Świece żarowe długo się nagrzewają

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szortow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 23:14
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Świece żarowe długo się nagrzewają

Post autor: szortow » śr lip 01, 2009 14:59

Tak jak w temacie... mam problem ze świecami żarowymi... tydzień temu pękł mi wężyk z chłodnicy i wylało mi cały płyn chłodniczy na silnik... dziś przyszedł nowy wąż, założyłem zalałem nowym płynem... przekręcam kluczyk i....... :-s :| jak wcześniej świece nagrzewały się w 5/10sekund teraz nagrzewają się nawet i z minute! myślałem na początku że jest to wina tego że stał on tydzień nieruszany... ale jeżdżę nim już cały dzień i za każdym razem muszę tyle czekać!

Co to może być???
POMOCY!!
Ostatnio zmieniony śr lip 01, 2009 15:07 przez szortow, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Mateoss18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: czw paź 30, 2008 21:12
Lokalizacja: KCH
Kontakt:

Post autor: Mateoss18 » śr lip 01, 2009 22:04

może któraś jest walnięta i dlatego Ci tak długo grzeje?


mk1 1.5GX --> mk3 1.9TD --> mk4 1.6SR --> mk3 cabrio 1.8 ABS --> passat B5 FL

szortow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 23:14
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: szortow » śr lip 01, 2009 23:51

Mateoss18 pisze:może któraś jest walnięta i dlatego Ci tak długo grzeje?
ale odpala ładnie... nawet jak odpalę go gdy jeszcze kontrolka się świeci...

Czyli co? wymienić je i zobaczyć jak się będzie zachowywało?



Awatar użytkownika
Mateoss18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: czw paź 30, 2008 21:12
Lokalizacja: KCH
Kontakt:

Post autor: Mateoss18 » czw lip 02, 2009 05:59

Jak będą świece dobre, to nie ma sensu ich wymieniać, Poprostu wykręć po jednej i sprawdź czy grzeją( obudowe świecy przykładasz do minusa na aku, a plus kablem do świecy z góry) możesz mieć jeszcze walnięty czujnik temperatury.


mk1 1.5GX --> mk3 1.9TD --> mk4 1.6SR --> mk3 cabrio 1.8 ABS --> passat B5 FL

arwam

Post autor: arwam » czw lip 02, 2009 09:05

to na pewno jest padnięty czujnik temp płynu chłodzącego lub nie mam masy na czujnikach i wtedy jest taki sam efekt



Awatar użytkownika
Mateoss18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: czw paź 30, 2008 21:12
Lokalizacja: KCH
Kontakt:

Post autor: Mateoss18 » czw lip 02, 2009 09:14

poprostu jak Ci sie ten płyn wylał, to mogło zaśniedzieć styki w kostce od czujnika. Przeczyść je, a jak nie pomoże to daj nowy czujnik.


mk1 1.5GX --> mk3 1.9TD --> mk4 1.6SR --> mk3 cabrio 1.8 ABS --> passat B5 FL

szortow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 23:14
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: szortow » czw lip 02, 2009 10:35

Mateoss18 pisze:poprostu jak Ci sie ten płyn wylał, to mogło zaśniedzieć styki w kostce od czujnika. Przeczyść je, a jak nie pomoże to daj nowy czujnik.
Co do czujnika... to gdzie on dokładnie się znajduje?

PS. tylko teraz małe pytanie co ma wspólnego czujnik temp płynu chłodniczego do długiego nagrzewania się świec?

Aha... i jeszcze jedna małą uwaga, skoro czujnik byłby uszkodzony to nie pokazywałby mi temp płynu a pokazuje, wentylator też się włącza... hmmm...
Ostatnio zmieniony czw lip 02, 2009 10:40 przez szortow, łącznie zmieniany 1 raz.



arwam

Post autor: arwam » czw lip 02, 2009 13:21

Aha... i jeszcze jedna małą uwaga, skoro czujnik byłby uszkodzony to nie pokazywałby mi temp płynu a pokazuje, wentylator też się włącza... hmmm...

są dwa osobne czujniki jeden obsługuje wskaźnik a drugi orzekaźnik świec żarowych



szortow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 23:14
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: szortow » pt lip 03, 2009 10:42

arwam pisze:
są dwa osobne czujniki jeden obsługuje wskaźnik a drugi orzekaźnik świec żarowych
To który jest to ten od świec? ten z prawej strony w okolicach świec? do którego jest podpięty przewód?



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » pt lip 03, 2009 11:31

szortow pisze:Co do czujnika... to gdzie on dokładnie się znajduje?
W króćcu przykręconym do głowicy, na który założony jest wąż od chłodnicy. W mk3 myślę że masz jeden podwójny czujnik (jeden dla świec, drugi dla wskaźnika w zegarach), 4-pinowy, taka plastikowa przypinana kostka.
szortow pisze:tylko teraz małe pytanie co ma wspólnego czujnik temp płynu chłodniczego do długiego nagrzewania się świec?
Że tak powiem wszystko, to właśnie od niego zależy czas grzania świec. Jak jest zimny to ma duży opór (ok. 2kOhm) i świece grzeją długo, jak ciepły to opór się zmniejsza i proporcjonalnie do niego czas grzania świec. Jak masz przerwę w obwodzie, to świece grzeją maksymalnie długo.
szortow pisze:skoro czujnik byłby uszkodzony to nie pokazywałby mi temp płynu
To, że działa wskaźnik nie musi znaczyć, że czujnik jest w porządku, bo są tam dwa czujniki zintegrowane w jednej obudowie, jeden kontaktuje a drugi nie.
szortow pisze:wentylator też się włącza
Czujnik wentylatora znajduje się w chłodnicy i nie ma nic wspólnego z pozostałymi.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 150 gości