Pomocy, dziwne stuki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maryooush
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr lut 13, 2008 02:40
Lokalizacja: Chełm

Pomocy, dziwne stuki

Post autor: maryooush » pt lip 31, 2009 23:32

Witam.
Pisze bo juz mi doslownie rece opadają. Moj problem polega na tym ze w aucie cos dziwnie stuka. Stuki te wystepuja podczas jazdy gdy np puszcze do konca pedal gazu i dosyc energicznie go nacisne, lub gdy jade i szybko odpuszcze pedal gazu. Stuki dochodzą z lewej strony auta, byłem niemal pewny ze te stuki są winą kola dwumasowego gdyz silnik zaczą drżec i bylo slychac lekki stuk podczas szybkiego puszczania i naciskania sprzegla. Wymienilem kompletne sprzeglo, dwumas, docisk tarcze itp. Jest troche lepiej ale dalej przy energicznym dodaniu gazu lub puszczeniu slychac owe stuki, slychac je tylko gdy naciskam odpuszczony do konca pedal gazu lub gdy szybko go odpuszcze. Stukow nie slychac gdy pedal gazu mam wcisniety do polowy i energicznie dodam gazu, slychac je tylko gdy odpuszcze go do konca...

Prosze o pomoc co moze powodowac te stuki, czy moze jest cos nie tak ze skrzynia biegow? wszystkie biegi wchodzą ladnie...
Sprawdzalem poduszki pod silnikiem i są ok, półoś, przeguby też ok...
Prosze o pomoc bo juz mi rece opadaja, na kompletne sprzeglo i robocizne wydalem prawie 2900. Czy teraz pozostanie mi naprawa skrzyni?
Co jeszcze moze powodowac takie stuki, jakby uderzenie?

Z gory dzekuje za pomoc
Ostatnio zmieniony pt lip 31, 2009 23:34 przez maryooush, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » pt lip 31, 2009 23:42

podmień przeguby wewnętrzne


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

maryooush
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr lut 13, 2008 02:40
Lokalizacja: Chełm

Post autor: maryooush » pt lip 31, 2009 23:46

Sprobuje to zrobic tylko czy gdyby byly to przeguby to czy ten stuk bylby slyszalny tylko gdy energicznie odpuszcze pedal gazu do konca lub nacisne go energicznie gdy jest odpuszczony do konca? tego stuku wogole nie slychac gdy choc troche mam wcisniety pedal i wtedy moge go naciskac energicznie i nie ma zadnego stuku, slychac to tylko gdy odpuszcze go energicznie do konca lub nacisne energicznie gdy jest do konca odpuszczony. Czy mogą to byc jakies czesci w skrzyni?



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pt lip 31, 2009 23:49

maryooush pisze:Czy mogą to byc jakies czesci w skrzyni?
raczej nie



maryooush
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr lut 13, 2008 02:40
Lokalizacja: Chełm

Post autor: maryooush » pt lip 31, 2009 23:58

Czyli mechanizm roznicowy tez odpada? bo dalbym sobie glowe uciac ze dobiega to z okolic skrzyni... w poniedzialek postaram sie sprawdzic ten przegub...
Czy moze ktos ma jeszcze jakies sugestie co posprawdzac?



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » sob sie 01, 2009 00:13

maryooush pisze:Czy moze ktos ma jeszcze jakies sugestie
Nie chcę nic sugerować, ale u mnie przez kilka miesięcy też coś stukało i nie potrafiłem za nic w świecie znaleźć przyczyny. cholera mnie brala. Były szarpaki i inne. Stukało właśnie w momencie wdepnięcia w pedał gazu, lub przy hamowaniu.
Nie tak dawno zupełnie przez przypadek odkryłem że jedna śruba jest poluzowana od plastikowego tylnego nadkola. Dokręciłem ją i jak ręką ujął. Oczywiście to jest tylko przykład



maryooush
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr lut 13, 2008 02:40
Lokalizacja: Chełm

Post autor: maryooush » śr sie 05, 2009 16:33

Sprawdzilem przeguby wewnetrzne i wszystko jest ok... Moze ktos jeszcze mial podobny przypadek i ma jeszcze jakies sugestie odnosnie tego co sprawdzic... Bylem w kilku roznych warsztatach i zaden nie moze dojsc co to jest. Twierdzą ze byc moze jest jakis luz na mechanizmie roznicowym i to on stuka.
Stuki te pojawiaja sie tylko jak po calkowitym odpuszczeniu gazu podczas jazdy energicznie nacisne pedal gazu lub go energicznie odpuszcze. Jesli trzymam pedal w polowie i nacisne, owe uderzenie nie wystepuje....
Co jeszcze ewentualnie sprawdzic...
Dodam ze po wymianie kola dwumasowego owe uderzenia staly sie duzo cichsze i juz nie stuka przy kazdej zmianie biegow, ale wraz przy energicznym dodaniu gazu stuk ten wystepuje.

P.S. Czy ewentualne luzy w skrzyni itp lub jakas inna wada moze spowodowac uszkodzenie kola dwumasowego?



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » śr sie 05, 2009 17:50

pobujaj na jedynce i na wstecznym na parkingu z podniesioną maską tak zeby silnik sie przesuwal lub ruszaj a niech ktos obserwuje i slucha, na opis to wychodzi na poduszkę silnika albo sanki latają?


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 424 gości