Biała maż w oleju MK4

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

koko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr sty 12, 2005 18:57
Lokalizacja: Gliwice

Biała maż w oleju MK4

Post autor: koko » wt sty 24, 2006 22:47

Posiadam golf4 silnik 1,6,dziś rano po odpaleniu zauważyłem plamę oleju pod silnikiem. Po dokładnych oględzinach zauważyłem mokry filtr oleju ubyło mi płynu chłodniczego a w oleju jasna substancja.Podpowiedziano mi że być może mam problem z chłodniczką oleju Jaka może być przyczyna zaistniałej sytuacji i jakie mogą być koszty naprawy. Pozdrawiam, dzięki za odpowiedz.



greg

Post autor: greg » wt sty 24, 2006 23:01

1. Ubyło płynu tak ze 2-3cm czy więcej bo jest mróz i musisz brać poprawkę na kurczliwość płynów.
2. Najpierw tu w technicznych i w faq poczytaj o dmie, nastepnie sprawdź , następnie zlikwiduj wyciek - jeszcze to nie tragedia jak idzie bokiem - tragedia będzie jak płyn będzie się lał do środka do oleju....



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » wt sty 24, 2006 23:03

Co do kosztów to trudno powiedzieć- najlepiej jak podjedziesz do mechanika. Jezeli dostał ci sie plyn do oleju to nie radziłbym ci jezdzic bo z tego co widze masz golfa 4 a to dobre autko i szkoda byloby silnika bo jak dostal sie plyn to nie bedzie dobrego smarowania i dopiero mozesz miec problemy :crazy: Jedz do mechanika i zapytaj ile to kosztuje i co i jak...



Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » śr sty 25, 2006 01:24

napewno nie odpalaj go lepiej zaciagnij go odrazu do mechaniora skoro byl wyciek zniknoł plyn a w oleju jest biala maź (efekt wymieszania sie plynu z olejem) tak kolega wyzej stawiam na uszczelke pod głowica. Moj wujek mila podobie w omedze tylko on jechal az mu auto staneło no i silnik do wymiany wiec dobra rada scholowc niech konkretny fachowiec spojrzy na to okiem.


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » śr sty 25, 2006 09:46

nie panikowal bym od razu .. w tych temperaturach maz na korku to normalne... zlokalizuj wyciek plynu... jak okaze sie ze 100% nie ma dopiero zastanawiaj sie czy to nie uszczelka glowicy poza tym o mazi na korku bylo juz ze 100 razy na forum!


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr sty 25, 2006 09:51

koko pisze:ubyło mi płynu chłodniczego a w oleju jasna substancja
Ta jasna substancja jest na bagnecie czy tylko na korku? Jeśli na bagnecie to hol i do magika, prawdopodobnie uszczelka pod głowicą, tym bardziej, że jak napisałeś ubyło płynu chłodniczego.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości