Central na pilota-jak podlaczyc kierunki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » wt sty 24, 2006 01:13

No czyli jezeli masz dwa oddzielne przewody to znaczy ze w srodku jest jakis podzial...i te diody jednak sa (lub przekaznik) jakby ich nie bylo...mialbys jeden przewod ktory sie podlacza do obu kierunkow...

Rafi u Ciebie to jest tak- Masz z centralki niskopradowe wyjscie (czyli jak podepniesz kierunki bezposrednio to spalisz centralke) i trzeba zrobic takie zabiegi:
- wziac gdzies zasilanie stale 12V (niezalezne od zaplonu)- moze byc prosto z akumulatora...jezeli wezmiesz z aku to trzeba dolozyc bezpiecznik...taki 5-10A nie wiecej.
- poczytac w instrukcji czy z centralki wychodzi + czy masa: jak + to podpiac do cewki przekaznika (trzeba kupic- najlepiej z dwoma parami stykow) a drugi koniec do masy, jezeli sterowanie jest masa to tez jeden koniec do cewki a deugi do tego +12 ktore zrobiles.
- do stykow zwiernych (normalnie otwartych) podlaczas +12 a do stykow ruchomych podlaczasz dwa przewody od kierunkow i tyle...

- mozna tez na przekazniku jednoparowym ale wtedy wychodzacy przewod trzeba rozdzielic na dwa diodami...

Jak za bardzo zakrecilem to moge narysoowac schemat...



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt sty 24, 2006 01:30

a generalnie chłopu chodziło o podłączenie migałek pod kierunki, a wy jak zwykle zrobiliście z tego potężny temat, a nawet niewiecie jaki ma autoalrm i jakie druciki wychodzą, chłopina chciał prostej porady jak podłączyć się do instalacji cytat:nie mam pojecia jak podlaczyc sie popd kierunki zeby mrugaly jak zamykam i otwieraqm" to wy go zasypujecie bardzo dużą ilością bazą danych- praktycznie ja zbudować samodzielnie autoalarm!!!, a On chciał że by mu mrugały tylko kierunki----?!?!?


:-k ...

Awatar użytkownika
marekos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 11:48
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: marekos » wt sty 24, 2006 09:28

Załączam schematy podłączenia kierunkowskazów do centralki z wyprowadzonym jednym kablem. Są możliwe wersje z diodami i z przekaźnikami w razie jakiś problemów rafi1985 daj znac chętnie pomoge. Mam nadzieje że teraz już rozwieje wszelkie wątpliwości z tym związane.Obrazek



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » wt sty 24, 2006 21:35

O widze ze ktos mnie wyreczyl w rysowaniu...:pub:
misiek10111 pisze:a generalnie chłopu chodziło o podłączenie migałek pod kierunki, a wy jak zwykle zrobiliście z tego potężny temat, a nawet niewiecie jaki ma autoalrm i jakie druciki wychodzą
Proponuje poczytac post ktory sie znajduje pietro nad zdjeciem ktore zamiesciles...jest tam link do konkretnej centralki na allegro wiec zakladam ze jednak znamy typ...a jezeli przeczyta sie opis ktory zamiescil sprzedawca mozna tez wywnioskowac jakie jest wyjscie z centralki...
misiek10111 pisze:chłopina chciał prostej porady jak podłączyć się do instalacji cytat:nie mam pojecia jak podlaczyc sie popd kierunki zeby mrugaly jak zamykam i otwieraqm" to wy go zasypujecie bardzo dużą ilością bazą danych- praktycznie ja zbudować samodzielnie autoalarm!!!, a On chciał że by mu mrugały tylko kierunki
I dokladnie dalismy mu najprostsza odpowiedz jaka mozna bylo dac...

A oto pytanie uzupelniajace na ktore odpowiedzielismy:
rafi1985 pisze: Kurcze najgorsze jest to ze nie mam zielonego pojecia jak zrobic np z tymi diodami alebo przekaznikami. Moze ktos mi wytlumaczyc krok po kroku jak podlaczac te diody
Chyba to wiele wyjasnia dlaczego zrobilismy potezny temat...

A rafi1985 jezeli masz tak centralke jak na allegro to opcja z diodami odpada...tylko i wylacznie przekaznik...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 138 gości