Skąd ten wyciek ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sheriffg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: wt lis 29, 2005 13:17
Lokalizacja: Nidzica
Kontakt:

Skąd ten wyciek ?

Post autor: sheriffg » ndz lip 12, 2009 17:13

Niedawno po zapaleniu silnika u znajomego zaczęło stukać rytmicznie wraz z obrotami silnika. Zgasił i przestało, teraz jak zapala na 3 sekundy stuka i przestaje, niewiem czy coś to ma wspólnego z tym wyciekiem na fotach ?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Audi_Sportback

Vivaldi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr mar 18, 2009 23:37
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Post autor: Vivaldi » ndz lip 12, 2009 17:32

wyciek wygląda na skrzynie a stukanie pewnie na któryś z hydrostosów (zanim się napełni olejem stuka).



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Post autor: J.B.S. » ndz lip 12, 2009 17:41

Ale podstawowa sprawa co to cieknie czyli co to jest olej czy płyn chłodzacy ,a może woda z kałurzy.

Jeśli olej to moze ciec ze skrzyni albo z wspomagania bo ta rurka to od wspomy jest raczej.
Jesli płyn to pewnie ze zbiorniczka wyrownawczego płynu chłodnicy.

Ze stukaniem nie widze zwiasku



Awatar użytkownika
sheriffg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: wt lis 29, 2005 13:17
Lokalizacja: Nidzica
Kontakt:

Post autor: sheriffg » ndz lip 12, 2009 18:08

aha dojedzie nim z Nimiec do Polski ? :bajer:


Audi_Sportback

Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: micky » ndz lip 12, 2009 18:30

sprawdz poziom oleju, jak cos stuka w rytm silnika, a raczej dzwoni to pewnie popychacze



Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » ndz lip 12, 2009 20:21

Będzie się pociła uszczelka pod pokrywa wałka rozrządu i cały dół silnika zapaćka olejem.
Niech kolega sprawdzi co na górze słychać.


AFN 165,5@380,8

jabada
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lip 12, 2009 20:46
Lokalizacja: Warmia

Post autor: jabada » ndz lip 12, 2009 21:11

A oto zglasza sie i znajomy wlasciciel golfa i tego wycieku ;)

Ja ogolnie nie znam sie za dobrze, ale jak sie spojrzy na te zdjecia ponizej (to sa zdjecia po wyschnieciu auta, a te ktore wrzucil kolega u gory postu sa jak byl po jezdzie) to wyglada ze jest juz mokre w tym miejscu z tylu za rurka jak wychodzi taki gumowy uszczelniacz z polosi (dobrze widac na zdjeciu 3). I to scieka po tym walku i srubie na skrzyni i widac takie zbierajace sie na nich brazowe krople. Jak sie to dotknie to nie jest zwykly olej tylko taki plyn jakby woda zmieszana z olejem czy cos.

Aktualnie jestem w Niemczech i wybieram sie za miesiac do Polski i nie wiem co jest z samochodem bo 1 tydzien temu go kupilem, zrejestrowalem i zreperowalem w Polsce (bylo regulowane na paskach sprzeglo bo biegi slabo chodzily, moze w skrzyni cos bylo robione, nie wiem bo nie bylem).
Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc co to moze byc w aucie i czy cos moge sam poradzic na to bo z oczywistych wzgledow nie stac mnie na naprawianie tego w niemczech. Ostatnio za ostatni grosz go kupilem.

Dzieki za gory i pozdrawiam.



Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: 12 Lip 2009 21:15 ]
A oto zglasza sie i znajomy wlasciciel golfa i tego wycieku ;)

Ja ogolnie nie znam sie za dobrze, ale jak sie spojrzy na te zdjecia ponizej (to sa zdjecia po wyschnieciu auta, a te ktore wrzucil kolega u gory postu sa jak byl po jezdzie) to wyglada ze jest juz mokre w tym miejscu z tylu za rurka jak wychodzi taki gumowy uszczelniacz z polosi (dobrze widac na zdjeciu 3). I to scieka po tym walku i srubie na skrzyni i widac takie zbierajace sie na nich brazowe krople. Jak sie to dotknie to nie jest zwykly olej tylko taki plyn jakby woda zmieszana z olejem czy cos.

Aktualnie jestem w Niemczech i wybieram sie za miesiac do Polski i nie wiem co jest z samochodem bo 1 tydzien temu go kupilem, zrejestrowalem i zreperowalem w Polsce (bylo regulowane na paskach sprzeglo bo biegi slabo chodzily, moze w skrzyni cos bylo robione, nie wiem bo nie bylem).
Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc co to moze byc w aucie i czy cos moge sam poradzic na to bo z oczywistych wzgledow nie stac mnie na naprawianie tego w niemczech. Ostatnio za ostatni grosz go kupilem.

Dzieki za gory i pozdrawiam. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14207
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » ndz lip 12, 2009 21:35

Mi to wygląda jakby był walnięty uszczelniacz na zabieraku.
Olej wycieka,zabierak rozbryzguje go dookoła i cieknie sobie po skrzyni,aż do krawędzi.
Oczywiście mogę się mylić,ale 2ga fota pokazuje wyraźnie,że sporo oleju jest na skrzynce pod przegubem.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Vivaldi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr mar 18, 2009 23:37
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Post autor: Vivaldi » ndz lip 12, 2009 22:28

też tak myśle że to zimmering na flanszy. Generalnie jeszcze tragedii nie ma, przed wyjazdem do Polski sprawdź poziom oleju w skrzyni , przelej 2 setki nad stan i spokojnie dojedziesz a nawet wrócisz.



jabada
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lip 12, 2009 20:46
Lokalizacja: Warmia

Post autor: jabada » pn lip 13, 2009 16:56

Dzisiaj z kumplem badalismy ten plyn iw wychodzi ze to nie czysty olej a najwyzej woda zmieszana z olejem wiec moze to leci z chlodnicy ? Plyn pachnie jak chlodniczy przez zamrozeniu a moze z klimatyzacji ? Jak sie spojrzy pod maska to ciagle mokre cos jest na tej klimie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 216 gości