Dziwny odgłos podczas jazdy - jakby wyło łożysko

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
izzy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 00:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dziwny odgłos podczas jazdy - jakby wyło łożysko

Post autor: izzy » ndz mar 09, 2008 20:04

Witam wszystkich użytkowników forum VW!
Jak widać dołączyłem do Was niedawno i chciałbym prosić o pomoc w rozwiązaniu jednego problemu.
Usterka dotyczy VW Bora Variant 2.3 V5 170PS 4Motion 2001r.
Wygląda to tak: podczas jazdy słychać odgłos jakby „wyjącego” łożyska lub uszkodzonej opony. Bez względu na to czy auto toczy się na biegu jałowym czy się rozpędza odgłos jest mniej więcej taki sam. Przy większych prędkościach może bardziej intensywny. Wymieniłem wszystkie cztery opony na fabrycznie nowe jednak nie przyniosło to jakichkolwiek rezultatów. Sprawdziłem na stacji diagnostycznej łożyska i usłyszałem, że z nimi również wszystko jest w porządku. Wczoraj zapaliła się kontrolka od ESP. Po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu silnika kontrolka gaśnie i po przejechaniu kliku km znów się zapala a najczęściej, kiedy przejadę przez np. próg zwalniający. Być może to któryś z czujników, np. przyspieszenia poprzecznego, ale tego jeszcze nie diagnozowałem. Zastanawiam się jednak czy uszkodzenie ESP nie zostało spowodowane przez usterkę, którą opisałem wyżej.
Na stacji diagnostycznej powiedziano mi, że może to być dyferencjał lub któraś z półosi powoduje ten odgłos.
Jeśli ktoś z Was miał taki problem lub wie, co to może być i jak to naprawić to bardzo proszę o opis rozwiązania problemu.
Z góry wielkie dzięki!
Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
Budżak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: sob maja 14, 2005 15:31
Lokalizacja: Radom/Warszawa

Post autor: Budżak » pn lip 13, 2009 00:08

Zrobię mały odkop :helm: .

Mam identyczne objawy i będę zmuszony to jak najszybciej zdiagnozować. Na początku myślałem, że może to wina opon lub felg, ale zostały dokładnie sprawdzone i jest ok.
Dźwięk jest drażniący :grrr:

Jak Izzy rozwiązałeś problem? Czy miało to coś wspólnego z tym czujnikiem przyspieszenia poprzecznego?


http://www.cultstyle.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
izzy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 00:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: izzy » sob sie 15, 2009 01:23

Jeśli chodzi o ten odgłos przypominający wyjące łożysko, to problemem okazała się główna przekładnia skrzyni biegów (tryby spiłowały się w stożek, więc sobie wyła), do tego hałasowało również łożysko oporowe. Koszt naprawy naprawdę nie mały, bo ok. 6000zł, a to tego silnika nigdzie w PL używanej skrzyni (oznaczenie skrzyni: EEJ) nie można było dostać, więc musiałem regenerować.
Pewnie PAJAC, który jeździł tym wcześniej próbował „palić gumę” i stąd powstało to uszkodzenie :grrr: . Taka zresztą była opinia człowieka, który to regenerował.
Co do kontrolki ESP problemem nie był żaden z czujników tylko sterownik HALDEX. Nie komunikował się z czujnikiem ABS i stąd świecąca kontrolka. Jedyny warsztat, który potrafił to zdiagnozować to firma DIAGTRONIK z Janek (polecam wszystkim ten warsztat), natomiast inni czujnik po czujniku chcieli wymieniać nie mając pomysłu na to jak rozwiązać kwestię świecącej się kontrolki. Tutaj koszty też nie małe, bo sam sterownik to koszt ok.3000-3500zł. Udało mi się jednak kupić sterownik na ALLEGRO za 500zł od 2.8V6, chłopaki z DIAGTRONIKA trochę w nim pomieszali i wszystko było ok. :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 246 gości