Golf 1,9 D , silnik 1Y, wtryski a własciwie jeden !!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zloty60
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:13
Lokalizacja: Wrocław

Golf 1,9 D , silnik 1Y, wtryski a własciwie jeden !!!

Post autor: zloty60 » ndz sty 29, 2006 23:22

Witam.Chcialbym zaznaczyc ze uzyłem opcji szukaj i nie znalazlem interesujacego mnie postu.

Mam taki problem.Ostatnio zauazylem ze przy jednym wtrysku w miejscu gdzie (wtrysk schodzi sie z silnikiem) tak to nazwe, gromadzi sie taka czarna maź podobna do lepiku z papy uzywanej do krycia dachow.Gdy silnik jest cieply maz jest jak guma a gdy zimny to sie kruszy.Ilekroc to wyczyszcze znow sie gromadzi.Wykluczam slabe przykrecenie wtrysku gdyz to czarne cos nie wystepuje dookoła trysku tylko ma gdzies z 1,5 cm.Taki klusek.Czy to jakies mikropekniecie ktore powoduje ze paliwo "sadzi" w tym miejscu i pod wplywem ciepla sie zmienia w takie cos? Zaznaczam ze wtrysk ten jak i reszta sa suche i nie ociekaja paliwem.Czy to parafina tak sie "smazy" w tym miejscu.Choc przy reszcie tryskow nie robi sie nic takiego.Jezdze na normalnym paliwie.
Czy ktorys z kolegow spotkał sie z czyms takim w dieslu?



Awatar użytkownika
vorlog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: czw sty 27, 2005 00:17
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Post autor: vorlog » pn sty 30, 2006 01:35

Witam.
Wypadało by wymienić podkładkę termiczną (2 zł) i dokręcić wtryskiwacz (pewnie z 10 zł), koniecznie kluczem dynamometrycznym.
V.


Golf i Kałasznikow powstały na bazie tej samej filozofii-prostota, niezawodność i swoista elegancja...

Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » pn sty 30, 2006 09:32

to moze byc z gumowych wezy powrotu paliwa! jak jakas podróba załozona to moze sie rozpuszczac troche sprawdz je i ewentualniue wymien



ryba_71
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pt paź 14, 2005 14:01
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: ryba_71 » pn sty 30, 2006 12:23

U mnie nie było przy wtryskach żadnych podkładek termicznych są wkręcone i jakoś wszysto hula. Wtryski kręcone bez użycia klucza i jakoś chodzą prawidłowo. Więc zastanawiam czy do czegoś jest klucz dynamometryczny potrzebny, i czy w serwisach przy takiej czynności z niego korzystają? -pytanie retoryczne.



zloty60
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: zloty60 » pn sty 30, 2006 23:33

Witam.
Wymienilem dzis ta podlkadke i dokladnie oczyscilem gwint wtrysku i ten w silniku.Nazbieralo sie tam tego sporo.Zobaczymy czy sie to znow zrobi jak troche pojezdze.Odpisze za kilka dni.A tymczasem dzieki.

Wezyki od nadmiaru sa ok zreszta niedawno wymienialem.



Awatar użytkownika
vorlog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: czw sty 27, 2005 00:17
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Post autor: vorlog » pn sty 30, 2006 23:45

ryba_71 pisze:U mnie nie było przy wtryskach żadnych podkładek termicznych są wkręcone i jakoś wszysto hula. Wtryski kręcone bez użycia klucza i jakoś chodzą prawidłowo. Więc zastanawiam czy do czegoś jest klucz dynamometryczny potrzebny, i czy w serwisach przy takiej czynności z niego korzystają? -pytanie retoryczne.
Włosy się jeżą... Istnieje coś takiego jak instrukcja serwisowa, są na rynku książki, dotyczące napraw silników Diesla...
Tylko nie mów, że to Ci robił mechanik :panna:
V.


Golf i Kałasznikow powstały na bazie tej samej filozofii-prostota, niezawodność i swoista elegancja...

ryba_71
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pt paź 14, 2005 14:01
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: ryba_71 » wt sty 31, 2006 08:57

Robił to mechanik i nie widziałem aby zakładał na wtryski podkładkiprzy ich wkręcaniu



zloty60
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: zloty60 » pt lut 03, 2006 00:11

Witam.No smigam juz pare dni i z tym wtryskiem jest ok.Pomogla zmiana podlkadki.Dzieki wam.Temat uwazam za zakończony.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 330 gości