98 czy 95???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

b_sixkiller
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt wrz 07, 2004 21:41

98 czy 95???

Post autor: b_sixkiller » śr gru 29, 2004 02:12

czy do mkII gti (EV/GZ)112KM moge lac 95 oktanów?? czy tylko mi spadnie moc ???



cobra333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: wt lis 02, 2004 13:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cobra333 » śr gru 29, 2004 04:31

a sądzisz ze 98 ma te 98 okt Kto kupuje to paliwo? zlezałe w zbiornikach stoi i traci właściwości


MORE POWER

Awatar użytkownika
SEBASTIANVW
WOLFSBURG EDITION
WOLFSBURG EDITION
Posty: 50
Rejestracja: pt sie 27, 2004 19:14
Lokalizacja: NOWE

Post autor: SEBASTIANVW » śr gru 29, 2004 19:47

Czy ty myslisz ze jezdzac na paliwie 98 okt bedziesz mial wiekszego kopa niz na 95 ? Mylisz sie . Cobra ma w 100 % racje. Przylaczam sie do jego opinii


SEB VW KLUB POLSKA

Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » śr gru 29, 2004 19:53

To czemu dla niektórych silników zalecają min. 91 albo 98 (to już jest różnica)!


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
VAUER6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 19:53
Lokalizacja: SZCZECIN

Post autor: VAUER6 » śr gru 29, 2004 22:18

Michael G60 pisze:To czemu dla niektórych silników zalecają min. 91 albo 98 (to już jest różnica)!
Tylko pamietaj ze te wszystkie zalecenia odnosza sie do innych rynkow niz Polska,tzn w instrukcjach zagranicznych.A u nas PB 98 MA Z 96 oktanow tak ze mala roznica,lepiej lac 98.



Awatar użytkownika
sq8bwh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 09:33
Lokalizacja: ............................................

Post autor: sq8bwh » czw gru 30, 2004 11:59

VAUER6 pisze:
Michael G60 pisze:To czemu dla niektórych silników zalecają min. 91 albo 98 (to już jest różnica)!
Tylko pamietaj ze te wszystkie zalecenia odnosza sie do innych rynkow niz Polska,tzn w instrukcjach zagranicznych.A u nas PB 98 MA Z 96 oktanow tak ze mala roznica,lepiej lac 98.
A po drodze jeszcz ktoś zakosi sobie tych pare oktanów i uzupełni H2O ;-)))



Awatar użytkownika
Kaczajazda
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 12:33
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: Kaczajazda » czw gru 30, 2004 12:12

Ja jadąc ostatnio przed śwętami do rodziny zatankowałem 98 (prezent dla mojego Golfa) na przydrożnej stacji w Jarocinie. No i jade tak 150km/h (nie mówcie nikomu) i nagle zaczął szarpać. Zwolniłem i silnik zgasł. Próbowałem zapalić ponownie ale nic. Wsłuchałem się w silnik przy odpałce ale najpierw powinienem usłyszeć jak pompa pompuje paliwo. No i zonk. Pompa padła. Ale przecież wszystko grało. Zadzwoniłem po znajomego z lawetą. I na drugi dzień jestem u mechanika a ten powiedział że pompa sie zatarła bo w paliwie były jakieś opiłki. Po prostu gdy zaświeciło się latarką to paliwo wyglądało jakby posypane brokatem. Normalnie pomyślałem czy na święta posypują broatem czy co? No i oczywiście wymiana i czyszczenie wszystkiego (zatankowałem za 100 zł + pompa :grrr: ). Auto odebrałem w wigilie o 15 :otepienie: Jedna rada z mojej strony. Nie opłaca sie tankować 98 bo i tak to jest odleżany pochrzczony syf. Bynajmiej ja już nie bede ryzykował.



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: 98 czy 95???

Post autor: briano » czw gru 30, 2004 12:23

Lej 95 i nie bierz do głowy pracuje w tej branży więc wiem jak jest. Jest tak jak piszą koledzy 98 sprzedaje sie na ogół w duuuuużo mniejszej ilości jak 95 więc paliwko stoi sse w ziornikach dłuższy czas, na niektórych stacjach 98 może mieć tyle samo oktan co na renomowanej 95 ale i a to nie ma reguły. W każdym razie nawet jak zalejesz dobre 98 to i tak raczej tego nie odczujesz jedynie twemu autu delikatnie lżej będzie



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw gru 30, 2004 12:31

Paliwo 98 jest zalecane do samochodów nowych, lub takich co mają podniesiony stopień sprężania powytżej 10.5 : 1.



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » pt gru 31, 2004 00:01

Kaczajazda pisze:Ja jadąc ostatnio przed śwętami do rodziny zatankowałem 98 (prezent dla mojego Golfa) na przydrożnej stacji w Jarocinie. No i jade tak 150km/h (nie mówcie nikomu) i nagle zaczął szarpać. Zwolniłem i silnik zgasł. Próbowałem zapalić ponownie ale nic. Wsłuchałem się w silnik przy odpałce ale najpierw powinienem usłyszeć jak pompa pompuje paliwo. No i zonk. Pompa padła. Ale przecież wszystko grało. Zadzwoniłem po znajomego z lawetą. I na drugi dzień jestem u mechanika a ten powiedział że pompa sie zatarła bo w paliwie były jakieś opiłki. Po prostu gdy zaświeciło się latarką to paliwo wyglądało jakby posypane brokatem. Normalnie pomyślałem czy na święta posypują broatem czy co? No i oczywiście wymiana i czyszczenie wszystkiego (zatankowałem za 100 zł + pompa :grrr: ). Auto odebrałem w wigilie o 15 :otepienie: Jedna rada z mojej strony. Nie opłaca sie tankować 98 bo i tak to jest odleżany pochrzczony syf. Bynajmiej ja już nie bede ryzykował.
A czy tak tez się dzieje na takich stacjach jak: Shell, BP. Statoil?


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
Kaczajazda
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 12:33
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:

Post autor: Kaczajazda » pt gru 31, 2004 00:14

No i właśnie tu jest zonk! Zatankowałem na stacji Rafienrii Gdańskiej. W Jarocinie masz tylko 2 Preemy (na których ostro chrzczą paliwo), Orlen (nie mam przekonania co do jakości akurat na tej stacji), Prywatna stacja przy wylocie na Wrocław (w rankingu gazety wyborczej umieszczona jako jedna z najgorszych) no i właśnie rafineria. Miałem zaufanie do tej stacji bo tankowałem tam odkąd kupiłem Golfa i zawsze ładnie chodził. Moge poinformować że nawet tutejsza policja takuje radiowozy właśnie na tej stacji więc chyba dbają o jakość. Prawdopodobnie był to jeden z takich feralnych transportów benzynki. Ogólnie nie narzekam i dalej tam tankuje. Wiekszego wyboru nie mam :(



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 162 gości