traci moc 1.8 mono

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Michau
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: wt gru 28, 2004 16:17
Lokalizacja: SK
Auto: mk4 variant
Silnik: axr

Post autor: Michau » śr gru 29, 2004 12:36

No właśnie, wszystkim steruje komp, ale na pdstawie zebranych informacji z tych wszystkich elektronicznych bajerów...jakieś czujniki fiksują chyba.



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » czw gru 30, 2004 02:35

proponuje wam sprawdzic wszytskie czujniki pzrekazniki duperele, w ksiazce pise co i jak oraz jakie powinny byc wartosci



Rom@n1

Post autor: Rom@n1 » pt gru 31, 2004 03:05

Ja mam też Golfa III 1.8 75KM monotronic. Przez 6 miesięcy mordowałem się z maszyną, która muliła i przerywała przy dodawaniu gazu. Strasznie dużo palił (10-12 l/100km). Wymieniłem: przewody WN, filtr powietrza, filtr paliwa, kopułkę, palec, świece BOSCH’a. Niestety, ale to nic nie pomogło. Nadal zdychał przy przyspieszaniu. Wszyscy mechanicy rozkładali ręce, komputer pokazywał, że wszystko jest OK. Trafiłem w końcu na porządnego fachowca, który stwierdził, że maszyna „MUSI CHODZIC !!!!”. Cała naprawa trwała 1 godzinę. Okazało się, że pierwszy mechanik, który wymieniał pasek rozrządu źle ustawił znaki na kołach oraz niewłaściwie ustawił koło napinacza. Po nim silnik regulowało kilku fachowców (renomowanych), i nikt nie wyczaił, że pasek broi. (A do rozrządu zaglądali). Radzili np.: kapitalny remont silnika itp. Zanim zaczniesz kupować nowe części sprawdź rozrząd (znaki) i zapłon. Ta maszyna MUSI CHODZIĆ



Awatar użytkownika
Goofol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw lis 11, 2004 23:29
Lokalizacja: Solec Kujawski
Kontakt:

Post autor: Goofol » pt gru 31, 2004 10:13

moj juz stoi u mechaniora!!!! komp nic nie wykazal!!! teraz sprawdza jakis potencjometr we wtrskiwaczach i zapłon!!



Awatar użytkownika
mazurekt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 25, 2004 10:41
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: mazurekt » pt gru 31, 2004 10:43

Goofol, dam ci radę : zmień mechanika. Najpierw mówi że lambdę można wyrzucić, a potem że wszystkim steruje komp i nie można regulować!!!!! Jak wyrzuci czujnik nadmiaru tlenu(lambdę), to na pewno wtedy wszystko spieprzy bo komp zgłupieje. Powiem tak, pierwsze właśnie wykluczyłbym, lambdę po świecach i przewodach oczywiście.Zapłon regulować owszem można . Trzeba najpierw sprawdzić jaki jest kąt wyprzedzenia zapłonu przy 3000 obr/min. I tak kolejno dla silników o których wiem: (pojemność/mocKM=kąt wyprz.zapł. przy 3000 obr/min) 1,8/75=36+-4; 1,9/90=34+-4;1,4/60=40+-3; 2,0/115=40+-3. Jak jest OK to wtedy sprawdzać pompę paliwa, filtr paliwa itd.... .Jeśli jednak kąt wyprzedzenia zapłonu jest zły to bierzesz klucz ampulowy, luzujesz dwie śruby którymi aparat jest przykręcony i delikatnie regulujesz do uzyskania właściwych parametrów. Na "ucho" to wygląda tak że jak silnik zaczyna przyspieszać to kąt wyprzedzenia się zwiększa. A naprawy proponuję zacząć od poczytania książki napraw. Ta którą można ściągnąć z forum jest też super. Wtedy przynajmniej będziesz wiedział czy mechanik rozumie problem.


pozdrowionka Tomek

danielsku

Post autor: danielsku » pt gru 31, 2004 11:48

Zmień mechanika i sprawdż podstawę gumową wtrysku ???



Awatar użytkownika
Goofol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw lis 11, 2004 23:29
Lokalizacja: Solec Kujawski
Kontakt:

Post autor: Goofol » pt gru 31, 2004 13:59

panowie chodzi!!!! okazało sie ze aparat zapłonowy miał luzy na tulejce no i chyba tlumaczyc dalej nie musze ze zaplon byl do....!!! nowy aparat i robota!!!! 400zl z glowy i z kieszeni!!!



Awatar użytkownika
Goofol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw lis 11, 2004 23:29
Lokalizacja: Solec Kujawski
Kontakt:

Post autor: Goofol » wt sty 11, 2005 21:58

Ok zaczynam prosze nie smiejcie sie!!! Wymieniłem : świece, przewody WN, kopułke palec rozdzielacza, aparat zapłonowy, cewke z modułem, sterownik (komputer), monowtrysk, potencjometr przepustnicy, czujnik temperatury silnika, rozrząd, filtr powietrza, filtr paliwa, olej, płyn chłodniczy,paliwo... i to chyba wszystko!!! i NIC!!! Komp nic nie wskazuje a objawy caly czas takie same!!! Jutro sprawdzam pompe paliwa ale najgorsze ze to ostatnia rzecz jaka moze chodzic wadliwie!!! LUDZIE POMOZCIE!!!!



Awatar użytkownika
mazurekt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 25, 2004 10:41
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: mazurekt » śr sty 12, 2005 09:06

No to masz prawie nowy samochód, Ale już bez żartów. Sprawdż czujnik położenia wału korbowego i ustawienie zapłonu. Lampa oscyloskopowa i tak jak pisałem wcześniej. Jak masz walnięty ten czujnik to nawet wymieniając wał z tłokami przyczyny nie usuniesz. Tylko nie pisz mi że mechanik powiedział że tego się nie sprawdza bo to utawia komputer, bo powiesz mi gdzie mieszka a ja pojadę i mu coś zrobię. Aha i sonda lambda. Sprawdż czy do twojej sondy idzie jeden, trzy czy cztery kabelki. Odpisz mi bo to bardzo ważne, ja postaram się coś sprawdzić.


pozdrowionka Tomek

Awatar użytkownika
Goofol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw lis 11, 2004 23:29
Lokalizacja: Solec Kujawski
Kontakt:

Post autor: Goofol » śr sty 12, 2005 20:43

ok bardzo dziekuje jak sie dowiem to dam znac!! pozdrawiam



Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » śr sty 12, 2005 23:03

tylko że tam nie ma czujnika położenia wału
a pisał że wymienił aparat zapłonowy to po co ma jeszcze raz to sprawdzać? jak jest bez zmian to można założyć że jest dobry


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

Michau
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: wt gru 28, 2004 16:17
Lokalizacja: SK
Auto: mk4 variant
Silnik: axr

MAREK_74

Post autor: Michau » pt sty 21, 2005 13:14

MAREK_74 jaką ty masz tą jedynke ??? po mieście nie buja sie nikt golfem mk1 gti. Ja mam czarną 2 GT. Jeżdżą takie z 3 chyba jeszcze.



Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » pt sty 21, 2005 20:13

czerwoną na 14stkach stalowych ale teraz jedże szesnastką


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

Awatar użytkownika
Goofol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw lis 11, 2004 23:29
Lokalizacja: Solec Kujawski
Kontakt:

Post autor: Goofol » czw kwie 21, 2005 14:58

heh golf zrobiony!!!! okazalo sie ze mam poprostu zaje....... mechanika!!!! zle ustawil zaplon, zle zalozyl rozrzad i zle ustawil potencjometr przepustnicy!!!! poprostu wszystko rozregulowal!!! w ASO VW tez mi tego nie wykryli........ 300zl zwineli!!!! Servis Bosch dopiero........ i tam to sa profesjonalisci wszystko wychwycili perfekcyjnie zrobili!!! Golfik pomyka jak nic i tylko 183 zl no moze nie tylko ale............... Pzdr dzieki za wszystkie rady



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 434 gości