[mk3]Climatronic - wkurzające brzęczenie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
GREGOORR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob sie 27, 2005 23:55
Lokalizacja: Brodnica

[mk3]Climatronic - wkurzające brzęczenie

Post autor: GREGOORR » wt sty 31, 2006 02:43

Mam 3 z climatronikiem i małym problemem. Co jakiś czas słychać chwilowe brzęczenie, trochę podobne do skrobania. Dźwięk wydobywa się z za schowka po prawej stronie kabiny. Odgłos podobny do dźwięku jaki wydają skrzydełka w środkowym nawiewie po włączeniu tego nawiewu na climatroniku w momęcie otwierania się ich. Moja teoria jest taka że znajduje się tam jakaś przepustnica z serwomechaniznem która reguluje stosunek powietrza zimnego do ciepłego abu uzyskać właściwą temperaturę. Stąd pewnie ruchy w trakcie pracy.Przy cichej pracy silnika i wyłączonym radiu mozna to porównać do brzęczenia komara nad uchem w nocy. Co kilka, kilkanaście sekund jest słyszalne. Może ktoś miał już taki problem? Nie wiem jak jest to dokładnie rozwiązane mechanicznie i co może powodować takie skrzypienia. Być może ma ktoś rysunek jak wygląda ten mechanizm i gdzie go szukać?
Ostatnio zmieniony pt lut 10, 2006 13:50 przez GREGOORR, łącznie zmieniany 1 raz.



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » wt sty 31, 2006 13:36

u mnie tez cos nieraz brzeczy ze schowka...., tez mam climatrnik.



boy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt lut 10, 2006 13:03
Lokalizacja: Polska

Post autor: boy » pt lut 10, 2006 13:29

Witam! Mam 4 i też miałem podobny problem - po wymianie filrta p/pyłkowego. Panowie w warsztacie wyjęli stary ( razem z ramką dociskwo-mocującą i wrzucili do pieca a potem udawali że się nic nie stało.
Pęd powietrza, lub włączenie nawiewu powodowały wibracje i " brzęczenie komara" Dokupiłem ramkę (od oktavki), docisnąłem filtr :blush: :-) i pomogło.
Filtr, przynajmniej u mnie, znajduje się właśnie nad schowkiem.
Sprawdźcie, może pomoże.
Pozdrawiam. :-)


Życie z golfem jest ciekawsze...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 556 gości