WSPOMAGANIE UKŁADU KIEROWNICZEGO

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
navwiedzony
777
777
Posty: 680
Rejestracja: wt mar 18, 2008 13:37
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Golf 7R
Silnik: CJXC

WSPOMAGANIE UKŁADU KIEROWNICZEGO

Post autor: navwiedzony » sob lip 04, 2009 17:46

Witajcie!

W moim kochanym GTI TDI 20 Jahre z 97 roku (silnik AFN) ciągle się coś dupcy ze wspomaganiem..
Pewnego nieszczęsnego dnia pompa wspomagania się rozleciała, płyn rozlał po całym niemal silniku, a auto zostało wstawione do najbliższego warsztatu (co jak się potem okazało było nieziemskim błędem). Gostek założył jakąś aluminiową, natomiast oryginalną starą - jak twierdzi - wyrzucił. W dodatku zalał czerwony zamiast zielonego płynu i w ogóle nie przepłukał układu. Przez może 2 dni po odbiorze auta wszystko było dobrze, a potem zaczęły się problemy.
Wyglada to tak, że zaraz po odpaleniu (jak silnik jest zimny) wszystko jest ok - cichutko chodzi i kiera kręci się cacy. Natomiast po przejechaniu jakiegoś kawałka drogi zaczyna się buczenie (i to raczej nie lekkie) oraz wspoma słabnie.
*#cenzura#*.. mnie to, więc auto oddałem w ręce jakiegoś ponoć lepszego eksperta. Przepłukał mi układ, zmienił pompę na inną (niestety też alu) i zalał płynem zielonym. No i co to dało? Zaraz po wyjechaniu od niego, na pierwszych światłach znów to samo :grrr:
No i cały czas jest kupa. Raz jest ciszej, raz głośniej, ale cały czas nie tak jak trzeba. Każdy kogo o to pytam mówi co innego i obstawia inną wersję. Jedni obwiniają pompę (ponoć te alu są nic nie warte), inni maglownicę (ale jak byłem np. w serwisie regenerującym takowe rzeczy to pan stwierdził, ze w maglownicy nie ma co się zepsuć i tak buczeć), a jeszcze inni jakaś nieszczelność gdzieś.
Ja wiem tyle, że złości mnie to maksymalnie... No i chce coś z tym w koncu zrobić. Postanowiłem więc kupić ori pompę, maglownicę i najlepiej też przewody od wspomy. Tyle tylko, że i z tym są problemy. Nr pompy udało mi się dzięki ETCE dorwać, ale z maglownicą są już jaja.
Czy ktoś jest mi w stanie pomóc i podpowiedzieć co będzie pasowało do tego mojego gruchota, ewentulanie gdzie tak naprawdę leży problem???

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob lip 04, 2009 20:53 przez navwiedzony, łącznie zmieniany 1 raz.



tomkaro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: czw lis 23, 2006 17:29
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Post autor: tomkaro » sob lip 04, 2009 17:51

sprawdziłes jak masz naciągniety pasek ? ?



Awatar użytkownika
navwiedzony
777
777
Posty: 680
Rejestracja: wt mar 18, 2008 13:37
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Golf 7R
Silnik: CJXC

Post autor: navwiedzony » sob lip 04, 2009 20:56

tomkaro pisze:sprawdziłes jak masz naciągniety pasek ? ?
Myślisz, że to moze być właśnie przyczyna takich zachowań??
Faktycznie pasek jest już trochę lichy. Mam nowy, ale czeka na założenie.



tomkaro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: czw lis 23, 2006 17:29
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Post autor: tomkaro » ndz lip 05, 2009 08:33

nie wiem warto sprubowac .. ja tez wymieniłem pompe wspomy i chdziła idealnie az do pewnego momentu.. pozniej było raz dobrze raz zle.. wymiana paska pomogła w moim przypadku :bigok:



Awatar użytkownika
navwiedzony
777
777
Posty: 680
Rejestracja: wt mar 18, 2008 13:37
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Golf 7R
Silnik: CJXC

Post autor: navwiedzony » pn lip 06, 2009 08:35

No nic, w takim razie zacznę od tego..
Dzięki za pomoc :bigok:



Awatar użytkownika
gralik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt sty 06, 2006 16:36
Lokalizacja: lodz
Kontakt:

Post autor: gralik » pt lip 10, 2009 08:57

no i jak wymieniłeś pasek, i czy jest jakas poprawa bo mam taki sam problem. Mam też pytanie czy pompę się odpowietrza czy ona sama się powinna odpowietrzyć. Widziałem na pompie 2 zaworki (kulki) może tym trzeba odpowietrzyć


gralik

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt lip 10, 2009 09:18

ja kiedys dolalem czerwonego do zielonego i na nastepny dzień juz wyć zaczeła.wyć,buczec z tego co ja wiem moze tylko pompa,baaardzo duzo bylo pisane na ten temat.wiec ja bym na poczatku tylko pompe na jakaś "pewna" zmienil.wstrzymalbym sie narazie z maglownicą.gdzieś czytalem ze moze wyc przez dzień dwa po wymianie ale potem ma przestac.aha 20J 97r?a nie 96?



Awatar użytkownika
navwiedzony
777
777
Posty: 680
Rejestracja: wt mar 18, 2008 13:37
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Golf 7R
Silnik: CJXC

Post autor: navwiedzony » pt lip 10, 2009 09:42

duber pisze:ja kiedys dolalem czerwonego do zielonego i na nastepny dzień juz wyć zaczeła.wyć,buczec z tego co ja wiem moze tylko pompa,baaardzo duzo bylo pisane na ten temat.wiec ja bym na poczatku tylko pompe na jakaś "pewna" zmienil.wstrzymalbym sie narazie z maglownicą.gdzieś czytalem ze moze wyc przez dzień dwa po wymianie ale potem ma przestac.aha 20J 97r?a nie 96?
I taki mam właśnie plan - dorwałem już pompkę ori i właśnie jest w regeneracji (dla 100% pewności), wymienie też ten stary pasek i zobaczymy co z tego będzie. Jak kupa to mnie chyba krew zaleje i będę musiał się wybrać do Łodzi do gostków od maglownic.

20 Jahre były nie tylko w 96, w 97 też jeszcze je robili :foch: Te z 97 mają srebrny guzik ręcznego :grin:

A tak w ogóle dzięki za posta i obyś miał racje :pub:



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt lip 10, 2009 10:00

pasek jak bedzie luzny to przy maxymalnym skrecie bedzie piszczał,ale to na maxa kiere trzeba skrecić.pompka ok 250-300zl na allegro widzialem(nowa)tez kiedys myslalem o wymianie ale...cicho jęczy to jeszcze pozyje chyba



Awatar użytkownika
navwiedzony
777
777
Posty: 680
Rejestracja: wt mar 18, 2008 13:37
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Golf 7R
Silnik: CJXC

Post autor: navwiedzony » pt lip 10, 2009 10:14

duber pisze:.pompka ok 250-300zl na allegro widzialem(nowa)
Aluminiowe badziewie. Właśnie takie kupowałem i jak dotąd poprawy brak. Nie mogę na razie powiedzieć na 100%, że to ich wina, ale one są głównymi podejrzanymi :jezor: Jak będę miał założoną ori żeliwną po pełnej regeneracji to się wszystko powinno wyjaśnić...



tomkaro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: czw lis 23, 2006 17:29
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Post autor: tomkaro » pn lip 13, 2009 12:11

pasek jak bedzie luzny to przy maxymalnym skrecie bedzie piszczał,ale to na maxa kiere trzeba skrecić
nie tylko... u mnie wystarczyło ze skrece kołami troche i juz było głosno masakra :chytry:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 306 gości