Problem z zamkiem i otwieraniem dzrzwi kierowcy - POMOCY

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gagu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sty 19, 2009 16:56
Lokalizacja: Police

Problem z zamkiem i otwieraniem dzrzwi kierowcy - POMOCY

Post autor: gagu » ndz cze 28, 2009 08:54

Witam serdecznie,
Mam poważny problem z zamkiem i z otwieraniem się drzwi kierowcy, a za pare dni urlop i nie uśmiecha mi się o zbytnio. Proszę może coś podpowiecie, pomożecie...

Problem mam następujący:
Zamek który był zamonotwany i jest spowrotem zamontowany nie działa tak jak powinien, tzn.
1. Lampka w drzwiach i oświetlenie kabiny nie zawsze się zapalają, jak poruszam zamkiem, a właściwie tym ryglem co zaskakuje na skobel (w kierunku przód tył pojazdu) to lampki się zapalają - więc to chyba wina mikrostuków - prawda? Co o tym sądzicie?

2. Gdy drzwi nie rygluje to otwierają się normalnie jak pociągne za klamkę, jednak gdy zamkne drzwi i zarygluje czy to z zamka czy to z pilota, i potem odrygluje to jak ciągne za klamke to nie mogę otworzyć. Dopiero jak pociągne drugi raz to się otwierają. Czasami muszę pociągnąć więcej razy za klamke żeby się otworzyły, a czasami muszę docisnąć drzwi i dopiero wtedy udaje się je otworzyć.

Po tych objawach postanowiłem wymienić zamek, kupiłem urzywany i zamontowałem go, no i po tym nie mogłem otworzyć drzwi już wogóle. Jak nie ryglowałem było ok, jak zaryglowałem to nie dało się już otworzyć. Wymonotwałemto wszystko od środka, przez otwór po szybie uderzyłem kilka razy w zamek i puścił. Próbowałem tak kilka razy, ale sytuacja się powtarza, zamek dalej nie chce się odblokowywać po zaryglowaniu.

Co może być przyczyną czegoś takiego? Proszę pomóżcie, za dwa dni chce wyjechać a wsiadanie na urlopie przez drzwi pasażera przy załadowanym samochodzi wcale mi się nie uśmiecha.

Żąglowałem zamkiami taki jeszcze kilka razy i nic się nie zmieniło. Jedyne co zaobserowowałem to to że zamek niezamontowany tak się nie zachowuje. Raz jak go zaryglowałem przy otwarych drzwiach i ręcznie wsuniętej zapadce, to też mi się zablokował, a jak zacząłem luzować te 2 śruby mocujące to odpuścił.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszelką pomoc.
Gagu



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz cze 28, 2009 10:12

Może ten pręt idacy do kołka którym zamykasz od srodka jakoś sie zacina?

[ Dodano: Nie Cze 28, 2009 10:13 ]
Aha, Dobrze naciagnąłeś lineczke idąca do klamki zewnętrznej? Od środka tez nie możesz otworzyć w momencie, kiedy nie da sie od zewnątrz?



gagu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sty 19, 2009 16:56
Lokalizacja: Police

Post autor: gagu » ndz cze 28, 2009 10:18

stonefree pisze:Może ten pręt idacy do kołka którym zamykasz od srodka jakoś sie zacina
Mówisz o pręciku do ryglowania - tym bolcu co wystaje przy tapicerce? Hmm, ale o jakim kółku mówisz to nie wiem (chodzi o ten plastyk w które wpiety jest ten pręt).

Wiesz co, próbowałem bez pręta też to robić ale było to samo niestety
stonefree pisze:Dobrze naciagnąłeś lineczke idąca do klamki zewnętrznej?
Linke naciągnałem do samego końca, więcej się już nie da.
stonefree pisze:Od środka tez nie możesz otworzyć
Tak od środka również nie mogę otworzyć



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz cze 28, 2009 10:37

mówiłem o kołku, nie o kółku,czyli preciku. No to nie ma siły,cos musi zaciskać w zamku tę zapadke, która wchodzi na cybant w słupku . Spróbuj to posmarowac? Albo pryśnij WD ?



gagu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sty 19, 2009 16:56
Lokalizacja: Police

Post autor: gagu » ndz cze 28, 2009 10:40

Aha, moje niedopatrzenie :)
Kołek oczywiście.

Dzięki bede szukał



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 242 gości