brak sterowania wtryskiem mk2 1.8rp / elektryk poszukiwany

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tomek49
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 03, 2007 18:13
Lokalizacja: Rzeszów

brak sterowania wtryskiem mk2 1.8rp / elektryk poszukiwany

Post autor: tomek49 » wt lip 07, 2009 22:45

Witam, mam golfa 2 1.8rp na monowtrysku 89r. z gazem. Mam go od sprowadzenia już jakieś 5lat. Auto na początku chodziło prawidłowo na obydwu paliwach, później już tylko na gazie (na benzynie w ogóle nie pracował, odpalałem tez z gazu) a obecnie gaz zaczyna mi tez szwankować.
Postanowiłem, że wreszcie doprowadzę to do porządku. Zawiozłem go do elektryka, niestety nie poradził sobie z problemem. Okazało się, było coś kombinowane przy wiązce od komputera (zapomniałem nadmienić, że świeci mi się żółta dioda od silnika), wiązka była przecięta i ponownie łączona, oprócz tego są ślady, że było coś robione na instalacji elektrycznej w komorze silnika. Facet posprawdzał wszystko, wyszło mu, że wszystko jest sprawne tylko nie ma sterowania wtryskiem (brak pulsującego napięcia na jednym z przewodów dochodzących do wtrysku).
Byłem jeszcze u jednego elektryka, ale on nie chciał się za to zabierać, próbował diagnozować jakimś komputerkiem, ale niczego nie osiągnął, stwierdził, że nie ma regulacji kąta wyprzedzenia zapłonu w funkcji obrotów i obciążenia itd….
Byłem na szrocie i wymieniłem tam ze trzy komputery, ale na żadnym się nic nie zmieniło więc mniemam, że to nie komputer tylko jakiś problem w instalacji.
Szukam dobrego elektryka który by sobie mógł z tym poradzić, najlepiej z okolic Kraków – Rzeszów, ale golfa mogę zwieźć gdziekolwiek byle go tylko naprawić :)

Moje gg to 3215749, zainteresowanych proszę o kontakt.

Pozdrawiam



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » wt lip 07, 2009 23:10

Do mnie tez zawieziesz :grin: Ten uklad wtrysku jest prosty jak talala pogon tych elektrykow do lopaty Jak dlamnie to masz gaz tak jak muwisz Wiozka ktora idzie do wtrysku sprawdz ja tam jest zamotowane odciecie przez przekaznik gazu na kablu ktury zasila wtrysk Odlacz te kable ktore sa wpiete dodatkowo i polacz te stare kable ktore ida do wtrysku I sprubuj odpalic Jak sie nie myle to ten kabl ma kolor SZARO FIOLETOWY



Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Post autor: Lucki » wt lip 07, 2009 23:21

Kol3ego zapraszam do Wrocławia :) a tak na poważnie to osobiście radziłbym Ci wymienić całą wiązkę od ECU, sprawa prosta i nie wymagająca dużego nakładu finansowego


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 373 gości