rozrząd montaż napinacza.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
daro-driver
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw maja 25, 2006 18:36
Lokalizacja: Kingsajz.
Kontakt:

rozrząd montaż napinacza.

Post autor: daro-driver » sob cze 27, 2009 22:17

Mam pytanko gdy montuje nowy napinacz hydrauliczny do silnika v6 2.8lit rocznik 2002 to czy musze go jakoś napełniać olejem czy po prostu wykręcam stary montuje nowy dzięki z góry za podpowiedzi.



Awatar użytkownika
Hans-Hans
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 580
Rejestracja: wt maja 06, 2008 14:00
Lokalizacja: Dądrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Hans-Hans » sob cze 27, 2009 22:52

He he dobre. Nic nie wlewaj po prostu załóż nowy . Na koła wałków rozrządu masz pozakładane blokady?



Awatar użytkownika
daro-driver
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw maja 25, 2006 18:36
Lokalizacja: Kingsajz.
Kontakt:

Post autor: daro-driver » sob cze 27, 2009 22:56

Hans-Hans pisze:He he dobre. Nic nie wlewaj po prostu załóż nowy . Na koła wałków rozrządu masz pozakładane blokady?

Nic niemam pozakładane,to niemogę wykręcić starego i zakręcić nowego? coś się przestawi przy tej wymianie silnik nie jest rozebrany po prostu chcę wymienić na nowy.



Awatar użytkownika
Hans-Hans
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 580
Rejestracja: wt maja 06, 2008 14:00
Lokalizacja: Dądrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Hans-Hans » ndz cze 28, 2009 09:15

Napinacz trzyma pasek w napięciu aby nie był luźny i czasem nie spad lub nie przeskoczył masz tam 5 zaworów na 1 cylinder tak mi się wydaje więc jeśli chcesz wymienić napinacz to musisz widzieć znaki rozrządu i mieć pozakładane blokady musi to być ustawione w ząb z tego powodu że jest 5 zaworów na cylinder. A tak w ogóle jak masz silnik na wierzchu to wymień cały rozrząd z tego powodu że na aucie jest to bardzo utrudnione . Podaj kod silnika ACK?



Awatar użytkownika
daro-driver
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw maja 25, 2006 18:36
Lokalizacja: Kingsajz.
Kontakt:

Post autor: daro-driver » ndz cze 28, 2009 10:46

T u chodzi o łancuch nie pasek zaworów jest 4 na cylinder kod silnika BDE i teraz mnie nastraszyłeś to znaczy że bez zablokowania wałków rozrzadu tego napinacza hydro niemoge wymienić bo się coś poprzestawia? bardzo mi na tej wymianie zależy ale niechce coś spiep.... myślałem że wystarczy wykręcić stary założyć nowy przecież łancuch na zębach zebatek po wykręceniu tego napinacza niepowinien się przestawić?.



Awatar użytkownika
Hans-Hans
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 580
Rejestracja: wt maja 06, 2008 14:00
Lokalizacja: Dądrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Hans-Hans » pn cze 29, 2009 01:29

Hm czyli łańcuch tak czy tak jest żelazna zasada jesli wymieniamy zozrząd czy napinacz obojętne łańcuch czy pasek TO ustawiamy na znaki a po wymianie przekręcamy wałem np 4 razy i sprawdamy znaki jesli jest oki to składamy dalej i musi być Oki.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 213 gości