Pytanie o rozrząd

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zgubek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lip 27, 2009 18:55
Lokalizacja: W-wa

Pytanie o rozrząd

Post autor: zgubek » pn lip 27, 2009 19:21

Witam serdecznie.
Od niedawna stalem sie posiadaczem Golfa z silnikiem BKD.
Poprzedni wlasciciel zapewnia, ze przy 115 tys zostal wymieniony rozrzad i zostalo to zrobione przez pierwszego wlasciciela w Niemczech(ja jestem trzecim).
Autko ma w tej chwili przejechane 143 tys.
Niestety nie ma na to zadnego papierka, ani wpisu w ksiazce serwisowej.
Dzisiaj zdjalem plastikowa oslonke paska rozrzadu i pasek w sumie wyglada na nowy.
Na jednej z rolek o numerze 03G109244 widnieje napis "France".
I teraz pytanie, czy na pierszy montaż do tych silnikow mogla pojsc taka czesc, czy czesc zostala wymieniona na nowa podczas wlasnie tejze wymiany rozrzadu?
Dodam jeszcze, ze na kolach od zaworow na jednym jest mazniete farba na gorze zebatki a na drugiej rowniez jakby w ksztalcie literki V w strone jednego z trybikow, domniemam, ze w fabryce chyba to nie moglo powstac?

Z gory dziekuje za info i pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Bronco
Red Devil
Red Devil
Posty: 216
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:04
Lokalizacja: Półkula Północna

Re: Pytanie o rozrząd

Post autor: Bronco » pn lip 27, 2009 21:00

zgubek pisze:Witam serdecznie.
Od niedawna stalem sie posiadaczem Golfa z silnikiem BKD.
Poprzedni wlasciciel zapewnia, ze przy 115 tys zostal wymieniony rozrzad i zostalo to zrobione przez pierwszego wlasciciela w Niemczech(ja jestem trzecim).
Autko ma w tej chwili przejechane 143 tys.
Niestety nie ma na to zadnego papierka, ani wpisu w ksiazce serwisowej.
Dzisiaj zdjalem plastikowa oslonke paska rozrzadu i pasek w sumie wyglada na nowy.
Na jednej z rolek o numerze 03G109244 widnieje napis "France".
I teraz pytanie, czy na pierszy montaż do tych silnikow mogla pojsc taka czesc, czy czesc zostala wymieniona na nowa podczas wlasnie tejze wymiany rozrzadu?
Dodam jeszcze, ze na kolach od zaworow na jednym jest mazniete farba na gorze zebatki a na drugiej rowniez jakby w ksztalcie literki V w strone jednego z trybikow, domniemam, ze w fabryce chyba to nie moglo powstac?

Z gory dziekuje za info i pozdrawiam.
:gora: Przecież ci mówił człowiek , że wymieniał rozrząd a więc pewnie i rolkę wymienili. Jak francuska to jeszcze ok gorzej jak by była chińska. Natomiast to że w czasie wymiany rozrządu ktoś posługiwał się mazakiem lub farbą to już lipa...


[img]http://kaspertino2.republika.pl/Borowka.jpg[/img]
[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/22164][img]http://www.motostat.pl/user_images/22164/icon1.png[/img][/url]

zgubek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lip 27, 2009 18:55
Lokalizacja: W-wa

Post autor: zgubek » pn lip 27, 2009 21:17

Wiesz, rozne rzeczy ludzie mowia, zadnego potwierdzenia ze to bylo wymieniane nie mam, a auto ma 143 tys, wiec lepiej sie upewnic, a jak nie to wymienic dla swietego spokoju, chodzi mi dokladnie o to, czy taka rolka mogla byc zamontowana oryginalnie w fabryce, czy jezeli rozrzad nie byl wymieniony to powinna byc niemiecka.
Ostatnio zmieniony pn lip 27, 2009 21:18 przez zgubek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » pn lip 27, 2009 21:33

Znaki farbką i rolka "france "świadczą o tym że rozrząd już ktoś wymieniał .Raczej nie jest mozliwe żeby fabryka zakładała francuską rolkę i znaczyła koła farbką .Tu pewnie narażę się niektórym ale co do znaków farbką to jak ktoś robi to dokładnie to da się zrobić w zasadzie prawie idealnie tak jak było.Piszę prawie bo kąt wtrysku powinno się jednak po tym sprawdzić.


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

maxoff
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 753
Rejestracja: sob lut 24, 2007 12:24
Lokalizacja: krk

Post autor: maxoff » pn lip 27, 2009 23:00

munior pisze:Tu pewnie narażę się niektórym ale co do znaków farbką to jak ktoś robi to dokładnie to da się zrobić w zasadzie prawie idealnie tak jak było
mi tak w AFN-ie mechanik, że tak powiem starej daty dwa razy wymieniał i wszystko śmigało idealnie, ale teraz pojadę do speca z odpowiednim sprzętem na wymianę. pozdro.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Pytanie o rozrząd

Post autor: doggie » wt lip 28, 2009 09:40

zgubek pisze: Dodam jeszcze, ze na kolach od zaworow na jednym jest mazniete farba na gorze zebatki a na drugiej rowniez jakby w ksztalcie literki V w strone jednego z trybikow, domniemam, ze w fabryce chyba to nie moglo powstac?

Z gory dziekuje za info i pozdrawiam.

może się wydawać archaiczne ale niektóre serwisy VW do dziś stosują taką metodę, co nie świadczy oczywiście że rozrząd następnie nie jest sprawdzany urządzeniem VAS (odpowiednik VAG-coma)

[ Dodano: Wto 28 Lip, 2009 ]
zgubek pisze:Witam serdecznie.
Od niedawna stalem sie posiadaczem Golfa z silnikiem BKD.
Poprzedni wlasciciel zapewnia, ze przy 115 tys zostal wymieniony rozrzad i zostalo to zrobione przez pierwszego wlasciciela w Niemczech(ja jestem trzecim).
Autko ma w tej chwili przejechane 143 tys.
Niestety nie ma na to zadnego papierka, ani wpisu w ksiazce serwisowej.
Dzisiaj zdjalem plastikowa oslonke paska rozrzadu i pasek w sumie wyglada na nowy.
Na jednej z rolek o numerze 03G109244 widnieje napis "France".
I teraz pytanie, czy na pierszy montaż do tych silnikow mogla pojsc taka czesc, czy czesc zostala wymieniona na nowa podczas wlasnie tejze wymiany rozrzadu?
Dodam jeszcze, ze na kolach od zaworow na jednym jest mazniete farba na gorze zebatki a na drugiej rowniez jakby w ksztalcie literki V w strone jednego z trybikow, domniemam, ze w fabryce chyba to nie moglo powstac?

Z gory dziekuje za info i pozdrawiam.
rolka o numerze 03G109244 jest rolką oryginalną sprzedawaną i montowaną przez np. ASO VW Gajos tu możesz to potwierdzić http://sklep.gajos.com.pl/sklep/
Ostatnio zmieniony wt lip 28, 2009 09:43 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości