[Mk IV oświetlenie] Problem z prawym ksenonem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

djanus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 19:15
Lokalizacja: Opole

[Mk IV oświetlenie] Problem z prawym ksenonem

Post autor: djanus » ndz lip 05, 2009 19:25

witam- jestem posiadaczem golfa IV 1,9 TDI, mam mały problem z ksenonami - na marginesie dodam że są to światła fabryczne a nie zamienniki, otóż problem polega na tym że kiedy auto jest zimne, np po nocy obydwie żarówki ksenonowe zapalaja sie bez problemu, ale jeśli jadę autkiem do pracy i po drodze zatrzymam się np na stacji benzynowej i siłą rzeczy muszę wyłączyć silnik, po odpaleniu auta prawa żarówka nie świeci.Problem znika jeśli autko postoi jakieś 30 minut, wtedy znowu obydwa światła świcą. Ale wystarczy przejechać kilka kilometrów wyłączyć oswietlenie, i przy próbie ponownego włączenia mam ten sam problem- czyli prawa żarówka nie świeci-ktoś może wie o co chodzi z tym ustrojstwem? - pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony ndz lip 05, 2009 22:20 przez djanus, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » ndz lip 05, 2009 22:19

Na początek spróbowałbym zamienić miejscami żarniki.
Jeśli po zamianie to z lewą będzie się to działo wiesz w czym problem.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Centek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: sob sie 02, 2008 20:09
Lokalizacja: ...
Kontakt:

Post autor: Centek » ndz lip 05, 2009 22:22

Ja również podmienił bym żarniki a jeżeli będzie to samo to przetwornice



djanus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 19:15
Lokalizacja: Opole

Post autor: djanus » pn lip 06, 2009 11:06

gdzie znajduje sie przetwornica to wiem ale nie mam pojecia jak wyglada ten zarnik- jak to dokladnie wyglada, a druga sprawa - czy to prawda ze jak sie grzebie przy ksenonach to trzeba odlaczyc aku?
Ostatnio zmieniony pn lip 06, 2009 11:07 przez djanus, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pn lip 06, 2009 11:16

djanus pisze:gdzie znajduje sie przetwornica to wiem ale nie mam pojecia jak wyglada ten zarnik- jak to dokladnie wyglada, a druga sprawa - czy to prawda ze jak sie grzebie przy ksenonach to trzeba odlaczyc aku?
Żarnik w xenonach jest zamiast żarówki.
Jak otworzysz dekielek z tyłu lampy to musisz zdjąć gniazdo żarnika (takie czerwono-czarne z kablem). Zdejmujesz to przekręcając lekko. Potem odkręcasz pierścień mocujący żarnik i masz wyjęty sam żarnik.

A co do odłączenia akumulatora.. Nie słyszałem o tym. Jedyne co, to raczej robiłbym na wyłączonym zapłonie i światłach :-) Z przetwornicy wychodzi 20-coś tysięcy volt, a to już potrafi fajnie popieścić :-)


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

djanus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 19:15
Lokalizacja: Opole

Post autor: djanus » pn lip 06, 2009 11:19

dzieki za podpowiedz- ide kombinowac.



bullet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 01:25
Lokalizacja: 3-miasto
Kontakt:

Post autor: bullet » pn lip 06, 2009 11:56

djanus, sluchaj mam pytanko do Ciebie. Mam też u siebie fabryczne ksenony ale strasznie slabo mi swieca tzn. patrząc na lampe jej barwa jest normalna (zarniki wygladaja na ok gdyż nie mają jeszcze charakterystycznej różowej poświaty, barwa swiatla tak na oko to cos okolo 5000k). Ale w nocy swiatla sa naprawde slabe. Wg mnie lepiej swieca zwykle fabryczne lampy na zarowke halogenowa. I sie zastanawiam czy te lampy po prostu tak mają (jest tam bardzo mala soczewka) czy moje zarowki mają dość. Chcialem sie zapytać jakie są Twoje odczucia co do swiecenia tych lamp? W poprzednim aucie (mk3) mialem projektory helli + chinskie ksenony i swiecily przynajmniej ze 2x lepiej


:)

djanus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 19:15
Lokalizacja: Opole

Post autor: djanus » pn lip 06, 2009 13:58

przelozylem zarniki i teraz swiatlo mi nie swieci po lewej stronie,czyli przyczyna znaleziona :D a jesli chodzi o intensywność światla to jest bardzo dobra,w nocy swiatelka naprawde daja rade,wiec myślę że powinienes sprobowac wlozyc inne zarniki i sprobowac jaki bedzie efekt.

[ Dodano: 06 Lip 2009 16:57 ]
i znowu pytanie odnosnie zarnikow- wyczytalem gdzies w necie ze zalecana jest wymiana dwoch na raz- czy to prawda?
Ostatnio zmieniony pn lip 06, 2009 13:59 przez djanus, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pn lip 06, 2009 17:25

djanus pisze:i znowu pytanie odnosnie zarnikow- wyczytalem gdzies w necie ze zalecana jest wymiana dwoch na raz- czy to prawda?
Tak, zaleca się wymienić oba. Przy wymianie jednego będziesz miał jeden nówkę, a drugi już trochę wypalony i będzie gorzej świecił.
W oryginalnych xenonach są żarniki D2S.
Na alledrogo jest tego od groma.
Z tym, że nie brałbym najtańszych, a odżałował trochę więcej kasy i kupił dobre :-)
Najtańsze można kupić za 40zł/szt. Lepsze niestety to wydatek 100-150zł/szt.
Osobiście chyba wziąłbym Philipsa lub Osram

Tu masz przykładowe oferty:
http://www.allegro.pl/search.php?string ... nge_view=1


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn lip 06, 2009 17:28

djanus pisze:wyczytalem gdzies w necie ze zalecana jest wymiana dwoch na raz- czy to prawda?
lepiej wymieniać parami...tak samo jak ze zwykłymi żarówkami...
Ostatnio zmieniony pn lip 06, 2009 18:19 przez Qto, łącznie zmieniany 1 raz.



djanus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 19:15
Lokalizacja: Opole

Post autor: djanus » pn lip 06, 2009 18:30

jak mus to mus- dzieki za pomoc -pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 415 gości