Głuche rytmiczne stukanie w przednim zawieszeniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kenorb85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob sie 09, 2008 00:16
Lokalizacja: Kłosowo, Trójmiasto

Głuche rytmiczne stukanie w przednim zawieszeniu

Post autor: kenorb85 » wt sie 11, 2009 15:34

Podczas jazdy na prostej i równej drodze pojawia się głuche rytmiczne stukanie w przednim zawieszeniu bardzo wyczuwalne przy prędkości 50-60km/h i zanika, stuki te wzmagają się przy skręcaniu.

Podejrzewam maglownicę, sprawdziłem całe zawieszenie na szarpakach tj. łożyska mcPhersonów, stabilizator, amortyzatory, gumotuleje, końcówki drążków, przeguby drążków, sprawdziłem czy przypadkiem maglownica się nie odkręciła, krzyżak na przekładni też jest w porządku, koła i felgi są proste.

Stuki te nasiliły się po wymianie zimówek 15" na większe letnie alusy

Czy to może być coś innego niż maglownica?

Ręce mi opadają bo nie wiem co mam dalej robić

Czy jest jakiś dobry warsztat w okolicy trójmiasta, który zajmuje się naprawami maglownic, bądź układów kierowniczych?

Golf 4 1.9TDi 98r



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt sie 11, 2009 15:40

jeżeli mówisz że przy skręcaniu to obstawiał bym na walnięte przeguby zewnętrzne,

ps. a w Przodkowie nie ma żadnego dobrego mechaniora? :chytry:



kenorb85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob sie 09, 2008 00:16
Lokalizacja: Kłosowo, Trójmiasto

Post autor: kenorb85 » wt sie 11, 2009 15:53

Przeguby to nie są bo stuki są równomierne na różnych prędkościach i przy skręcaniu tak samo, tyle że bardziej wyczuwalne

Podniosłem auto i na sucho sprawdzałem przy prędkości, na której najbardziej stukało i nic nie znalazłem bo nic nie hałasowało
Ostatnio zmieniony wt sie 11, 2009 16:03 przez kenorb85, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
$layer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 21:12
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Post autor: $layer » wt sie 11, 2009 17:05

Miałem podobny przypadek i okazało się ze to łożysko. Mimo iż podnosiłem auto i obsłuchiwałem to nic nie było słychać. Dopiero jak auto było w trasie to było słychać, co nasilało się przy skręcaniu. Wymieniłem łożysko z piastą (była wydarta) i wszystko lala.
Może u ciebie jest podobnie.



kenorb85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob sie 09, 2008 00:16
Lokalizacja: Kłosowo, Trójmiasto

Post autor: kenorb85 » czw sie 20, 2009 13:47

$layer pisze:Miałem podobny przypadek i okazało się ze to łożysko. Mimo iż podnosiłem auto i obsłuchiwałem to nic nie było słychać. Dopiero jak auto było w trasie to było słychać, co nasilało się przy skręcaniu. Wymieniłem łożysko z piastą (była wydarta) i wszystko lala.
Może u ciebie jest podobnie.
Dzięki wielkie Kolego, to było łożysko.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 135 gości