzie tam +

[ Dodano: 06-01-31, 23:10 ]
thebishop pisze:A Schematy u góry dokładnie pokazują że sterowanie odbywa się przy pomocy masy (z wieloklinu)
i uważasz ż4e klakson działa tylko na minusie bez + tak? a to ciekawe


:-k ...

Awatar użytkownika
kopciuch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw gru 29, 2005 21:53
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kopciuch » śr lut 01, 2006 00:44

Nie o to mi chodziło że klakson działa bez plusa tylko o to że sterowany jest masą.A plus na przewodzie w kierownicy podczas pomiaru miernikiem pokaże się zawsze z tego względu że cewka w klaksonie to nic innego jak kłebek drutu podłączony na stałe do + akumulatora. :satan:


A wszystko przez kobiete....:D

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr lut 01, 2006 00:47

alleluja czyli jest + nie może to być ciągle o tym pisałem i nić, dzięki stary że chociaż Ty w to wiezysz że klakson nie działa tylko na -


:-k ...

Awatar użytkownika
kopciuch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw gru 29, 2005 21:53
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kopciuch » śr lut 01, 2006 01:07

Tego plusa znajdziesz zawsze. :helm: Jakby ciągnąć temat plusa dalej to jakbyś wyjął całą kolumne kierownicy i wcisnął klakson to na kolumnie też plus by się pokazał a ciągnąc dalej to ściągając kleme minus z akumulatora i wciskając klakson to tam też się plus pokaże :bigok: Niestety fizyka jest nieubłagana :okej: Zagmatwałem chyba temat :bigok:


A wszystko przez kobiete....:D

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr lut 01, 2006 01:15

kopciuch pisze:Tego plusa znajdziesz zawsze. Jakby ciągnąć temat plusa dalej to jakbyś wyjął całą kolumne kierownicy i wcisnął klakson to na kolumnie też plus by się pokazał a ciągnąc dalej to ściągając kleme minus z akumulatora i wciskając klakson to tam też się plus pokaże Niestety fizyka jest nieubłagana Zagmatwałem chyba temat
ok, ja jutro spr. u siebie próbnikiem jak mam na tych kablach przy kierownicy, a na dzisiaj proponuję zakończyć temat,ok?

[ Dodano: 06-02-01, 09:10 ]
sprwadziłem, bez komentarza


:-k ...

Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » śr lut 01, 2006 10:49

misiek10111 pisze: i uważasz ż4e klakson działa tylko na minusie bez + tak? a to ciekawe
ale ty jestes uparty a jak dziala oswietlenie kabiny w twoim aucie?klakson w kierownicy dziala jak krancowka w drzwiach naciskasz kiere lacza sie blaszki ktore tam w srodku sie znajduja i zamyka sie obwod czy to jest az tak skomplikowane ze nie mozna tego pojac. a ta blaszka mala ktora sie slizga po kierownicy o ktora Ci chodzi jest po to zeby przekazywac polaczenie do instalacji z kierownicy. nie zawsze trzeba brac doslownie to co pisza czasami ma to troche inne znaczenie niz nam sie wydaje to ze jest napisane ze to plus nie oznacza ze to jest typowy plus z akumulatora . podlacz pod niego radio i zobaczysz czy zadziala. a swoja droga to jak masz zwykla probowke na przewodzie 12v to otworz drzwi i dotknij nia krancowki i zarowka zaswieci a to przeciez masa i co powiesz ze na calym aucie jest plus ?



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr lut 01, 2006 11:09

kesier pisze:ale ty jestes upart
dalej sie upierasz że na kierownicy nie ma +b to zobacz zdjęcia powyżej, ja wiem o co ci chodzi elektryka uczyć nie musisz jak działa instalacja samochodowa, ale podobno plusa nie ma na kierownicy udowodniłem że jest i tyle


:-k ...

Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » śr lut 01, 2006 11:43

no tak skoro jestes elektrykiem to ja sie poddaje i wymiekam a auta to do naprawy napewno bym Ci nie oddal. pozdrawiam.



Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TheBiSHoP » śr lut 01, 2006 12:58

To że ci próbnik wskaże tam plus to nieczego nie dowodzi.

Pytanie co jest na drugim końcu tego "plusa".
Otóż jest tam zacisk ujemny klaksonu.

Teraz jest pytanie dlaczego próbnik wskazuje plus.
Otóż jeśli na zacisk dodatni klakusonu jest stale podawane +12V to po przejściu przez cewke w klaksonie na zacisku ujemnym klaksonu pojawi sie napięcie pomniejszone o spadek napięcia wynikający z oporu wewnętrznego klaksonu. Dowód zdjęcie

Dlaczego na kierownicy są oznaczenia + i -.
Otóż jest to podany kierunek sygnału sterującego z - do +
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » śr lut 01, 2006 13:11

thebishop pisze:To że ci próbnik wskaże tam plus to nieczego nie dowodzi.

Pytanie co jest na drugim końcu tego "plusa".
Otóż jest tam zacisk ujemny klaksonu.

Teraz jest pytanie dlaczego próbnik wskazuje plus.
Otóż jeśli na zacisk dodatni klakusonu jest stale podawane +12V to po przejściu przez cewke w klaksonie na zacisku ujemnym klaksonu pojawi sie napięcie pomniejszone o spadek napięcia wynikający z oporu wewnętrznego klaksonu. Dowód zdjęcie

Dlaczego na kierownicy są oznaczenia + i -.
Otóż jest to podany kierunek sygnału sterującego z - do +
nie no co ty kolego elektrylowi samochodowemu bedziesz tlumaczyl tak oczywista rzecz tam jest + i koniec :rotfl:

[ Dodano: Czw Lut 02, 2006 09:19 ]
misiek10111 pisze:
kesier pisze:ale ty jestes upart
dalej sie upierasz że na kierownicy nie ma +b to zobacz zdjęcia powyżej, ja wiem o co ci chodzi elektryka uczyć nie musisz jak działa instalacja samochodowa, ale podobno plusa nie ma na kierownicy udowodniłem że jest i tyle
no to patrz ja teraz Ci udowadniam ze + jest na wlacznik oswietlenia w drzwiach a kazdy elektryk wie ze tam + nie ma (i nie tylko elektryk) bo oswietlenie w naszych vw jest sterowane masa :jezor: a jednak probnik swieci :rotfl:
no i jeszcze raz schemacik fabryczny
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 133 gości