Coś strzela w zawieszeniu przy cofaniu na skręconych kołach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Coś strzela w zawieszeniu przy cofaniu na skręconych kołach

Post autor: Razal » pt maja 15, 2009 10:33

Dzisiaj byłem na wymianie tulejek w tylniej belce. Przy okazji sprawdzane było całe zawieszenie i jak się okazało to już drugi diagnosta twierdzi, że wszystko w zawieszeniu OK.

Od jakiegoś czasu niepokoi mnie takie pojedyńcze 'strzelanie' w zawieszeniu takie jakby chrupnięcie. Zdarza się to sporadycznie raczej i najczęściej podczas cofania i jednoczesnego skręcania kół. Jak cofam na prostych kołach to jeszcze mi się niezdarzyło.

Miał ktoś kiedyś taką przypadłość? Gdzie wogóle szukać przyczyny?

Pozdrooo :pub:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pt maja 15, 2009 10:43

a spróbuj na postoju skręcić koła i ruszyć ostrzej z jedynki - mogą to być przeguby, tylko uważaj ba u siebie robiłem taki test i już nigdzie nie pojechałem bo przegub się całkiem rozleciał, na szczęście robiłem to pod warsztatem :helm:


Obrazek

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re

Post autor: Razal » pt maja 15, 2009 10:53

Nie to na bank nie przeguby bo do przodu to wogóle nie strzela. Przeguby nie terkoczą na skręconych kołach. To tylko się dzieje podczas cofania np. z parkingu jak wyjeżdżam i skręcam koła - to czasem jest taki jednorazowy strzał/trzask i spokój. Zastanawiam się czy to nie może być łożysko amortyzatora?...


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pt maja 15, 2009 11:12

może być też łożysko, ale ja męczyłem się ze znalezieniem przyczyny trzasków z 4 miesiące puki się wszystko nie rozpadło. Jezdziłem po mechanikach i wszyscy wymyślali różne rzeczy ale mówili że na 100% to nie przegub, aż w końcu się wszystko rozpadło, więc to tylko moja sugestia.


Obrazek

haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » pt maja 15, 2009 11:19

Razal, mialem to samo, winna byla poduszka pod skrzynia... moze u Ciebie tez ona bedzie, moze poduszka pod silnikiem.. na poczatku obstawialem lacznik stabilizatora, pozniej przeguby i lozysko amorka, a wyszla poducha

[ Dodano: 15 Maj 2009 11:22 ]
akurat glownie przy cofaniu strzela, poniewaz poduszka od skrzyni jest zamontowana od frontu jak sie otwiera maske i dlatego cofajac cala skrzynia i silnik rowniez cofa sie do tylu, odrywajac sie z poduszka, pozniej opadajac, stad ten strzal glownie przy cofaniu..



Awatar użytkownika
Radek_ER19
GRUBE LOLO
GRUBE LOLO
Posty: 60
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 12:30
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: Radek_ER19 » pt maja 15, 2009 12:17

haps, Masz racje , są to objawy poduszki ale - kolega pisze wyraźnie , że to się dzieje przy cofaniu na SKRĘCONYCH KOŁACH a nie na prosto - Sugeruję , że wina lezy tutaj w poduszkach makpersona- przy mocnym skręcie spręzyna w poduszce moze sie delikatnie ruszych powodując trzask lub tak jak wcześniej wspomniane łożysko w makpersonie ....
Ostatnio zmieniony pt maja 15, 2009 12:18 przez Radek_ER19, łącznie zmieniany 1 raz.


...::: Bóg stworzył VAG bo wie co to jest piękno - inne samochody stworzył dla śmiechu :::...


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=237865

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » pt maja 15, 2009 12:45

Radek_ER19 pisze:haps, Masz racje , są to objawy poduszki ale - kolega pisze wyraźnie , że to się dzieje przy cofaniu na SKRĘCONYCH KOŁACH a nie na prosto - Sugeruję , że wina lezy tutaj w poduszkach makpersona- przy mocnym skręcie spręzyna w poduszce moze sie delikatnie ruszych powodując trzask lub tak jak wcześniej wspomniane łożysko w makpersonie ....
Radek_ER19 dokładnie tak to wygląda jak opisujesz. Kiedyś miałem walnięty przegub i na skręconych kołach faktycznie chrobotało, ale to zupełnie inny typ doznań ;-)
Przymierzam się niedługo do wymiany amortyzatorów w przodzie i odrazu wymienię na nowe łożyska makpersona. Myślałem jeszcze o stabilizatorze, ale to raczej też odpada po dzisiejszych oględzinach.
Trzaśniecie występuje tylko na skręconych kołach i tylko przy cofaniu. Inaczej mi się jeszcze nie zdarzyło. Cofając na wprost nigdy nie strzeliło i do przodu nawet na skręconych kołach też nie. Ciekawostką jest też to, że najczęściej strzela przy cofaniu na skręconych kołach w lewo.
Ostatnio zmieniony pt maja 15, 2009 12:48 przez Razal, łącznie zmieniany 1 raz.


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
Radek_ER19
GRUBE LOLO
GRUBE LOLO
Posty: 60
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 12:30
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: Radek_ER19 » pt maja 15, 2009 12:56

no to moim zdaniem jest wlasnie to co opisywałem Ci wcześniej :)


...::: Bóg stworzył VAG bo wie co to jest piękno - inne samochody stworzył dla śmiechu :::...


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=237865

Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drill » pt maja 15, 2009 13:07

zlap polos kiedy auto stoi na biegu zaparkowane i sprawdz czy tam nie ma luzow (np w skrzyni)...


Obrazek

Awatar użytkownika
Krakulec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: wt lip 10, 2007 15:32
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Krakulec » wt sie 04, 2009 14:26

witam i co doszedles z tym szczelaniem w koncu ?? bo tez mam cos takiego na prostych kolach jade na 1 do przodu jest strzal ale jak zatrzymam sie i znowu tak zrobie to juz nie ma strzalu dopiero jak dam wsteczny to jest. jak robie tak ze jade na 1 do przodu hamuje wsteczny ruszam i strzela pozniej zatrzymam sie z jady do tylu daje jedynke i znowu strzał. jak jade caly czas do przodu to jest spoko. co to moze byc. Sprawdzalem juz chyba wszystko przgluby wymienione poduszki sprawdzone.


Krakulec

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » wt sie 04, 2009 16:12

poduszki mcpersona, polecam SACHS


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

VW3TDI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pn gru 15, 2008 20:50
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: VW3TDI » wt sie 04, 2009 16:30

Witam a odnośnie tulei na tylnej belce to dużo płaciłeś bo ja ostatnio wymieniałem i zastanawiam się czy nie przepłaciłem



Awatar użytkownika
Krakulec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: wt lip 10, 2007 15:32
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Krakulec » ndz sty 31, 2010 17:37

najtaniej znalazlem goscia co 160zł za wymiane a nie ktorzy krzycza 250zł


Krakulec

Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Post autor: macbu » wt lut 02, 2010 14:43

a co powiecie na to że to stabilizator....? wg mnie w kazym golfie tak strzela przewaznie zjezdzajac z niewielkiej nierownosci do tylu na skreconych kołach... u jednych strzla głosniej u innych mniej...

albo tak jak koledzy pisali sprzezyna przy mackpersonie...
Ostatnio zmieniony wt lut 02, 2010 14:45 przez macbu, łącznie zmieniany 1 raz.


Macbu

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 269 gości