Fotoporada jak wygluszyc drzwi mk3 3d

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Baran.
...
...
Posty: 919
Rejestracja: sob sty 10, 2009 01:19
Lokalizacja: Radom

Fotoporada jak wygluszyc drzwi mk3 3d

Post autor: Baran. » ndz lip 12, 2009 19:23

Chcialbym jutro umiescic fotoporade jak wygluszyc drzwi w mk3 3D i teraz moje pytanie czy bylby ktos zainteresowany bo nie wiem czy robic by post zostal skasowany pozniej i na darmo zmarnowany bylby czas wstawiana wszystkiego
Ostatnio zmieniony ndz lip 12, 2009 19:24 przez Baran., łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Bruno77
vag-podkarpacie.pl
vag-podkarpacie.pl
Posty: 1679
Rejestracja: pt lis 10, 2006 13:27
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Bruno77 » ndz lip 12, 2009 19:38

Baran12, były podobne porady ale myślę że jedna więcej nie zaszkodzi zwłaszcza że to się może komuś przydać


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=338716&p=4409474#p4409474

Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » ndz lip 12, 2009 19:43

Baran12 pisze:teraz moje pytanie czy bylby ktos zainteresowany bo nie wiem czy robic
Ile by takich porad nie powstało i tak w kółko na forum powtarzane będą pytania o wygłuszanie, głośniki, suby...itd

Rób poradę i o nic się nie martw.



Awatar użytkownika
Baran.
...
...
Posty: 919
Rejestracja: sob sty 10, 2009 01:19
Lokalizacja: Radom

Post autor: Baran. » sob lip 18, 2009 00:41

Oj troszkę się opóźniło wstawianie fotoporady. Wiec tak na poczatek to co bedzie nam mniej więcej potrzebne :
Obrazek
około 2 dni poświęconej pracy lub najlepiej z 3 godzinki pod wieczór 1 dnia i cały kolejny dzień
do tego mogłaby sie przydać z krata piwka na umilenie pracy
2x Taśma dekarska (ja użyłem firmę tytan) 15cm/10m
1 puszka blachogum
okolo 3m peszla
1 taśma izolacyjna
1 taśma aluminiowa
1 rozpuszczalnik uniwersalny
i takie jak wiaderko,wkrętarka, śrubki, lutownica, kombinerki, nożyce do metalu,
itp,itd
Zdejmujemy boczek i drzwi czyścimy ja najpierw umyłem go woda z płynem później bród domyłem rozpuszczalnikiem i jeszcze raz umyłem wodą, wszystko robiłem powoli i dokładnie
Obrazek
Na umyty i suche drzwi nakładałem blachogum robiłem to za pomocą pędzelka bo było mi najwygodniej i mogłem bez problemu dostać się w trudno dostępne miejsca tak to wygląda w trakcie malowania
Obrazek
A tak już cale pomalowane:
Obrazek
Jak już wszystko ładnie pomalowaliśmy najlepiej odłożyć prace na następny dzień bo blachogum powinno schnąc około 8 godzin wiec najlepiej robić to pod wieczór jednego dnia by nie marnować czasu. Jak już wszytko ładnie wyschło jesteśmy w stanie naklejać taśmę dekarska to odmierzamy sobie długość jaka będzie nam potrzebna ja to robiłem za pomocą taśmy dokładałem i powoli dokładnie wymierzałem tak jak powinna być naklejona , odcinałem taki kawałek i go przyklejamy powoli zdjęcie mniej więcej pokarze jak zacząć :
Obrazek
Jakoś przypadkowo zapomniałem zrobić zdjęcie jak to w całości powinno wyglądać hehe skleroza nie boli lub troszkę słoneczko dogrzało.
W następnej kolejności mocujemy dystans z MDF'u najlepiej to robić przymierzając do drzwi i dokładając boczek oraz wycentrować dystans oraz mocujemy go na 4 śruby ja pod dystans dalem jeszcze silikon uniwersalny by dystans nie stykal sie z blacha tylko przez silikon dolegal do niej u mnie wygląda to następująco, trzeba pamiętać zęby robić to powoli i dokładnie bo później możemy mieć problem z założeniem boczka
Obrazek
Następnie wykonujemy żeberka lub rusztowania jak zwal tak zwal,nie którzy zakrywają całe otwory, robimy to za pomocą blachy ja blachę kupiłem na złomie bo w końcu to wygłuszenie jest robione tanim kosztem mniej więcej to wygląda tak
Obrazek
Obrazek
do tego ja pręt od otwierania drzwi owinąłem taśma izolacyjna i wsadziłem w peszel żeby go nie było nic słychać żadnego obijania oraz dźwięku nie potrzebnego który chcemy zlikwidować oraz wszystkie kable wsadziłem w peszle
Następnie na żeberka nakładamy taśmę zakrywamy otwory prościej mówiąc o tak:
Obrazek
Dalej oklejamy całość taśma po zaklejeniu całego boczku ja w miejsca łączeń taśmy przyklejałem taśmę aluminiową zęby przypadkiem się nie rozwarstwiało
Obrazek
na to już przymierzamy boczek i w nim wycinamy dziurę żeby zmieścił się głośnik z dystansem robimy to bardzo powoli i ostrożnie by nie za dużą wyciąć i przypadkiem nie było później dziury widać mniej więcej tak
Obrazek
nie ma co robić tego jak na zdjęciu powyżej bo zawsze może być inaczej ułożony dystans
Wiec to już prawie koniec wystarczy założyć kieszeń(ja w kieszeni musiałem wyciąć trochę plastiku który dotykał głośnik i odstawał by normalnie się zmieścił wraz z boczkiem) po zakończonej pracy możemy wygodnie usiąść w samochodzie i odpoczywając wypić piwko przy słuchaniu muzyki na tyle to koniec :okej: w razie jakich kol wiek pytań pisać ja odpowiem z mila chęcią Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt wrz 22, 2009 21:26 przez Baran., łącznie zmieniany 2 razy.


Mój 20Jahre ABF
Obrazek
Fotoporada CA
"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych." [*]

ajurczuk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: czw gru 04, 2008 21:32
Lokalizacja: bielsk podlaski

Post autor: ajurczuk » sob lip 18, 2009 11:23

fachowa robota ja jakos sie przybieram u siebie wygłuszyc ale narazie brak checi :)
i jak duza ruznica w jakosci brzmienia po wygłuszeniu


powered by xes...

Awatar użytkownika
bowi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob sty 26, 2008 14:58
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: bowi » sob lip 18, 2009 11:53

ajurczuk pisze:i jak duza ruznica w jakosci brzmienia po wygłuszeniu
Ja u siebie wygłuszyłem podobnie i różnica jest kolosalna. Niebo a ziemia. Polecam wszystkim - jest trochę dłubania ale warto.



Awatar użytkownika
Baran.
...
...
Posty: 919
Rejestracja: sob sty 10, 2009 01:19
Lokalizacja: Radom

Post autor: Baran. » sob lip 18, 2009 12:36

bowi pisze:Ja u siebie wygłuszyłem podobnie i różnica jest kolosalna. Niebo a ziemia. Polecam wszystkim - jest trochę dłubania ale warto.
Masz Racje różnica jest bardzo duża nawet nie spodziewałem sie ze aż taka różnica będzie myślałem ze troszeczkę to da, a tu zonk że aż tyle to dało i nie wierzyłem własnym uszom



Awatar użytkownika
passatgl5
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 13, 2007 17:05
Lokalizacja: Bielsko/Kraków
Kontakt:

Post autor: passatgl5 » sob lip 18, 2009 20:18

Pytanie nr1: Czy efekt jest porównywalny do golfa4 lub passata b5? bo mam tez paska w domu i w nim pieknie to gra na ori glosnikach...

Pytanie nr 2: Ile mniej wiecej kosztuje taki zestaw do zrobienia tego? Wiem ze dystanse chodza po 38 za kpl. a te farby i folie? Drogie to jest?
Ostatnio zmieniony sob lip 18, 2009 21:31 przez passatgl5, łącznie zmieniany 2 razy.


Był MK4: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... hilit=lw5z" onclick="window.open(this.href);return false;
Jest Pink Floyd: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=571536" onclick="window.open(this.href);return false;
Kupię tylne boczki bez dziur na głośniki Golf III Cabrio
Był Golf MK3 Pink Floyd 3D
Był Golf "S" MK1
Był Golf MK3 Avenue
Był Golf MK1 GTI Pirelli
Był Golf MK4 AXR
Było 2x POLO 6N2 1.4
Było A4 B6 AWX
Było A6 C6 2.0 TDI
Było A3 8P 2.0 TDI
Był Golf LX MK1
Jest Golf GL MK1
Jest Skoda Scala

Awatar użytkownika
Baran.
...
...
Posty: 919
Rejestracja: sob sty 10, 2009 01:19
Lokalizacja: Radom

Post autor: Baran. » ndz lip 19, 2009 00:29

A co do golfa 4 i pasata to ci nie powiem ale mi sie wydaje ze tez bedzie duzo lepiej slychac a do do farb to ja za puszke blachogum 1l zaplacilem 10zl i zdecydowanie 1 puszka starczy bez problemu nawet 0,5l starczy a za tasme placilem 65zl czyli za 2 rolki 130 za wszystko gdzies zaplacilem okolo 150zl ale efekt jest na prawde swietny Moim zdaniem nie zaluje zadnych pieniedzy wydanych


Mój 20Jahre ABF
Obrazek
Fotoporada CA
"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych." [*]

Awatar użytkownika
passatgl5
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 13, 2007 17:05
Lokalizacja: Bielsko/Kraków
Kontakt:

Post autor: passatgl5 » ndz lip 19, 2009 00:46

A gdyby sie zamontowało tylko dystanse? Beda drzwi brzeczeć bardziej niz do tej pory czy wygluszanie robi sie po to zeby wogole osiagnac ten efekt czy zeby absolutnie nic nie brzeczalo? Nie chce calkowicie zaklejac tych drzwi bo nie bedzie mi sie chcialo wszystkiego demontowac jak nawali podnosnik szyby albo cos.. wolalbym zostac czy przy ori gąbce i tylko dystanse zalozyc i maty na wew. powierzchnie drzwi przykleic... czy szkoda roboty i efektu nie bedzie i jak robic to komplet z pelnym wygluszeniem?


Był MK4: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... hilit=lw5z" onclick="window.open(this.href);return false;
Jest Pink Floyd: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=571536" onclick="window.open(this.href);return false;
Kupię tylne boczki bez dziur na głośniki Golf III Cabrio
Był Golf MK3 Pink Floyd 3D
Był Golf "S" MK1
Był Golf MK3 Avenue
Był Golf MK1 GTI Pirelli
Był Golf MK4 AXR
Było 2x POLO 6N2 1.4
Było A4 B6 AWX
Było A6 C6 2.0 TDI
Było A3 8P 2.0 TDI
Był Golf LX MK1
Jest Golf GL MK1
Jest Skoda Scala

Awatar użytkownika
Baran.
...
...
Posty: 919
Rejestracja: sob sty 10, 2009 01:19
Lokalizacja: Radom

Post autor: Baran. » ndz lip 19, 2009 04:25

Lepiej robic juz calosc a jak bys chcial robic tylko z 1 strony to juz lepiej byloby robic z zewnatrz od strony boczka Bo to jakby powstawal taki tunel a jak z 2 strony to duzo mniej jest schybac tego co sie dzieje za drzwiami jak sie jedzie i dodatkowo fajny czysty dzwiek z dobrze slyszalnym basem . Jak przykrecisz tylko dystans to dzwiek bedzie taki sam jak do tej pory tylko glosnik bedzie sie trzymal nie plastikowego boczka a masywnie przylegal do blachy
Ostatnio zmieniony ndz lip 19, 2009 04:27 przez Baran., łącznie zmieniany 1 raz.



ajurczuk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: czw gru 04, 2008 21:32
Lokalizacja: bielsk podlaski

Post autor: ajurczuk » ndz lip 19, 2009 12:19

a po co dałes ten glachogum czy jest on konieczny słyszałem ze to niezle capi przez jakis czas


powered by xes...

Awatar użytkownika
marny88
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:24
Lokalizacja: Stare Kurowo / lubuskie
Kontakt:

Post autor: marny88 » ndz lip 19, 2009 12:30

a ja tym blachogumem mam u siebie juz posmarowane drzwi :grin: nie wiem czy jakiś szkop się w to bawił czy może oryginalnie tak już robili w niektórych golfach



Awatar użytkownika
passatgl5
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 544
Rejestracja: sob paź 13, 2007 17:05
Lokalizacja: Bielsko/Kraków
Kontakt:

Post autor: passatgl5 » ndz lip 19, 2009 14:39

Baran12 pisze: Jak przykrecisz tylko dystans to dzwiek bedzie taki sam jak do tej pory tylko glosnik bedzie sie trzymal nie plastikowego boczka a masywnie przylegal do blachy
i o to Polska walczyła czyli musze zrobic wszystko jak coś


Był MK4: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... hilit=lw5z" onclick="window.open(this.href);return false;
Jest Pink Floyd: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=571536" onclick="window.open(this.href);return false;
Kupię tylne boczki bez dziur na głośniki Golf III Cabrio
Był Golf MK3 Pink Floyd 3D
Był Golf "S" MK1
Był Golf MK3 Avenue
Był Golf MK1 GTI Pirelli
Był Golf MK4 AXR
Było 2x POLO 6N2 1.4
Było A4 B6 AWX
Było A6 C6 2.0 TDI
Było A3 8P 2.0 TDI
Był Golf LX MK1
Jest Golf GL MK1
Jest Skoda Scala

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości