Jak polepszyc jakość świateł

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz sty 22, 2006 11:27

Jakość lamp chcesz poprawić?? Tutaj masz wszystko pięknie opisane jak to zrobić na przekaźnikach. Sam się do tego przymierzam, bo już mnie wkurzają, te słabo świecące lampki.
I temat można zamknąć.



Awatar użytkownika
młody15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 15:54
Lokalizacja: Gostyń
Kontakt:

Post autor: młody15 » ndz sty 22, 2006 12:11

Przeczytajcie sobie ten test żarówek H1 i H4 był kiedys w czasopismie Auto Świat
H1 http://img225.echo.cx/my.php?image=testzarstr10af.jpg
H4 http://img232.echo.cx/my.php?image=testzarstr23hq.jpg



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 22, 2006 12:27

Ale do tej porady jedna uwaga. To powinno być hermetycznie zrobione! Inaczej po jakimś czasie kłopoty pewne.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz sty 22, 2006 12:34

Paweł Marek pisze:Ale do tej porady jedna uwaga. To powinno być hermetycznie zrobione! Inaczej po jakimś czasie kłopoty pewne.
Do jakiej porady? Tej z montowaniem przekaźników? Jeśli tak to niekoniecznie. W poldkach i fiatach były pod maską i nie miałem żadnych problemów. Mam tylko jedną uwagę. Zazwyczaj radzą aby przekaźnik był jak najbliżej reflektora ze względu na straty prądu. Uważam, że to jest nie bardzo istotne. Jeśli przekaźnik będzie pod maską w jakimś suchym miejscu to spadek napięcia będzie niezauważalny. W końcu to nie kilometry kabla. Różnica może wynosić ok 1-1,5m, a na takim odcinku....



tata61
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 07, 2006 22:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: tata61 » pn sty 23, 2006 00:47

Tu masz schemat
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pn sty 23, 2006 01:34

tata61 pisze:Tu masz schemat
U siebie zakladalem przekazniki i roznice od razu zauwazylem, teraz ladnie jasno swieca, wczesniej troche zoltawo. Na tym schemacie poprzawilbym jedna rzecz, oddzielne bezpieczniki dla dlugich i pozycyjnych.

Jesli chodzi o zarowki, to tu na forum gdzies polecali Philips Allweather, ale te GT150 wygldaja ciekawie i chyba sobie kupie po pierwszym :D



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: Tical » czw sty 26, 2006 07:27

Goofi pisze:
tata61 pisze:Tu masz schemat
Jesli chodzi o zarowki, to tu na forum gdzies polecali Philips Allweather, ale te GT150 wygldaja ciekawie i chyba sobie kupie po pierwszym :D
Ja mam wlasnie te GT150 i naprawde, naprawde swieca bardzo bialo, z bardzo bardzo delikatna blekitna poswiata, droga jest o niebo lepiej oswietlana, znaki to juz nie mowie, widac z heeeen daleka ;-)

POZDR!!!



jancik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw lis 10, 2005 17:09
Lokalizacja: Bytom

Post autor: jancik » czw sty 26, 2006 11:17

Nie znam się za bardzo na elektryce.Czy w MkIII były instalowane przekaźniki fabrycznie?



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw sty 26, 2006 11:28

jancik pisze:Nie znam się za bardzo na elektryce.Czy w MkIII były instalowane przekaźniki fabrycznie
Prawdopodobnie nie były, ale pewności nie mam. A opieram się na temacie użytkownika który pytał jak zamontować przekaźniki, więc gdyby były to po co montować? Być może od któregoś roku są?



Awatar użytkownika
blaade
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 00:53
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: blaade » sob sty 28, 2006 04:03

Hmm a ja myśle teraz albo właśnie nad tymi GT150 lub SilverVision +100%...Może jest ktoś kto kupił te SilverVision +100% i powie coś o nich?



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob sty 28, 2006 06:11

Goofi pisze:oddzielne bezpieczniki dla dlugich i pozycyjnych
Z pierwsza propozycją zgadzam się absolutnie, natomiast zakładanie przekaźników do pozycyjnych uważam za zbędne. Jeśli już to założyłbym do krótkich :)
blaade pisze:Hmm a ja myśle teraz albo właśnie nad tymi GT150 lub SilverVision +100%...Może jest ktoś kto kupił te SilverVision +100% i powie coś o nich?
Nie wiem jaki bedzie efekt jeśli chodzi o oświetlenie-przypuszczam, że dobry, a może nawet bardzo dobry, jest tylko jedna sprawa. Otóż prawie wszystkie żarówki o podwyższonej jasności mają krótszą żywotność. Im większy % (+30%, +50%, czy jeszcze więcej) tym żywotność mniejsza.Producenci o tym nie piszą ( ja z taką uwagą spotkałem się tylko raz) bo koszt żarówek jest spory i klient mógłby zrezygnować.



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » sob sty 28, 2006 12:06

bodzio_j: pozycyjne to te na ktorych sie jezdzi, postojowe to te najslabsze i na nich nie ma sensu dawac przekaznika, poza tym sa dlugie - drogowe :)
Poprawcie, jak sie walnalem :)



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob sty 28, 2006 12:47

A czy te na których się jeździ, tzw. "krótkie" nie nazywają się "mijania", długie to "drogowe". Pozycyjne są również z tyłu, świecą się zarówno wtedy jak jedziesz, i jak stoisz na postojowych. W/g nazewnictwa międzynarodowego (na szkle są HCR), co oznacza Halogen, City, Road., czyli krótkie to miejskie.

[ Dodano: Sob Sty 28, 2006 11:50 ]
Goofi, z jednym masz trochę racji. W czasie jazdy światła mijania pełnią niejako rolę świateł pozycyjnych (jeśli te małe gasną), określają pozycję auta na drodze.



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » sob sty 28, 2006 12:57

bodzio_j pisze:A czy te na których się jeździ, tzw. "krótkie" nie nazywają się "mijania", długie to "drogowe". Pozycyjne są również z tyłu, świecą się zarówno wtedy jak jedziesz, i jak stoisz na postojowych. W/g nazewnictwa międzynarodowego (na szkle są HCR), co oznacza Halogen, City, Road., czyli krótkie to miejskie.

[ Dodano: Sob Sty 28, 2006 11:50 ]
Goofi, z jednym masz trochę racji. W czasie jazdy światła mijania pełnią niejako rolę świateł pozycyjnych (jeśli te małe gasną), określają pozycję auta na drodze.
Dokładnie taka jest prawda.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 304 gości