niskie cisnienie oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pawel szymczak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz maja 18, 2008 15:52
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: pawel szymczak » ndz cze 28, 2009 15:12

wymień i zobacz co będzie, :bajer: :bigok:



oli1980
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 11:37
Lokalizacja: szczecinek

Post autor: oli1980 » pn cze 29, 2009 21:26

umnie problem w trojce 1.4 abd byl taki sam ciśnienie zamiast 2 bar przy 2000obr było po nagrzaniu 0.7bar i alarm się włączał wydałem kupę kasy na mechaników którzy tylko doradzali remont tak jak ty wymieniłem polowe silnika pompę panewki czujnik oleju i dalej to samo brak ciśnienia mimo ze silniczek działał jak marzenie a zawory nie stukały silnik pracował cicho i trzymał temperaturę przejechałem ponad 3000km zanim wymieniłem go na nowy "używany" bo jechałem w długa trasę

moim zdaniem problem niskiego ciśnienia był w głowicy na kanale pomiędzy popychaczami zaworow i czujnikiem jakieś drobne pękniecie i olej do popychaczy dochodzi o prawidłowym ciśnieniu "pracowały cicho i bez stuków" a do czujnika już nie

wiem ze opis brzmi dziwnie ale tak było umnie - stara pompę sprzedałem i facet po miesiącu wystawił pozytywna opinie na allegro rozebrałem stary silnik na części i nie było na żadnych elementach jakiś nadmiernych śladów zużycia dla tego uważam ze problem może leżeć w głowicy

[ Dodano: 29 Cze 2009 21:42 ]
a właśnie filtr tez niepotrzebnie z filtrona na inny droższy zmieniałem i dalej to samo

poza tym wszyscy moi znajomi razem z zemną jeżdżą na nich i nikt nigdy nie narzeka
olej jaki leje to lotos 15w40 najtańszy jaki jest minerał i jest gucio leje olej według potrzeb silnika a nie reklam w telewizji niby czemu lotos ma być gorszy od innego na przykład mobila
przecież nierobia go na zapleczu z rzepaku - co prawda nie sprawdzałem
Ostatnio zmieniony wt cze 30, 2009 17:12 przez oli1980, łącznie zmieniany 1 raz.


jak to mówia daltoniści - życie jest jak tecza raz jest biale a raz czarne !!!!!

Awatar użytkownika
wladek78
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pt lis 23, 2007 22:32
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: wladek78 » wt cze 30, 2009 10:27

ale skoro na nim przejechałes tyle kilosow to znaczy zew silniku było cisnienie doi smarowania bo inaczej silnik by sie zatarł



oli1980
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 11:37
Lokalizacja: szczecinek

Post autor: oli1980 » wt cze 30, 2009 17:10

owszem silnik jak pisałem spisywał sie normalnie ale wież mi ze nie bylo ciśnienia przynajmniej na czujniku ciśnienia do pomiaru użyłem trzech różnych manometrów i każdy pokazywał to samo mechanicy dwóch tez sprawdzali swoimi i się dziwili nie potrafili nic konkretnie powiedzieć tylko odrazu proponowali remont a to nie jest rozwiązanie bo nie dawali żadnej gwarancji na usługę ale jak stwierdził jeden z mechaników - można spróbować - tak wydać 2000 zł aby spróbować to na pewno warto w sumie kupiłem na allegro inny za 720 zł z przesyłka i od dwóch lat nie było żadnych problemów :bajer: :grin:


jak to mówia daltoniści - życie jest jak tecza raz jest biale a raz czarne !!!!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 493 gości