Samochód z niemiec ... - procedury

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
manik01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt maja 19, 2009 20:49
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Post autor: manik01 » śr cze 24, 2009 21:19

calbaleth pisze:Mam pytanie. Czy opłata ekologiczna którą się płaci przy rejestracji auta z poza Polski jest dokonywana tylko na ten rachunek NFOŚiGW w BGK III Oddział Warszawa Nr 65 1130 1062 0000 0109 9520 0014, a do WK przynosimy tylko dowód wpłaty.

Chodzi mi o to czy są jakieś regionalne fundusz czy tylko ten obowiązuje.
Z tego co mi wiadomo to jest tylko ten, ja płaciłem w banku i powiedziałem że chce zapłacić opłate ekologiczną za auto to kasjerka od razu wiedziała jakie konto i to było właśnie to, także raczej inne nie obowiązuje



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Post autor: Woski » czw cze 25, 2009 23:00

Seba51a pisze:Cześć
W piątek (najdalej w poniedziałek) mam odebrać MKIV sprowadzone z Niemiec po opłatach - gotowe do rejestracji.
Proszę o informacje/wyliczenie dokumentów jakie powinien przekazać mi sprzedający.

z góry Dziękuje

ktoś może wie coś na powyższy temat
fakture, briefy, tlumaczenia, przeglad, Vat-24, dokumenty z celnego , i opłacony recykling skoro faktycznie gotowy do rejestracji ;)



Awatar użytkownika
Seba51a
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 21, 2006 13:34
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Seba51a » sob lip 04, 2009 09:06

Woski pisze:
Seba51a pisze:Cześć
W piątek (najdalej w poniedziałek) mam odebrać MKIV sprowadzone z Niemiec po opłatach - gotowe do rejestracji.
Proszę o informacje/wyliczenie dokumentów jakie powinien przekazać mi sprzedający.

z góry Dziękuje

ktoś może wie coś na powyższy temat
fakture, briefy, tlumaczenia, przeglad, Vat-24, dokumenty z celnego , i opłacony recykling skoro faktycznie gotowy do rejestracji ;)
Dzięki ale autko okazało się katastrofą - igła okazała się cała malowana



v1rooz

Post autor: v1rooz » ndz lip 05, 2009 22:12

I tak bywa przewaznie wszytskie niemieckie igielki sa pukane tak ze az glowa boli.
To est tylko chwyt aby przyciagnac kupujacego.



ventyl2.0

Post autor: ventyl2.0 » pn lip 06, 2009 21:28

jak widzę laweciarzy co przywożą, to w 90 % są to auta młode ale rozbite

ja przywożę zawsze na kołach



speed_maniac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 11:45
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: speed_maniac » wt lip 07, 2009 18:25

Powiedzcie mi, poza kosztem utylizacji, rejestracji i sprowadzenia to ile mogę teraz zabulić na cle za Golfa III 1.9 TDI powiedzmy 1994? Na umowie się wpisze że silnik uszkodzony itp. ale co dalej? Fura byłaby z Niemiec.

Ponoć ostatnimi czasy jadą opłaty z tabeli EUROTAX - wie ktoś ile mogę wyskoczyć? Kwota na umowie jakoś rzutuje czy nie? Poprzedniego Golfa sprowadzałem 3 lata temu i wtedy był lajcik, bez tych tabel.

Czy to z linka jest aktualne? tabela cen Eurotax
Ostatnio zmieniony wt lip 07, 2009 18:25 przez speed_maniac, łącznie zmieniany 2 razy.



tomzaro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 07, 2009 18:23
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: tomzaro » wt lip 07, 2009 18:26

Witam !
Dostałem samochód Sharana 1995 r. w niezłym stanie.
Mam umowę sprzeedaży i duży brief.
Czy w tej chwili do rejestracji potrzebny jest mały brief ???
A jak z wyrejestrowaniem , czy może być naklejka i pieczątka w dużym briefie, czy musi być osobny kwitek ?



speed_maniac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 11:45
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: speed_maniac » wt lip 07, 2009 18:47

Znalazłem jeszcze to. Jestem blisko?

koszt importu
Ostatnio zmieniony wt lip 07, 2009 18:50 przez speed_maniac, łącznie zmieniany 1 raz.



tomzaro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 07, 2009 18:23
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: tomzaro » wt lip 07, 2009 20:50

prawie , ale prawie robi wielką różnicę !
Zobacz na datę 31.01.2007 r. !



ventyl2.0

Post autor: ventyl2.0 » śr lip 08, 2009 10:53

tomzaro pisze:Witam !
Dostałem samochód Sharana 1995 r. w niezłym stanie.
Mam umowę sprzeedaży i duży brief.
Czy w tej chwili do rejestracji potrzebny jest mały brief ???
A jak z wyrejestrowaniem , czy może być naklejka i pieczątka w dużym briefie, czy musi być osobny kwitek ?
hehe tylko że ważniejszy jest właśnie mały brief (to jest dowód rejestracyjny)
w dużym pisze m.in. ilu było wcześniej właścicieli i dane pojazdu
na wymeldowanie to w sumie chyba nawet nie patrzą, ja zawsze miałem wbite w dowód kiedy auto było wymeldowane (pieczątka, data i podpis)

[ Dodano: 08 Lip 2009 11:03 ]
speed_maniac pisze: Ponoć ostatnimi czasy jadą opłaty z tabeli EUROTAX - wie ktoś ile mogę wyskoczyć? Kwota na umowie jakoś rzutuje czy nie? Poprzedniego Golfa sprowadzałem 3 lata temu i wtedy był lajcik, bez tych tabel.
Przede wszystkim w Urzędzie Celnym patrzą na umowę kupna-sprzedaży,
czasami jak mu się cena nie podoba to patrzy wtedy na wartość auta wg. eurotaxu
cena na umowie może odbiegać 30-40% od wartości wg. eurotaxu, jeżeli jest więcej to wtedy liczą Ci wg. eurotaxu, chociaż mi ostartnio popatrzył tylko na umowę kupna sprzedaży.

JAk jest w przypadku aut uszkodzonych to niewiem, w deklaracji AKC-U jest rubryka odnośnie uszkodzeń auta, z tym że niewiem czy od auta uszkodzonego wystawią wogóle dokument-akcyzę, musisz się dopytać w Urzędzie Celnym



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Post autor: Woski » śr lip 08, 2009 16:49

ventyl2.0 pisze:JAk jest w przypadku aut uszkodzonych to niewiem, w deklaracji AKC-U jest rubryka odnośnie uszkodzeń auta, z tym że niewiem czy od auta uszkodzonego wystawią wogóle dokument-akcyzę, musisz się dopytać w Urzędzie Celnym
musisz miec opinie rzeczoznawcy, ktory okresli wartosc auta w momencie przekroczenia granicy (uszkodzonego), i od tej wartosci zaplacisz akcyze.

pzdr



speed_maniac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 11:45
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: speed_maniac » czw lip 09, 2009 23:37

ventyl, Woski:

Dzięki za info. Fura już zwieziona, od jutra walczę z papierami...
Ostatnio zmieniony czw lip 09, 2009 23:38 przez speed_maniac, łącznie zmieniany 1 raz.



ventyl3.0

Post autor: ventyl3.0 » pt lip 10, 2009 20:33

na kłach zwoziłeś czy laweta?



prarakomil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 10, 2009 14:46
Lokalizacja: Rymanów

Autko z Belgii

Post autor: prarakomil » pn sie 10, 2009 14:50

Witam.
Ja mam zamiar kupic auto z Belgii. Czy procedury sa takie same jak w przypadku niemiec?
W Belgii jest moj kolega, czy bawic sie w takie cos ze on kupi samochod a ja go odkupie w polsce zebym nie musial tam jechac?
Ja to zielony jestem jesli chodzi o sprowadzanie auta. Podobno lepiej pojechacv z laweta i wziasc niz samochodem tym jechac przez granicę.
Z gory dzieki zaq wyjasnienie oraz za dodatkowe sugestie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości