Wentylator

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Cyku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 13, 2008 14:58
Lokalizacja: Cz-wa
Kontakt:

Wentylator

Post autor: Cyku » pt lip 17, 2009 17:23

Witam wszystkich zebranych...
Mam problem z wentylatorem chlodnicy i jzu nie wiem gdzie mam szukac... Wentylator dziala, bo podpinalem na krotko, termo wlacznik wentylatora tez dziala, bo zagrzalem silnik i sprawdzalem miernikiem, bezpieczniki wszystkie sprawne... Moze ktos wie gdzie jeszcze powinienem szukac przyczyny tej usterki? Probowalem rozkminic, ktore kable gdzie ida, zeby ewentualnie szukac gdzie moze tkwic przyczyna, ale zamota z tym wszystkim ;/
Silnik ABA tak na marginesie... Jeszcze jedno pytanie, spotkalem sie z opinia, ze czujnik temperatury ma cos do dzialania wentylatora? Ogolnie mam drobne problemy z silnikiem i jest podejrzenie ze ten czteropinowy czujnik jest walniety...
I jeszcze pytanie, czy ktos wie od czego jest ten dwu pinowy czujnik obok???


All ®ight`s reserved by ©yk

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lip 17, 2009 19:04

napisz najpierw jaki masz problem z tym wentylatorem i czy masz klimatyzację.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Cyku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 13, 2008 14:58
Lokalizacja: Cz-wa
Kontakt:

Post autor: Cyku » pt lip 17, 2009 19:39

;d Sorry, to z tych nerwow ;P
Nie zalacza sie :) Mam klime (nie dzialajaca, ale to chyba nie ma znaczenia?)


All ®ight`s reserved by ©yk

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt lip 17, 2009 20:00

ma znaczenie , bo jeśli masz klimę to powinieneś mieć sterownik wentylatorów , jest to czarne pudełko pod zbiorniczkiem wyrównawczym , on może dawać szkołe



Cyku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 13, 2008 14:58
Lokalizacja: Cz-wa
Kontakt:

Post autor: Cyku » pt lip 17, 2009 20:37

No posiadam takie cosikowość :)
Bezpieczniki w tym sa dobre... Jest jakis sposob zeby to sprawdzic?
A ma jakies znaczenie to ze nie mam przekaznika od sterowania klimatyzacja w skrzynce bezpiecznikow?


All ®ight`s reserved by ©yk

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt lip 17, 2009 20:45

oczywiście że brak przekaźnika powoduje to że nie pracuje wentylator , zwłaszcza jak masz układ klimy z przekaźnikiem i sterownikiem , tymczasowo da się zrobić tak jakby auto było bez tego wszystkiego , po prosty podpiąć wentylator tylko przez wyłącznik termiczny w chłodnicy



Cyku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 13, 2008 14:58
Lokalizacja: Cz-wa
Kontakt:

Post autor: Cyku » pt lip 17, 2009 21:07

Czyli cos w stylu - kabel minus z aku do wentylatora, kabel plus z aku przez wlacznik termiczny i dalej do wentylatora?
Nie orientujesz sie czasami ile taki przekaznik moze kosztowac? Bo te szopki z chlodzeniem mam od czasu jak wstawilem auto do mechanika i on cos tam grzebal przy skrzynce bezpiecznikow... wczesniej wentylator dzialal normalnie... Nie powiazalem z nim tego faktu ;/ No chyba mu zrobie z tylka jesien sredniowiecza ;/


All ®ight`s reserved by ©yk

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt lip 17, 2009 21:19

w normalnym połączeniu jest tak , kabel czerwony idzie z plusa bezpośrednio z akumulatora przez bezpiecznik F19 - 30 A do wyłącznika termicznego w chłodnicy , styk wspólny , potem od wyłącznika termicznego idą dwa kable do wentylatora , kabel czerwono - biały pierwszy bieg i kabel czerwono - czarny drugi bieg , i z pozostałego styku silnika wentylatora , kabel brązowy do masy



Cyku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 13, 2008 14:58
Lokalizacja: Cz-wa
Kontakt:

Post autor: Cyku » pt lip 17, 2009 21:50

A wlasnie, we wlaczniku termicznym mam tylko dwa wejscia, i jakis jeden kabel sterczy obok, chyba bylo cos kiedys kombinowane.. tak ze jeden bieg tylko jest...
Zamotam sie jutro za tym przekaznikiem, jak nie dostane, to bede kombinowal na krotko... Dzieki za cenne info :)
Apropo, nie wiesz przypadkiem do czego jest ten dwu pinowy czujnik, obok cztero pinowego na wyjsciu plynu chlodniczego z glowicy?


All ®ight`s reserved by ©yk

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt lip 17, 2009 22:20

jakbyś napisał jaki masz tam silnik , bo nie widziałem czy napisałeś

[ Dodano: 17 Lip 2009 22:23 ]
a jest ABA , poszukam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 261 gości