Turbina,pompa,FMIC,czyli modzenie 1V

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14207
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » ndz cze 21, 2009 13:50

andrew.zbyrko pisze:może wymiary kadłuba są troche inne?! i trzeba by zmienić grubość tych podkładek od tłokorozdzielacza?
a zawór reg ciśnienia wew pompy też zmnieniałeś, moze ciśnienie w pompie za niskie?!
Po włożeniu pompy wstępnej (łopatkowej) i przykręceniu jej deklem,zmierzyłem do krawędzi kadłuba i wyszła mi różnica 0,2mm.Udało mi się ja zniwelować zamieniając podkładki między falą,a tłoko-rozdzielaczem.
Z zaworkiem tez kombinowałem.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » ndz cze 21, 2009 13:51

Michaś_1977 pisze:puszczałem go z wysokich obrotów,to lubił zgasnąć lub spaść do 800rpm i powoli się podnosił
Miałem dokładnie coś takiego, z tym że mi wogóle nie zapalał, a jak chciałem to uleczyć dawką to zamykał obrotomież bez dodawania gazu.
No ale do rzeczy u mnie pomogło rozruszanie regulatora odśrodkowego, pobawiłem się troche wałkiem pokręciłem, ruszyłem cięzarki ze 2 razy i ozdrowiał :)

Problem z obrotami miałem taki sam, tzn po dodaniu gazu obroty spadały na 500, po czym po paru sekundach się podnosiły - zdjełem dźwignię gazu, odpaliłem i łapą kręciłem wałeczkiem próbując wyczuć, w którym momęcie podnoszą się obroty, złożyłem to ostrożnie do kupy, żeby nic nie poprzestawiać, problem znikł :)

Dodam, że zmieniałem także zaworki te przy przewodach wysokociśnieniowych, bo miały powycierane tulejki, ale to zrobiłem jeszcze przed "próbą ognia" także nie wiem jaki to może mieć wpływ na pracę silnika.

[ Dodano: 21 Cze 2009 13:54 ]
Co mi się przypomniało, pod regulatorem jest taka podkładka, może się grubaść nie zgadza?



ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post autor: ronuch » ndz cze 21, 2009 13:56

andrew.zbyrko pisze:ronuch, cos w tym może być, obroty troche sie zmieniaja w stosunku do zmiany rozgrzania silnika, a u siebie do wtrysków jeszcze nie miałem okazji zaglądać [bo odpala dobrze]
u mnie tez pali na dotyk ale jak cieply to juz troszke musi zakrecic. Na zimnym jak zapale na ssaniu to ma obroty kolo 950-1000 i zazwyczaj po okolo 1 km zrzucalem ssanie a tu sie nie da bo wydaje sie ze deske mi wyrwie. Jak sie zagrzeje tak po ok 5 km (jeszcze nie ma swojej temp) to juz chodzi git ma 950obr jak zaciagne ssanie ok 1050. Ale wystarczy ze wylacze swiatla i bez ssania ma 1100. Na calkiem rozgrzanym silniku nawet po 5 min postoju po zapaleniu tez strasznie kuleje bez ssania. Co do wtryskow to nie leja bo nie kopci ale chyba szybko sie wyrabiaja i dlatego spada nastawione cisnienie.


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » ndz cze 21, 2009 14:19

ronuch, możesz mieć też już pompe dojechaną, spróbój na nagrzanym silniku głowice pompy obłożyć mokrymi szmatami, tak, żeby się zchłodziła, jak odpali bez problemu no to masz odpowiedź.

TYLKO uważaj żeby zwarcia nie zrobić na elektrozaworze!



ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post autor: ronuch » ndz cze 21, 2009 14:32

glowice czy ta kostka z ktorej wychodza przewody wysokiego cisnienia??


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14207
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » ndz cze 21, 2009 14:41

t0mal pisze:Co mi się przypomniało, pod regulatorem jest taka podkładka, może się grubaść nie zgadza?
t0mal, masz cały czas na myśli regulator odśrodkowy?Bo jeśli tak,to poskładałem wszystko "po staremu".
t0mal pisze:Dodam, że zmieniałem także zaworki te przy przewodach wysokociśnieniowych, bo miały powycierane tulejki, ale to zrobiłem jeszcze przed "próbą ognia" także nie wiem jaki to może mieć wpływ na pracę silnika.
Hmm :-k ,to jest godne przemyślenia...
t0mal pisze:Problem z obrotami miałem taki sam, tzn po dodaniu gazu obroty spadały na 500, po czym po paru sekundach się podnosiły - zdjełem dźwignię gazu, odpaliłem i łapą kręciłem wałeczkiem próbując wyczuć, w którym momęcie podnoszą się obroty, złożyłem to ostrożnie do kupy, żeby nic nie poprzestawiać, problem znikł :)
...i to też,bo jak rozbierałem pompę po tej nieszczęsnej awarii,to mi się to wszystko rozsypało w rękach i nie wiem w jakim położeniu był ten wałeczek w stosunku do całej dźwigni gazu :?
Obrazekna fotce,ośka ustawiona jest powiedzmy na 13.40,a ja w tej chwili mam na 14.45,ale czy na pewno ma to znaczenie?Przecież można to skorygować wkrętami regul. max. i min. (oczywiście jeżeli przestawienie nie jest wielkie :hmm: )


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » ndz cze 21, 2009 16:07

Tak chodzi mi o regulator odśrodkowy, dokładnie o tą część z kołem zębarym i takimi trójkątnymi ciężarkami w środku, u mnie to było troche zastane, a tam musi wszystko ładnie luźno latać, wałek, jak złapiesz palcami musi się dać swomodnie obracać jak i wsuwać i wysuwać.
Michaś_1977 pisze:czy na pewno ma to znaczenie?
U mnie było przestawione o około 1-2 ząbki, jak bedzie przesadnie cofnięte to nic się nie będzie działo, najwyżej spadną mu obroty drastycznie, ale na przyspieszaczu powinien odpalić, chyba że nie przyspiesza ci obrotów, ja sobie ustawiłem tak, żeby mieć jak największe pole do regulacji wolnych obrotów.

Co do głowiczki, oglądałem u pompiarza nowe, jak i zregenerowane. W zdrowej pompie tłoczek po wysunięciu go z obudowy na ponad pół długości nie ma prawa mieć żadnego luzu, tak można pobieżnie sprawdzić stan głowiczki.

[ Dodano: 21 Cze 2009 16:10 ]
ronuch pisze:glowice czy ta kostka z ktorej wychodza przewody wysokiego cisnienia??
Tak
Ostatnio zmieniony ndz cze 21, 2009 16:11 przez t0mal, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14207
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » ndz cze 21, 2009 16:29

t0mal pisze:Tak chodzi mi o regulator odśrodkowy, dokładnie o tą część z kołem zębarym i takimi trójkątnymi ciężarkami w środku, u mnie to było troche zastane, a tam musi wszystko ładnie luźno latać, wałek, jak złapiesz palcami musi się dać swomodnie obracać jak i wsuwać i wysuwać.
Wszystko ładnie pracuje.Było umyte benz.ekstr. i przedmuchane powietrzem pod ciśnieniem.
t0mal pisze:Co do głowiczki, oglądałem u pompiarza nowe, jak i zregenerowane. W zdrowej pompie tłoczek po wysunięciu go z obudowy ok na pół długości nie ma prawa mieć żadnego luzu, tak można pobieżnie sprawdzić stan głowiczki.
W sumie tłoczek nie ma luzu w głowiczce,ale ma delikatne rysy.
Rozważam jeszcze jeden myk.Przełożę timing,governor i falę z pompy modzonej do tej,na której teraz jeżdżę i zobaczę co będzie,ale najlepiej byłoby,gdyby udało się naprawić tą modzoną pompę,bo tą na której teraz śmigam,wolałbym zostawić w całości na tzw.czarną godzinę (choć nie wiem czy nie wybiła)


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » ndz cze 21, 2009 21:35

Hmm, albo zrób inaczej, przełóż samą głowiczkę, bo wiele wskazuje na to, że ona temu winna, opiłki metalu i rysy na tłoczku - to nie brzmi dobrze
Ostatnio zmieniony ndz cze 21, 2009 21:36 przez t0mal, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14207
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » ndz cze 21, 2009 22:47

t0mal, dobrze kombinujesz i kto wie czy tak nie zrobię,ale zastanawiam się,czy nie będzie różnicy w podsadzeniu tłoczka.Wolałbym nie usłyszeć jakiegoś trzasku,w efekcie którego będę zmuszony wrócić do seryjnej pompy 1V.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » ndz cze 21, 2009 23:38

Michaś_1977 pisze:czy nie będzie różnicy w podsadzeniu tłoczka
No jak zmienisz tłokorozdzielacz z głowicą a fale zostawisz to chyba nic się nie zmieni.
Pozatym zawsze można się upewnić.

Odkreć śróbkę do uswawiania kąta wtrysku i zmierz skok tłoczka :)
Jak zmienisz głowiczkę to obróć wałkiem w łapach czy się ne zatnie (tylko ostrożnie bo sprężynuje) następnie pomiary - i wszystko jasne :)



arwam

Post autor: arwam » pn cze 22, 2009 10:37

t0mal pisze:No jak zmienisz tłokorozdzielacz z głowicą a fale zostawisz to chyba nic się nie zmieni.
Pozatym zawsze można się upewnić.


t0mal, właśnie w fali i długości tłoczka przestawiacza kąta wtrysku w połączeniu z governorem stanowiły tajemnicę tej pompy że jeździła tak a nie inaczej.
filmik który kiedyś zrobiłem jak jeszcze miałem GT2052V był właśnie na tej pompie i dawce bez dymnej przy ciśnieniu 1,5bara z GT20
Ostatnio zmieniony pn cze 22, 2009 10:39 przez arwam, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14207
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » pn cze 22, 2009 10:52

arwam, ale jak myślisz,fala może różnić się grubością od tej,na której teraz jeżdżę.Grubością,nie wysokością krzywek(!),bo jeśli grubość jest taka sama,to przerzucę ją i próba...


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » pn cze 22, 2009 11:29

Źle mnie zrozumieliście, chodziło mi o przełożenie głowicy z dobrej pompy do zabitej, nie ruszając fali, governora ani pozostałych elementów.
Jeżeli w środku nie ma opiłków, a kadłub naprawiony to ma działać, to spadanie z obrotów to jest na bank wina przestawionej dzwigni gazu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości