wymiana oleju? czy jest sens?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

cobreti7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 23:18
Lokalizacja: Łuków, Gdańsk

wymiana oleju? czy jest sens?

Post autor: cobreti7 » czw lip 23, 2009 10:45

Hello,
szybkie pytanko do Was:
Nadszedł czas wymiany oleju w silniczku i moje pytanie jest takie:
Czy jest sens wymieniac olej skoro srednio na 500 km dolewam 1litr oleju, więc teroretycznie ten olej jest ciągle świeży. Kwestia tylko filtra oleju, czy można wymienic filtr bez zlewania oleju z silnika?
Wiem że to może głupie pytanie ale jestem ciekaw czy mozna.
Odpowiedzi w stylu remont silnika nie biorę pod uwagę bo dobrze o tym wiem że tego oleju stanowczo za duzo bierze.
Jeszcze jedno pytanko czy jak świeca jest ubrudzona olejem to jest to nieszczelna uszczelka pod głowicą? Dodam że oleju w płynie chłodniczym nie ma.

Pozdr. :pub:



Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » czw lip 23, 2009 11:03

Długo tak nie pociągniesz i jednak napisze ci o tym remoncie :)
Jak ze zbiorniczkiem wyrównawczym jest ok i nie dolewasz płynu to uszczelka chyba też będzie ok ale nic to nie zmienia bo według mnie przegrzałeś silnik i zapiekło pierścienie na tłokach więc trzeba silnik rozebrać i od dołu i od góry albo kupić nowy.

Jest to wersja pesymistyczna a optymistyczna jest taka żebyś nie ściągał głowicy tylko najpierw uszczelniacze na zaworach sprawdził bo mogę się mylić.

Co do świec.
Przy takim poborze świeca wytrzyma właśnie koło 500km bez czyszczenia wiec roboty będziesz miał co niemiara.
Co do oleju.
Jak planujesz remont silnika to wymieniaj olej. Jak będziesz kupował nowy to nie wymieniaj.

Sprawdź te uszczelniacze żebyś wiedział na czym stoisz.
Ostatnio zmieniony czw lip 23, 2009 11:03 przez Seru79, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » czw lip 23, 2009 11:07

cobreti7 pisze:czy jak świeca jest ubrudzona olejem to jest to nieszczelna uszczelka pod głowicą?
jeśli górna jej część tak, że potrafi olej z kapać z fajki to uszczelnienie pokrywy



cobreti7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 23:18
Lokalizacja: Łuków, Gdańsk

Post autor: cobreti7 » czw lip 23, 2009 11:45

kiss pisze:
cobreti7 pisze:czy jak świeca jest ubrudzona olejem to jest to nieszczelna uszczelka pod głowicą?
jeśli górna jej część tak, że potrafi olej z kapać z fajki to uszczelnienie pokrywy
chodzi o tą dolną częśc gdzie są elektrody, fajka jest czysta



Przemek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2357
Rejestracja: śr lut 28, 2007 20:22
Lokalizacja: CENTRUM DOWODZENIA OSSY
Kontakt:

Post autor: Przemek » czw lip 23, 2009 12:11

cobreti7, hej jest sens wymienić ponieważ jak będziesz jeździł i dolewał to ze ztarego oleju będzie sie robił osad i zostawał na misce olejowej a poparu latach taki syf może zaciągnąć pąpa oleju i kapa


LEŚNY PRZYTULAS

Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » czw lip 23, 2009 12:41

Ja dalej napiszę że nie wiem czy jest sens:)

W tym przypadku według instrukcji serwisowej norma spalania oleju jest przekroczona o 100%. Jeżeli nic nie zrobisz z tym silnikiem tylko będziesz dolewał olej to raczej do następnej wymiany nie dojeździsz.

Jeżeli to tylko uszczelniacze to koszt naprawy będzie niewielki. Nie ryzykuj i jedź do mechanika bo załatwisz silnik na cacy. Dopiero po tej wizycie weź się za wymiany płynów...
Ostatnio zmieniony czw lip 23, 2009 12:42 przez Seru79, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
cens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 11, 2008 11:46
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Post autor: cens » czw lip 23, 2009 21:35

cobreti7 pisze:Odpowiedzi w stylu remont silnika nie biorę pod uwagę
proponuję remont silnika :D
A tak na serio co do twojego pytania
cobreti7 pisze:czy można wymienic filtr bez zlewania oleju
to raczej nie bardzo bo jak odkrecisz filtr to ci wywali caly olej chyba ze najpierw go spuscisz i wlejesz spowrotem stary ale to juz chyba bez sensu.


I'll be back...

cobreti7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 23:18
Lokalizacja: Łuków, Gdańsk

Post autor: cobreti7 » pt lip 24, 2009 08:29

Te uszczelniacze i tak sprawdze. Co do brania oleju to jest juz tak odkąd go mam (o czym się dowiedziałem po kupnie:( ) Rozmawiałem już z mechanikiem i też doszedł do wniosku że silnik musiał byc wczesniej przegrzany. Ja jeszcze maks. z rok pojeżdże i pójdzie na handel.
Zrobie tak że najpierw zobacze te uszczelniacze i tą uszczelkę pod zaworami a później wymienie olej i filtr oleju.
Dzięki za odp. :bigok: Pozdrawiam



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » pt lip 24, 2009 12:41

a jaki olej lejesz?
ja u siebie miałem zapieczone pierścienie brał 1l na 1000km, zmieniłem z 10W40 półsyn. na 15W40 mineral i zaczął kopcic, odrazu autko do mechanika i
z robotą dałem 1280PLN (oczywiście uszczelka, szlif, uszczelniacze, pierścienie),
właśnie docieram 300km zrobiłem i póki co autko zupełnie odżyło,
cobreti7 pisze:Ja jeszcze maks. z rok pojeżdże
powiem że przy tej ilości oleju to nagar w silniku musi być tragiczny, obyś pokulał ten rok jeszcze, ech ja sprzedaję autko i jeszcze mini remont zrobiłem :grrr:


Obrazek

cobreti7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 23:18
Lokalizacja: Łuków, Gdańsk

Post autor: cobreti7 » pt lip 24, 2009 13:31

Mobil1 10W40 pół syntetyk



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 190 gości