Biegi (wsteczny)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kacper10714
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 18, 2009 00:25
Lokalizacja: Kielce

Biegi (wsteczny)

Post autor: kacper10714 » sob lip 18, 2009 00:39

Witam. Chciałbym się doradzić co z taką awarią zrobić ?? Od pewnego czasu mam problem z wbijaniem wstecznego(zaczyna graniczyć z cudem). z tego powodu zamontowałem led'a wskazującego czy wbity jest wsteczny bieg :-s . Jeżeli uda się wbić to muszę trzymać gałkę zmiany biegów bo wybija :| Najbardziej występuje jak powoli cofam :| Z innymi biegami nie ma żadnych problemów. Czekam na porady i wnioski :chytry:



Awatar użytkownika
$layer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 21:12
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Post autor: $layer » sob lip 18, 2009 08:57

Może jakaś regulacja by się przydała? Proponuję posprawdzać cały mechanizm zmiany biegów, może coś jest zużyte. Sprawdź też poduchy silnika i skrzyni.
Ja miałem podobne objawy jak u ciebie i niestety po wykluczeniu tych wszystkich możliwości skończyło się na wymianie skrzyni. :grrr:



Awatar użytkownika
Lentin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr gru 05, 2007 21:47
Lokalizacja: Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: Lentin » sob lip 18, 2009 13:18

A może najpierw spojrzeć do dźwigni zmiany biegów wewnątrz auta...
tam jest taki plastikowy "ząbek" który "blokuje" dźwignię zeby nie wybijało wstecznego.
Obrazek
A żeby tam dojść to odkręcasz gałkę i wyciągasz łapiąc za gumowy element (wychodzi razem z plastikiem).



Awatar użytkownika
vwslawek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw sie 23, 2007 23:32
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: vwslawek » sob lip 18, 2009 13:42

Lentin, moze miec racje bo tez to przeszłem, ale sprawdz moze jeszcze czy masz w skrzyni olej :helm:


Mój nygus:
http://www.youtube.com/watch?v=3UyvHYt8 ... ure=colike
My Black Bitch ----->>: viewtopic.php?f=87&t=471613" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Szymon8
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 11:41
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: Szymon8 » sob lip 18, 2009 14:04

Miałem taki sam problem w MK3. Winna była poduszka podtrzymująca silnik a nie skrzynie biegów :D ta od przodu co ja widać. Też wybijało wsteczny i tak dziwnie chrobotało :grin:


Reklama niemieckiego biura turystycznego : "Jedź do Polski - Twój samochód już tam jest."

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości