jak wymontować licznik MK2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

JohnyBlaze
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob maja 10, 2008 15:22
Lokalizacja: Poznań

jak wymontować licznik MK2

Post autor: JohnyBlaze » czw cze 18, 2009 10:25

Witam,
kupiłem sobie kiedyś białe tarcze na zegary licznika do Golfa MK2 próbowałem go rozbroić... ale nie potrafię go nawet wyjąć z auta, gdy odkręcam wszystkie zabudowania z tylu go trzyma podejrzewam ze linka od licznika, i nie wiem jak się do niego dobrać nie uszkadzając go, proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
pnowak2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pt lut 13, 2009 15:32
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Post autor: pnowak2 » czw cze 18, 2009 10:27

szukajka, jest na forum na pewno sam korzystalem z tych porad wymieniajac licznik po raz pierwszy.



Awatar użytkownika
Dekatron
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lis 06, 2008 19:09
Lokalizacja: Płock

Post autor: Dekatron » czw cze 18, 2009 10:40

Pociągnij mocniej ale w miarę delikatnie i linka od prędkościomierza sama wyskoczy.



Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » czw cze 18, 2009 10:43

Odkręć dolna półkę pod kierownicą i włożysz rękę pod licznik i ja odczepisz. Jest na takiej dźwigni, którą naciskasz i pociągasz i zejdzie



JohnyBlaze
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob maja 10, 2008 15:22
Lokalizacja: Poznań

Post autor: JohnyBlaze » czw cze 18, 2009 12:06

89Bartezz pisze:Odkręć dolna półkę pod kierownicą i włożysz rękę pod licznik i ja odczepisz. Jest na takiej dźwigni, którą naciskasz i pociągasz i zejdzie
potrzebowal bym do tego chyba jakis schemacik bo juz duzo czasu stracilem szukajac czego kolwiek i nic tam nie widzialem, tam jest taki biały plastik i to chyba wlasnie to trzeba wyjac tak?



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » czw cze 18, 2009 12:36

Wkładasz rękę od dołu i centralnie za prędkościomierzem jest wsadzona linka. Jest na zatrzask i trzeba go wcisnąć żeby ją wyjąć. Może być ciężko i jak sobie tak nie poradzisz, to można odkręcić linkę przy skrzyni, dzięki temu zegary wyjdą Ci więcej i bez problemu wypniesz linkę. Do zegarów idzie jeszcze od dołu elektryka - 1 lub 2 kostki, w zależności od roku. Je wystarczy wyjąć, ale z uczuciem co by nie rozwalić wtyk i nie wydrzeć folii ze ścieżkami.


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 186 gości