Jak podkrecić 16V małym nakładem finansowym

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

jawor87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt gru 16, 2008 00:27
Lokalizacja: w-wa/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: jawor87 » śr lip 08, 2009 23:29

yahoo_p pisze:st rura pionowo do góry i nie ma takiej możliwość,
ja podobe mam zrobione mam u siebie z tym dolotem zimnego powietrza,smigam tak ze stożkiem już dobrych kilka miesięcy i problemu z zaciąganiem wody nie mam


Ibi 0-100km/h ABF
http://youtu.be/32MQnlPlRL0

Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » czw lip 16, 2009 09:50

Witam,
czy jest sens wkładać wałki 268°/276° ? jakiego rzędu przyrostu mocy moge się spodziewać w ABFie ? w serii wyszło 154KM. Auto służy do jazdy "codziennej". Dzięki za ewentualne rady



yahoo_p
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 502
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 11:17
Lokalizacja: Łódź / Inowłódz
Kontakt:

Post autor: yahoo_p » czw lip 16, 2009 14:42

Na kompletnie seryjnym ABFie to nie wiem czy to jest tak dobry pomysł. Może najpierw lepiej zrobić wydech i dolot i do tego wałeczki, wtedy napewno się opłaci, zobacz sobie temat od Golfie Fakersa od GTO tam jest ponad 200ps z wałkami 276/276, takie wałki też ma LCQ i możesz co i jak go podpytać...


ps. wydaje mi się, że to zapytanie nie za bardzo pasuje do tego tematu, bo to już nie mały nakład...



Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

Post autor: bialko1991 » wt lip 21, 2009 23:40

pytam kolejny raz bo nie znalazłem.. przerabiał ktoś puszkę filtra w abf'ie z gazem ? jakie za tym idą konsekwencje? gorzej filtruje? szybciej zużywa filtr?
aha i przy okazji pyt: jaką temperature osiągają wasze silniki abf? przy normalnej jezdzie i przykatowaniu w trasie itp ?



yahoo_p
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 502
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 11:17
Lokalizacja: Łódź / Inowłódz
Kontakt:

Post autor: yahoo_p » śr lip 22, 2009 00:28

bialko1991 pisze:przerabiał ktoś puszkę filtra w abf'ie z gazem ?
Kwiatoshi przerabiał puszke i jeździ na sekwencji o żadnych problemach nie słyszałem, ale może był na regulacji, tego nie wiem...
bialko1991 pisze:jakie za tym idą konsekwencje? gorzej filtruje? szybciej zużywa filtr?
piękny dzwięk 16v :bigok: zrobiłem z taką puchą prawie 10 tys. wyjąłem filtr do wyczyszczenia i nie był wielce brudny, a mam sportową wkładke greena
bialko1991 pisze:jaką temperature osiągają wasze silniki abf? przy normalnej jezdzie i przykatowaniu w trasie itp ?
temperaturę cieczy trzyma mi zawsze 90st. , może parę razy w korku w upał podskoczyła do trochę wyżej, olej normalna jazda 92-96, przy bytowaniu idzie w górę, ale nie aż tak bardzo szybko, jak osiagnie powyżej 100 zawsze zaczynam chłodzić motor, najwięcej co osiągnąłem to 104, jeżdzę na Castrol Edge Sport 10w60, przy upalaniu zawsze pilnuje oleju, bo inaczej szkoda motoru... teraz powoli idą grubsze mody silnika, więc zainwestowałem w chłodniczkę oleju z mk1 gti, ja założe to napisze jaka różnica będzie...



CQ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:04
Lokalizacja: Wieluń/Wrocław/Katowice

Post autor: CQ » śr lip 22, 2009 14:50

bialko1991 pisze:pytam kolejny raz bo nie znalazłem.. przerabiał ktoś puszkę filtra w abf'ie z gazem ?
Też przerabialem. U mnie sekwencja. Mala korekte map musialem zrobic na lpg ale ogolnie ok. niedlugo wkladka pojdzie i tez trzeba bedzie skorygowac. zaczynam tez szukac wlotu powietrza w nadkole :P
Ostatnio zmieniony śr lip 22, 2009 14:52 przez CQ, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

Post autor: bialko1991 » śr lip 22, 2009 17:44

a jeśli jest zwykłe lpg to też będzie wymagało regulacji ?



yahoo_p
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 502
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 11:17
Lokalizacja: Łódź / Inowłódz
Kontakt:

Post autor: yahoo_p » śr lip 22, 2009 18:19

bialko1991 pisze:a jeśli jest zwykłe lpg to też będzie wymagało regulacji ?
zwykłe znaczy??? na mikserze dusisz ABFa :crazy:



Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

Post autor: bialko1991 » śr lip 22, 2009 22:31

ja słabo ogaarniety w lpg.. nie jest to jakas najslabsza instalacja, ale nie jest to także sekwencja..



Awatar użytkownika
LCQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 491
Rejestracja: sob sty 27, 2007 08:08
Lokalizacja: z kutego tłoka...

Post autor: LCQ » wt sie 04, 2009 00:02

jako że skończyłem przerabiac narazie ABFa (chyba auto sprzedam), to moge conieco podpowiedzieć na temat dolotów do niego z wałkami i bez, tak więc zaczynamy:

1)seryjne wałki, w szczególności polecam tutaj seryjna puszke z filtrem K&N/Pipercross/BMC, wycinamy jaknajwiększą część z obudowy od strony błotnika, tam doprowadzamy rury idące od łapacza powietrza ze zderzaka, seryjny przewód gumowy od obudowy do przepustnicy, zastepujemy powerurą o średnicy 70 mm, oczywiście obróbcie odrazu przepustnice, bardzo dokładnie (nie spieszyć się żeby nie zrobić tego samego błedu co wiele osób tutaj, czyli nie rozwiercić powiechni koło motylka)

2)seryjne wałki, program, wydech, obrobiona przepustnica maxymalnie, z 2 stron, od str kolektora dolotowego dobre spasowanie (można rozwiercić delikatnie by idealnie spasować z przepustnicą)

Do tego polecam to co w pkt.1 + wycięcie wejścia do obudowy filtra elementu plastikowego (tam gdzie znajduje się czujnik) i wykrojenie otworu o srednicy ok 77mm,oraz wykorzystanie powerury o takich wymiarach, trzeba to dobrze uszczelnić, więc róbcie to z głową :helm:

3) wałki Schick 268/268 & 276/276, program, wydech, obrobiona przepustnica maxymalnie, z 2 stron, od str kolektora dolotowego dobre spasowanie (można rozwiercić delikatnie by idealnie spasować z przepustnicą)

do takiego zestawu, można użyć spokojnie stożka (tylko K&N/Pipercross polecany, z modeli K&N np Rc-3250), robimy to na powerurze 77mm, osłonietej od silnika (jest wiele sposobów, od odgrodzenia, cieńką płyta, aż po większe obudowy stożkowe oraz seryjne obudowy, przerobione tak by pasowały ze stożkiem, kolega robił efekt ładny, estetyczny i działa właściwie, ważne by wykorzystać ok 2 rur od zderzaka, pamiętajcie by wody Wam nie zasysneło :bigok:

Dzięki takiej budowie dolotu uzyskamy maxymalnie dobre czasy od 0-100 km/h lub 1/4 mili, jednakże jesli te wartości nie są najważniejsze dla nas, proponuje wykorzystać zestaw z pkt.2 ponieważ auto będzie zbierało się lepiej od dołu, i zakręci w miare dobrze, szczególnie to wykorzystamy w mieście, gdzie trzeba nagle wyprzedzać, w miare szybciej ruszyć z rolki. Wszystko co tu opisałem, przetesowałem osobiście, możecie się tym kierować, ale na własną odpowiedzialność, żeby nie było płaczu :bajer:


Była zmodzona ibiza 2e, był swap na ABF, było modzenie ABFa,doszły Schricki 2x268, wywalone na rzecz 276/276, teraz czas na:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=261294
ale to mało więc ;)

Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

Post autor: bialko1991 » śr sie 05, 2009 19:05

przerabiałem dziś puszkę z abf'ie... najpierw powierciłem dość gęsto małe dziurki ( ok 4 mm ) .. ale jak włożyłem to buczało spod maski, więc z tych dziurek zrobiłem kilka prostokątnych otworów takie 2cm na kilka cm w zależności od miejsca , ale kilka wwiertów zostawiłem, założyłem i dalej buczy.. z tłumika brzmi fajnie.. chociaż na ok 1500 obtorów taki jakiś metaliczny dźwięk słychać, chodzi ok, , ale z pod maski taki głuchy dźwięk się wydobywa i auto z lekkim opóźnieniem reaguje na pedał gaz na postoju ...



Awatar użytkownika
LCQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 491
Rejestracja: sob sty 27, 2007 08:08
Lokalizacja: z kutego tłoka...

Post autor: LCQ » czw sie 06, 2009 08:03

:goof:

ja wyciołem ponad 1/4 puszki, i wtedy widziałem sens tego :bajer:
pzdr


Była zmodzona ibiza 2e, był swap na ABF, było modzenie ABFa,doszły Schricki 2x268, wywalone na rzecz 276/276, teraz czas na:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=261294
ale to mało więc ;)

Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

Post autor: bialko1991 » czw sie 06, 2009 19:55

wyciąłem większe dziury, dzwięk faktycznie miodny, ale przy energicznym wcisnieciu gazu jest opuznienie (slychac zassanie powietrza) i huczy spod maski... taki bass głuchy



Awatar użytkownika
Drivwer13
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: czw lut 26, 2009 14:23
Lokalizacja: Głogów
Auto: MK2 , MK7
Kontakt:

Post autor: Drivwer13 » pt sie 07, 2009 01:28

Osobiście przetestowałem nawiercanie puszki- dzwięk fajny :grin: więc pokusiłem się na stożek- fantastyczny dzwięk zasysanego powietrza-do 2000 mół i głośno jak diabli,od 4000 w górę różnicy nie widziałem. Lecz stracił na elastyczności. Lpg do regulacji.
bialko1991 pisze:a jeśli jest zwykłe lpg to też będzie wymagało regulacji ?
zwykła instalacja działa na zasadzie podciśnienia- zmieniając opór ssania pow. zmieniasz reakcje parownika na dodanie gazu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości