Jak wymienić simering w skrzyni w 1.6

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Bond29
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt maja 23, 2008 20:35
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Jak wymienić simering w skrzyni w 1.6

Post autor: Bond29 » śr lip 15, 2009 17:07

Witam mam pytanie ponieważ od jakiegoś roku jestem właścicielem golfika 3 1,6 benzyna ale ostatnio autko miało kolizję drogową dostało w przednie lewe koło no i po zrobioniu tego wszystkiego okazało się iż z pod przegóbu przy skrzyni wydobywa się olej i teraz mam problem ponieważ niewiem ile jest roboty z wymianą simering-u w skrzyni a boje się jeździć tak bo grozi to zatrciem skrzyni ,a drugi problem to czy przy wymianie uszczelki pod głowicą trzeba planować głowicię dodam że autko nie zostało przegrzane i jeździ normalnie tylko śląpi olej z pod uszczelki olej ponieważ niewiedziałem w jakiej kolejności ją dokręcić i zrobiłem to niezbyt fachowo . Za pomoc z góry dziękuję
Ostatnio zmieniony pn lip 20, 2009 08:34 przez Bond29, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » śr lip 15, 2009 20:06

jeśli nie skrzywiłeś głowicy to nie trzeba jej planować, chociaż niektóry tak zalecają ze względów bezpieczeństwa aby potem znowu nie rozbierać. Natomiast jeśli chodzi o wymianę uszczelniaczy w skrzyni to prosto, odkręcasz półoś od przegubu wewnętrznego, wyciągasz przegub, zostaje Ci "kielich/flanszę" do którego przykręcany jest przegub. Zdejmujesz zawleczkę ( warto kupić nową przy składaniu - dostępne w intercarscie tak jak simmeringi) wyciągasz "kielich/flanszę" i masz już prawie simmering na wierzchu. Wyciągasz go i co ważne za nim jest taka mosiężna stożkowa tulejka (zobacz czy nie pękła bo pod wpływem uderzenia mogła się rozpaść - do dostania w ASO numeru nie pamiętam ale jest w ETCE), jeśli jest cała to ok zakładasz nowy simmering kielich/flanszę nową zawleczkę (uzbrój się w jakieś narzędzie do tego bądź cierpliwość) skręcasz przegub i półoś i tyle. Jeśli o czymś zapomniałem proszę o sprostowanie.
A i najważniejsze wcześniej spuść olej ze skrzyni :helm:
Ostatnio zmieniony śr lip 15, 2009 20:06 przez rysiektr, łącznie zmieniany 1 raz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: PAPAYOS » śr lip 15, 2009 20:18

rysiektr pisze:Jeśli o czymś zapomniałem proszę o sprostowanie.
Zapomniałeś o browarku.

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Bond29
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt maja 23, 2008 20:35
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Post autor: Bond29 » śr lip 15, 2009 21:55

A powiedz mi kolego w takim razie jak można sprawdzić czy ta głowica nie została skrzywiona i na ile najlepiej ją dokręcić i czy dociąga się głowice po zrobieniu iluś tak kilometrów



Awatar użytkownika
Mieniu_69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 08:32
Lokalizacja: NY
Kontakt:

Post autor: Mieniu_69 » śr lip 15, 2009 21:57

Powinieneś splanowac głowice, nie jest to spory wydatek bo nie powinna przekroczyc 50zl, a bedziesz mial spokoj. pozdro



Bond29
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt maja 23, 2008 20:35
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Post autor: Bond29 » śr lip 15, 2009 22:43

to nie chodzi o 50 zł bo u mnie planowanie kosztuje 30zł w renomowanej firmie tylko porblem polega na tym że juz była 2 razy planowana i boje sie żeby się nie okazało że trzebe kupić głowicę a niewiadomo czy poprzedni właściciel też coś nie robił



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz lip 19, 2009 20:37

rysiektr pisze:Jeśli o czymś zapomniałem proszę o sprostowanie.
- no pewnie o tym, że pod tą flanszą jest mega spręzyna, która bardzo utrudnia złożenie potem wszystkiego do kupy. Trzeba sobie zrobić narzedzie do zakładania flanszy. Poszukaj na www.brokevw.com



Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

Post autor: sHpAaKu » ndz lip 19, 2009 21:13

albo do fotoporady w dziale FAQ


Obrazek 171KM / 380Nm

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 436 gości