gaśnie na benzynie...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

gaśnie na benzynie...

Post autor: Damian3942 » wt lip 21, 2009 23:59

Witam was mam problem który już mnie całkiem załamuje :( otóż tydzień temu założyłem LPG do golfika (co było najwidoczniej pomyłką wielką) po założeniu golfik nie trzymał obrotów ani na benzynie ani na LPG wiec pojechałem żeby zrobili... co prawda z łaską ale coś pokręcili i z LPG było ok ale na benzynie nie chciał jeździć... wiec pojechałem znowu gość do mnie ze zbyt czasu nie ma ale moge zostawić auto może zobaczy na nie wiec zostawiłem po odebraniu miał obroty takie jak trzeba na LPG i na Benzynie ale... tylko na ciepłym silniku ;-/ jak jest zimny bez dodania gazu nie zapali a jak zapali to zgaśnie jak próbuję ruszyć na benzynie to go szarpie jak się zagrzeje jest ok... mogę go dusić itd i nie zgaśnie :( były podobne problemy ale wszystkim na zimnym i na ciepłym dawał znać ;/ kable nowe... przepływomierz nowy, styki wszystkie wyczyszczone, odpinałem akumulator i zawsze to samo :( byłem u znajomego mechanika i niby coś pokręcił z obrotami ale ok było puki nie zgasiło się go potem to samo a mechanik powiedział ze zbyt nie chce kręcić ani odpinać LPG bo powiedzą ze grzebane a ja juz mam gości dość :( poprostu mam ich dość... mam ochote jechać i kazać im zwijać instalacje i wracac pieniądze a jak nie to na ich koszt jade naprawiać auto :grrr: :( przedtem było wszystko dobrze nie było zadnego problemu z autkiem :( :crazy: jak ktoś coś wie proszę o pomoc... :kufel:

jeżeli to pomoże to piszę co mam na fakturze...
zbiornik: Grodków
elektrozawór gazu: elektr. zintegrowany z reduktorem
wielozawór: tomasetto
obudowa wielozaworu grodków
reduktor/parownik: tomasetto at09
wlew paliwa: tomasetto
sys. wtrysku lub kontroli lambda: mini lambda

ps na gazie pali czy zimny czy ciepły...


passat b5 115KM AZM 2003r

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lip 22, 2009 00:10

Może przypadkowo zepsuł się zawór powietrza doatkowego w tym samym czasie, znajdziesz szukajką co zacz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

Post autor: Damian3942 » śr lip 22, 2009 00:11

zapomniałem dodac ze po odpięciu przepływomierza golf ma ładne obroty i (oczywiście do momentu dodania gazu) i pali ładnie


passat b5 115KM AZM 2003r

staniol88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: śr lip 22, 2009 10:51
Lokalizacja: śląsk

Post autor: staniol88 » śr lip 22, 2009 11:33

Witam !!! ja rówznież podpinam sie do zapytania ; posiadam MK3 ABU 1.6 1994 B+LPG mam taki problem iż silnik na benzynie nie trzyma obrotów (skaczą ) aż wkońcu silnik gaśnie natomiast na gazie chodzi idealnie w czym moze tkwic problem ????? dodam ze ostatnio wymieniłem świece, kable, silniczek krokowy oraz czyściłem przepustnice ale nie zrobiłem adaptacji ; moze ktoś by mi zrobił oczywiście za odpłatą ; z góry dziękuje pozdrawaim :)

[ Dodano: 24 Lip 2009 15:37 ]
????????????????



Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

Post autor: Damian3942 » pt lip 24, 2009 23:02

wychodzi na to iż problem nie do rozwiązania...


passat b5 115KM AZM 2003r

Awatar użytkownika
Blade88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: czw maja 21, 2009 22:51
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Blade88 » sob lip 25, 2009 00:40

ja mialem tak w swoim Renault Clio, ale porobilo sie tak dopiero po jakichs 4-5 latach od zalozenia gazu, wogole nie chcial jezdzic na benzynie natomiast na gazie jak najbardziej, po odpaleniu na benzynie obroty byly bardzo niskie ok 600, i wtedy zaczynal gasnac na zimno, trzeba bylo mocno gazu docisnac i trzymac aby nie zgasl, a potem juz przelaczalem na gaz, nie wnikalem co tam sie dzialo poniewaz na gazie jezdzil(myslalem ze moze silnik tak sie przyzwyczail do jazdy na gazie ze na benzynie juz nie chce), ale wnioskuje ze moze cos sie rozregulowalo po tych 4-5 latach i dlatego tak sie robilo, moze trzeba cos tam u Ciebie wyregulowac lepiej


Niektore kobiety sa bezcenne, za wszystkie inne zaplacisz karta MasterCard xD

Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

Post autor: Damian3942 » sob lip 25, 2009 18:08

Blade88, wyregulował go mechanik i było ok póki nie zgasilem samochodu... ciekawi mnie ze na zimnym silnku np nocy jak przekrecam zeby zaświeciły się kontrolki to auto szarpnie dziwnie tzn zatrzęsie się... jest tak jak pompa podaje paliwo (słychać ją chyba bedziecie wiedzieć co mam na mysli)


passat b5 115KM AZM 2003r

Modix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 12:37
Lokalizacja: SLASK

Post autor: Modix » ndz lip 26, 2009 10:22

może odłącz instalacje gazową na bezpiecznikach i sprawdz czy bedzie dobrze pracować na benzynie, a jak odma u ciebie ?? no niema rzeczy niemozliwych jeżeli auto pracowało ci na benzynie dobrze przed gazem to cos nietak z gazem jest, a sonda lambda jest ok? skoro montowali ci gaz i auto niechodzi to musza to posprawdzac moze uzyli niewłaściwe częsci do tego modelu.


Forum jest poto by pomagać :)

michaloss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lip 12, 2009 12:09
Lokalizacja: Gdów
Kontakt:

Post autor: michaloss » ndz lip 26, 2009 10:30

Odłącz instalacje gazową poprzez bezpieczniki i sprawdź czy gdzieś nie łapie lewego powietrza .U mnie było podobnie . Zapalisz na benzynie i kup sobie samostart do zapalania silników i popsikaj po wszystkich przewodach powietrznych jak gdzieś zaczną rosnąć obroty to znaczy że tam występuje nieszczelność .Na gazie jest to mało odczuwalne ale na benzynie niestety dzieją się dziwne rzeczy z silnikiem .w moim była nieszczelność za przepływomierzem .



Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

Post autor: Damian3942 » ndz lip 26, 2009 11:55

nie wiem czy ma to coś do rzeczy ale jak sie zagrzeje to jest ok wszystko... a boje sie ze w zimie bede musiał palic ognisko pod nim ;/


passat b5 115KM AZM 2003r

michaloss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lip 12, 2009 12:09
Lokalizacja: Gdów
Kontakt:

Post autor: michaloss » ndz lip 26, 2009 21:35

a czy w instalacji gazowej masz silniczek krokowy czy tylko śrubę regulacyjną ?



Awatar użytkownika
Blade88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: czw maja 21, 2009 22:51
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Blade88 » ndz lip 26, 2009 22:02

Modix pisze:niema rzeczy niemozliwych jeżeli auto pracowało ci na benzynie dobrze przed gazem to cos nietak z gazem jest, a sonda lambda jest ok? skoro montowali ci gaz i auto niechodzi to musza to posprawdzac moze uzyli niewłaściwe częsci do tego modelu
Jesli C.H.U.J.K.I zle zalozyli instalacje to musza ja poprawiac do tad az bedzie dobrze, przeciez nie moze tak byc ze samochod dziala na benzynie przed instalacja gazu, a po instalacji nie, cos s.p.i.e.p.r.z.y.l.i przy instalacji i teraz jarzebia strugaja ale tak naprawde pewnie nawet sami nie wiedza co zrobili zle


Niektore kobiety sa bezcenne, za wszystkie inne zaplacisz karta MasterCard xD

Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

Post autor: Damian3942 » ndz lip 26, 2009 22:15

na śrubę ma regulacje.... a co do naprawy to ja poprostu mam dość wiecej wyjdzie jazda do nich niż sama instalacja ;/


passat b5 115KM AZM 2003r

michaloss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lip 12, 2009 12:09
Lokalizacja: Gdów
Kontakt:

Post autor: michaloss » śr lip 29, 2009 18:29

ty ale ja robię w łapanowie jak coś podjedź obejrzymy



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 437 gości