złacze diagnostyczne gdzie jest

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

olo666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 10:36
Lokalizacja: ruda śląska

Post autor: olo666 » pt lip 10, 2009 22:35

witam,jeśli można skorzystać z tematu to się podpinam.Mam prośbę do kolegi o nicku Guti.Próbowałem sprawdzić swojego RP kodami ale nic mi nie pokazało...Napisałem post o tym ale nie dostałem żadnej odpowiedzi.Podpieliśmy z kolegą lampkę z 2 przewodami.Jeden przewód do masy na 5 sekund drugi do wtyczki i nic.Zrobiliśmy coś nie tak ?? Oczywiście na włączonym silniku.Jak można to napisz co i jak bo jutro jade znowu na warsztat to moge ponownie spróbować.



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » pt lip 10, 2009 22:43

guti pisze:jeryk10, wiec ty kolgo mylisz VAGa, z czytnikiem kodów błyskowych ! no a na marginesie to błyskowymi kodami sprawdza sie w RPku nie tylko jakis Twoje błdy wtrysku.
Mowisz wiec o diagnostyce kodami , a nie rasowej diagnostyce przez VAGa, a jezeli uwazasz inaczej z niecierpliwoscią na zrzuty .
to nie ja pisze kolego dwujke, zeczy itp,
a kolejna sprawa , to postaraj sobie przyswoic obsługe w pisaniu odpowiedzi , bo ciezko Cie zrozumiec co ty cytujesz, co chcesz dodac itd. Pozdro. czekam na skany :)

[ Dodano: Pią Lip 10, 2009 10:00 pm ]
Paweł Marek pisze:Ej kolego!
no ale mu powiedziales :)
Powiem tak nie grzejesz mnie ani ziebisz wiec sobie pogadaj Duzo jeszcze musisz sie nauczyc i co nieco dowiedziec



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pt lip 10, 2009 22:47

A w mojej dwujce ni mam złącza diagnostycznego :blush:



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1479
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Post autor: kwadrat » pt lip 10, 2009 23:02

No mi sie kiedyś wydawało że mam tą wtyczkę przy cewce, ale po wizycie u mechanika i wymianie sondy gdzieś zagineła bo nie mogę jej znalezc, a z chęcią bym sobie tak dla picu sprawdził czy nie ma czasem błędów jakiś. Jakby ktoś miał fote jak wygląda ta wtyczka i gdzie jest koło cewki to bardzo bym prosił. A pod mieszkiem tez mam wtyczkę. Top mówicie że ona jest też do zczytania kodów?


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt lip 10, 2009 23:39

jeryk10 pisze:Powiem tak nie grzejesz mnie ani ziebisz wiec sobie pogadaj Duzo jeszcze musisz sie nauczyc i co nieco dowiedziec
ehhh no widocznie moje doswiadczenie z RPekiem przz tyl lat jest psu w d... , ty tez mnie jakos nie ujałes, jak wydaje Ci sie, ze masz OBD I to masz racje, to sie Tobie tylko wydaje.
Pewnie nie mozesz zaprezentowac nic z zrzutów skana, tak wiec po dziecinnmu odwracasz sie na pięcie cos w stylu " wiem , ale nie powiem, a jak ty nie wiesz to sie nie dowiesz "
no gratulacje, z takim podejsciem bedziesz mial kupe szacunku na forum. Powiedz koledze Homsky , Piotr2 ( teraz Duber ) ze masz OBD I w mk II to pękna ze smiechu. Zyj dalej w poczuciu , ze ty wiesz lepiej .Pozdrawiam Cie " bochaterze" .



co do sprawdzenia kodów to prosze :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=540


tam jst napisane, jaka powinna byc zarowczka, jaka dioda, jakie ma miec opory itd.

[ Dodano: Pią Lip 10, 2009 11:42 pm ]
Obrazek


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 444 gości