skaczacy pasek klinowy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

masuo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob paź 04, 2008 14:18
Lokalizacja: Białystok

skaczacy pasek klinowy

Post autor: masuo » wt sie 04, 2009 13:26

Witam wszystkich, wiem ze tematow podobnych jest sporo ale takiego samego nie znalazlem :> Problem a raczej pytanie jest takie ze moj pasek klinowy podczas pracy 'skacze' problem tkwi w naciagnieciu ? (w stanie spoczynku w sumie jest napiety) czy w pasku a moze w rolkach albo napinaczach? pasek ma 20 tys przebiegu wiec chyba do wymiany sie nie kwalifikuje, pekniecia sa ale drobne, no i nie piszczy dzieki za porady pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sie 04, 2009 13:45

Zobacz czy któreś koło pasowe nie jest zwichrowane, a jeśli nie jest to pewnie jest niesymetrycznie wydarte, trzeba znaleźć uszkodzone i wymienić.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

K@mil_mk3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lut 23, 2008 00:51
Lokalizacja: Warmia i Mazury NO/NNI/NDZ/NOS/NIL
Kontakt:

Post autor: K@mil_mk3 » wt sie 04, 2009 13:46

Jesli nie piszczy to naciagniety jest odpowiedni... sprawdz czy da rade go ugiąć jak nacisniesz palcem (okolo 0,5-1cm) powinien sie uginac...

Zmieniales sam pasek czy rolke i napinacz tez ?


"Miałem kiedyś ja malucha lecz przesiadlem z niego sie... teraz Golfiem 3 śmigam"

Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » wt sie 04, 2009 13:50

Paweł Marek pisze:Zmieniales sam pasek czy rolke i napinacz tez ?
W silniku jaki on ma z opisu nie ma samonapinacza. Tam się napina pasek zmieniajac położenie alternatora



A że pasek Ci skacze mocno to znaczy że za słabo naciągnięty. Nie musi wtedy piszczeć ale będzie skakał dość mocno. Naciągnij mocniej troche i bedzie ok



masuo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob paź 04, 2008 14:18
Lokalizacja: Białystok

Post autor: masuo » śr sie 05, 2009 00:30

uginac to sie pasek troche ugina sproboje go podciagnac na dniach bo narazie nie mam czasu na to :/ a sam nic nie wymienialem robili to 'fachmani' :P



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 364 gości