Seat Toledo ABF - biegi haczą, im cieplejszy tym bardziej.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
misiek_1983
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn paź 31, 2005 10:35
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Seat Toledo ABF - biegi haczą, im cieplejszy tym bardziej.

Post autor: misiek_1983 » śr lip 01, 2009 23:25

Witam wszystkich miesiąc temu kupiłem sobie Seata Toledo 2,0 16V 150KM silnik ABF. Ogólnie wszystko jest super sprawne jedynie tylko mam problem z biegami. Biegi na zmianę wchodzą raz dobrze raz źle. Nie zgrzytają ale wchodzą z hakiem alby musze na kilka razy próbować wbijać.
Jedynke moge praktycznie tylko wbić po wrzuceniu najpierw 2.
Wsteczny moge wrzucić po chwili po zatrzymaniu, jak sie silnik dobrze nagrzeje to zawsze zgrzyta.
Podczas jazdy wyciskam sprzęgło i zmieniam bieg z 2 na 3 i nie wchodzi musze trzymać sprzęgło i lewarkiem lekko przód tył aż wskoczy bez haczenia, tak samo z 4 i 5.
Poprostu objawy takie jakby nie do końca wysprzęglał.

Regulowałem na wszystkie sposoby mechanizm i nic, odpowietrzyłem hydraulike sprzęgła z 2 razy i nic, bez różnicy.
Jutro jade wymienić olej w skrzyni biegów zobaczymy na pewno nie zaszkodzi (zaczynam od najtańszych rzeczy)

Dodam że sprzęgło bierze na samej górze nie ślizga się ani trochę. Czyżby sprzęgło sie skończyło? Wydaje mi sie że nie powinny tak biegi sie zachowywać nawet jak sie kończy a jedynie że sie ślizgać będzie.


www.toledoclub.pl

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr lip 01, 2009 23:30

Może sprzęgo nie rozłacza lub docisk juz zuzyty, albo wysprzęglik- sprawdz rusz autem zatrzymaj samochód odczekaj ok 3 sekund i wcisnij sprzegło i włacz wsteczny jak zgrzytnie to sprzegło nie jest rozłączane do konca. Powyzej 3 sekund od zatrzymania nie ma prawa zgrzytac. Włąsnie w ten sposób najlepiej sie sprawdza na biegu niezsynchronizowanym czy sprzęgło dobrze jest rozłączane.
Ostatnio zmieniony śr lip 01, 2009 23:32 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
misiek_1983
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn paź 31, 2005 10:35
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: misiek_1983 » śr lip 01, 2009 23:41

no właśnie mi nie rozłącza chyba do końca bo jak sie dobrze nagrzeje silnik a co za tym idzie skrzynia to czy to bedzie 3 sekundy czy 10 sekund to wsteczny i tak zgrzytnie jak szybko wbije, ale jak sie upre jak tak wajchą zmiany biegów powooooli próbuje wbić to nie zgrzytnie. Na zimnym silniku jak olej jest gęściejszy to jest lepiej.
No ale to kwestia wstecznego akurat, pozostałe biegi tak jak opisywałem :)

Wysprzęglik wyjąłem i jest suchutki nie cieknie, pompa też sucha jak pieprz, układ cały jest odpowietrzony.
Wątpie żeby wymiana oleju aż tyle pomogła, skrzynia jest sucha wycieków nie mia i nie widać żeby miała chyba że ktoś kiedyś tak wypicował ale wątpie, więc olej pewnie jest.

[ Dodano: Pią Lip 03, 2009 23:28 ]
no i sie wyjaśniło wymieniłem olej i czary mary wszystko idealnie, paluszkiem biegi wchodzą, w życiu bym nie pomyślał że taką różnice olej zrobi, a już miałem sprzęgło kupować.
Ostatnio zmieniony śr lip 01, 2009 23:43 przez misiek_1983, łącznie zmieniany 1 raz.


www.toledoclub.pl

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 498 gości