Podświetlane klamki wewnętrzne w Golfie IV

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Karpik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: sob cze 21, 2008 22:47
Lokalizacja: Warszawa/Kłodzko

Post autor: Karpik » wt lip 28, 2009 20:25

Fenomen89 pisze:jak dla mnie mija sie to z celem ich podswietlania, bo swieca tylko gdy drzwi sa otwarte (albo sobie wlaczysz swiatelka), a wtedy klamek nie trzeba szukac :jezor:
Chodziło mi o to, że jak wyjmę kluczyk ze stacyjki to zapala się oświetlenie wnętrza razem z klamkami. Podświetlenie klamek razem z deską rozdzielczą wydaje mi się drażniące i rozpraszające, a wysiadając gasimy światła i wyjmujemy kluczyk i wtedy
Fenomen89 pisze:„Ciemność, widzę ciemność”
Fotek nie mam, ale podpiąłem się pod lampki nad tylnymi drzwiami.


Obrazek

Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » wt lip 28, 2009 22:58

Karpik pisze:że jak wyjmę kluczyk ze stacyjki to zapala się oświetlenie wnętrza razem z klamkami. Podświetlenie klamek razem z deską rozdzielczą wydaje mi się drażniące i rozpraszające, a wysiadając gasimy światła i wyjmujemy kluczyk i wtedy
ale jak masz oswietlenie wnetrza, to klamki juz widac :P hehe mi bardziej chodzilo oto, gdy sie kogos np zabiera i po ciemku szuka klamki - raczej jak wysiada to nie wyciagasz kluczyka i swiatel, ale wlasnie m.in. dlatego chce, zeby tez zaraz po otwarciu samochodu z pilota klamki sie podswietlaly, tylko musze znalezc odpowiedni kabel, co by sie podlaczyc, bo ciagnac to od lampek tylnych od kanapy to mi sie nie widzi, jak cala instalacja jest na drzwiach :jezor:
Karpik pisze:Fotek nie mam, ale podpiąłem się pod lampki nad tylnymi drzwiami.
jak mozesz to zrob, jestem ciakawy jak to u Ciebie wyglada.

obiecane fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Karpik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: sob cze 21, 2008 22:47
Lokalizacja: Warszawa/Kłodzko

Post autor: Karpik » śr lip 29, 2009 17:06

Fenomen89, chodzi Ci o fotki świecącej klamki czy samych połączeń. Fotkę klamki znajdziesz w moim temacie:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=232754
Jeśli chodzi o połączenie to nie ma co pokazywać, bo na razie tak trochę prowizorycznie :) wpięte w lampki.


Obrazek

Awatar użytkownika
Maximus-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 526
Rejestracja: sob cze 20, 2009 23:29
Lokalizacja: Neutomischel (Wlkp)
Kontakt:

Post autor: Maximus-83 » pn sie 03, 2009 22:28

Tak apropo to u mnie z kolorami kabli było trochę inaczej. Faktycznie w drzwiach kierowcy trzeba było się podpiąć pod niebiesko-szary i brązowy ale już w pozostałych to czerwony i niebiesko-szary. Może coś u mnie było pogrzebane, tego nie wiem :otepienie:

Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
Cwieku
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 23:04
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Post autor: Cwieku » czw sie 13, 2009 13:46

Tak apropo to u mnie z kolorami kabli było trochę inaczej. Faktycznie w drzwiach kierowcy trzeba było się podpiąć pod niebiesko-szary i brązowy ale już w pozostałych to czerwony i niebiesko-szary. Może coś u mnie było pogrzebane, tego nie wiem :otepienie:
ogólnie niebiesko-szary słuzy do podswietlania. a brązowy to jest masa. Moze Twój brązowy został zastąpiony czerwonym, albo zmienił kolor :helm: . Ale ogólnie to jest brązowy, sprawdzane w w innych przypadkach :)

Kabli nie trzeba rozcinać, można naciąć osłonę i dolutować bez rozcinania, a pozniej zaizolować dobrze. Wtedy unikamy tych kostek.


[b]Nie dyskutuj z idiotami. Najpierw sprowadzą Cię do ich poziomu, później pokonają doświadczeniem.[/b]

Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » czw sie 13, 2009 15:25

Cwieku pisze:
Tak apropo to u mnie z kolorami kabli było trochę inaczej. Faktycznie w drzwiach kierowcy trzeba było się podpiąć pod niebiesko-szary i brązowy ale już w pozostałych to czerwony i niebiesko-szary. Może coś u mnie było pogrzebane, tego nie wiem :otepienie:
ogólnie niebiesko-szary słuzy do podswietlania. a brązowy to jest masa. Moze Twój brązowy został zastąpiony czerwonym, albo zmienił kolor :helm: . Ale ogólnie to jest brązowy, sprawdzane w w innych przypadkach :)

Kabli nie trzeba rozcinać, można naciąć osłonę i dolutować bez rozcinania, a pozniej zaizolować dobrze. Wtedy unikamy tych kostek.
odnosnie izolowania byl ten temat juz wyzej, bo jak zalutuje, to potem musisz je ciac, gdybys chcial zdjac boczek :)

ale to juz niech kazdy robi wg swojego uznania :)


ObrazekObrazek

miqs

Post autor: miqs » pt paź 16, 2009 14:25

To jak w końcu doszliście do tego jak to podłączyć, żeby świeciło się zarówno przy włączonym oświetleniu deski jak i razem z oświetleniem wnętrza?



Awatar użytkownika
Oli
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:02
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: Oli » ndz lis 29, 2009 00:27

ja swoje podświetlenie zrobiłem inaczej i myślę, że wygląda to fajniej :bigok:
Obrazek Obrazek
jeżeli będzie zainteresowanie to dorzucę inne zdjęcia i napiszę co i jak

podświetlenie robiłem na podstawie zdjęć nadesłanych mi przez greg'a (znalazł takie podświetlenie na ebay.de) no ale oczywiście kasa ja zastosowałem:
pręt plexi fi 8. pocięty na dowolne kawałki (u mnie 46mm) i zmatowiony żeby światło było bardziej rozmyte, mleczne - wiadomo o co chodzi
2 diody 3mm czerwone 12V
Pręt docinamy, pilnikem szlifujemy końce (u mnie po 3mm na stronę) widoczne na schemacie, wiercimy z każdej strony otwory (wiertełko chyba 2.5)
Obrazek Obrazek Obrazek
diody piłujemy iglakami tak żeby weszły w otwory (głębokość otworów ok 3mm - tyle ile podebrania)Ścianki pręta te wewnętrzne zamalowałem najtańszym lakierem do paznokci żeby światło "nie marnowało się"
można zastosować jakiś srebrny, czarny się nie nadaje bo przytłumia kolor.
Co do świecenia - świeci bardzo ładnie, kolor taki jak oryginalne podświetlenie, zdjęcia były robiobe przy zasilaniu z zasilacza 12V dlatego tak "bije"
Ostatnio zmieniony ndz lis 29, 2009 15:31 przez Oli, łącznie zmieniany 3 razy.


[b]148KM/326Nm[/b]

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » ndz lis 29, 2009 00:45

Oli pisze:jeżeli będzie zainteresowanie to dorzucę inne zdjęcia i napiszę co i jak
Oli Ty nie pytaj tylko wrzucaj fotki z opisem co i jak dawałeś :-)


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » ndz lis 29, 2009 13:00

Oli pisze:ja swoje podświetlenie zrobiłem inaczej i myślę, że wygląda to fajniej :bigok:
[url=http://images39.fotosik.pl/229/2bb0aae4fd0fc152m.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://images46.fotosik.pl/232/d21115e9e3f67796m.jpg]Obrazek[/URL]
jeżeli będzie zainteresowanie to dorzucę inne zdjęcia i napiszę co i jak
dajesz dajesz, jak i czym to robiłeś - fajnie wygląda, tylko chyba troche zbyt intensywnie to świecie, trzeba by zobaczyć nocą :grin:


ObrazekObrazek

greg

Post autor: greg » wt gru 01, 2009 21:32

no jestem pod wrażeniem - linka do prętu daj
już dał linka http://www.sklep.akces-plexi.nazwa.pl/c ... arwne.html
Ostatnio zmieniony wt gru 01, 2009 21:37 przez greg, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
W_I_T_E_K
...
...
Posty: 461
Rejestracja: czw lip 24, 2008 22:02
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: W_I_T_E_K » wt gru 01, 2009 22:46

Daj fotki na żywca z golfa . Czy nie za jasne to podświetlenie?
Można by tak podświetlić półeczkę na radiem. :food:
Ostatnio zmieniony wt gru 01, 2009 22:49 przez W_I_T_E_K, łącznie zmieniany 1 raz.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » wt gru 01, 2009 22:55

W_I_T_E_K pisze:Można by tak podświetlić półeczkę na radiem.
Ja u siebie dałem ciepłego białego fluxa nad radio, i działa moim zdaniem super - regulowana moc regulacją oświetlenia deski

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2e7 ... 0a869.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ed9 ... 0caa2.html

(stare fotki komórką).

No i warto sobie walnąć coś do bagażnika, który w mk4 jest zupełnie ciemny, bo oryginalna lampka ledwo świeci - u mnie:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ea3 ... 56ee9.html

Na żywo świeci znacznie lepiej, i oświetla bagażnik lepiej niż oryginalne lampki wnętrze ;) tutaj oczywiście podłączenie pod oryginalną lampke
Ostatnio zmieniony wt gru 01, 2009 23:01 przez Shmatan, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » wt gru 01, 2009 23:00

W_I_T_E_K pisze:Daj fotki na żywca z golfa . Czy nie za jasne to podświetlenie?
Można by tak podświetlić półeczkę na radiem.
Oli pisze:ja swoje podświetlenie zrobiłem inaczej i myślę, że wygląda to fajniej
pomysł bardzo fajny i dobre wykonanie, ale wydaje mi się, że one będą trochę za bardzo 'oczoje..bne", moje są już za jasne i robią taką poświatę wokół, a co dopiero te... nawet jeśli będzie mniejsze napięcie :)


ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości